- Teismas
- Vilniaus regiono apylinkės teismas
- Dokumentas
- Nutartis
- Data
- 2025-03-03
- Bylos Nr.
- II-115-834/2025
- Teisminio proceso Nr.
- 4-52-3-00046-2025-3
- Bylos rūšis
- administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
- Teisėjas
- Vaida Sinkevičienė
- Pareiškėjas
- V. R.
- Kategorijos
- 22.8.6pavadinimo nepavyko patikrinti
susipažinusi su pareiškėjo V. R. skundu dėl Valstybės įmonės „Registrų centro“ specialistės 2024 m. rugsėjo 24 d. nutarimo Nr. RC-ANR_N-1236-2024 administracinio nusižengimo byloje,
Aprašomoji dalis
nustatė:
Valstybės įmonės „Registrų centro“ specialistės 2024 m. rugsėjo 24 d. nutarimu Nr. RC-ANR_N-1236-2024 V. R. buvo nubaustas pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso (toliau – ir ANK) 223 straipsnio 2 dalį 625 eurų bauda už tai, kad jis 2024 m. rugpjūčio 5 d. 09 val. 12 min. Vilniaus rajono sav., Maišiagalos sen., Melkio k., Sabutos g. 64, Juridinių asmenų registro duomenimis MB „Mano sparnai“ (303306005), būdamas narys, per nustatytą laikotarpį nepateikė Juridinių asmenų registro tvarkytojui 2023 m. Bendrijos metinių finansinių ataskaitų rinkinio, kaip numatyta Lietuvos Respublikos civilinio kodekso 2.66 straipsnio 4 dalyje ir Lietuvos Respublikos mažųjų bendrijų įstatymo 23 straipsnio 3 dalyje.
Vilniaus regiono apylinkės teismo Vilniaus rajono rūmuose 2025 m. vasario 24 d. gautas VĮ Registrų centro persiųstas V. R. 2025 m. vasario 21 d. skundas dėl 2024 m. rugsėjo 24 d. nutarimo Nr. RC-ANR_N-1236-2024 administracinio nusižengimo byloje ROIK 24251450185. Skundu prašoma prašo išnagrinėti ar teisingai skirta bauda, nes įmonė neturi buhalterio ir tas paslaugas teikia buhalterinė įmonė. Taip pat skunde nurodo, jog priežastys kodėl tik dabar kreipiasi su skundu yra tai, kad tik prieš keletą dienų sužinojo apie jam skirtą baudą.
Motyvuojamoji dalis
Skundas atsisakytinas priimti.
ANK 623 straipsnyje nurodyta, kad skundas dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje gali būti paduotas per dvidešimt kalendorinių dienų nuo nutarimo kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo dienos. ANK 620 straipsnio 1 dalis numato, jog nutarimo administracinio nusižengimo byloje kopija (nuorašas) per tris darbo dienas nuo nutarimo priėmimo dienos registruotu paštu išsiunčiama ar išduodama asmeniui, dėl kurio nutarimas priimtas.
Iš skundo medžiagos matyti, jog skundžiamas nutarimas Pareiškėjui išsiųstas administracinio skundžiamo nutarimo priėmimo dieną – 2024 m. rugsėjo 24 d. el paštu (duomenys neskelbtini) . Pareiškėjo skunde nurodyta data – 2025 m. vasario 21 d. Valstybės įmonė „Registrų centras“, vadovaudamasi ANK 622 straipsnio 2 dalies nuostatomis, 2025 m. vasario 24 d. skundą persiuntė Vilniaus regiono apylinkės teismo Vilniaus rajono rūmams.
Iš bylos duomenų matyti, jog skundžiamas nutarimas Pareiškėjui buvo išsiųstas 2024 m. rugsėjo 24 d. Taigi, vadovaujantis ANK 623 straipsnio nuostatomis, paskutinė skundo padavimo diena laikytina 2024 m. spalio 14 d., tačiau skundą Pareiškėjas pateikė 2025 m. vasario 21 d.
Taigi, nagrinėjamu atveju nustatyta, jog skundas surašytas ir pateiktas praleidus ANK 623 straipsnyje nustatytą skundo padavimo terminą. Vadovaujantis ANK 623 straipsnis, jeigu skundo padavimo terminas praleistas dėl svarbių priežasčių, jį pareiškėjo prašymu rašytinio proceso tvarka gali atnaujinti apylinkės teismas. Pareiškėjas nurodė, jog priežastis kodėl tik dabar kreipiasi su skundu yra tai, kad tik prieš keletą dienų sužinojo apie jam skirtą baudą. Tačiau nagrinėjamu atveju Pareiškėjas neprašo atnaujinti skundo padavimo termino, nepateikia jokių įrodymų, patvirtinančių priežastis dėl kurių buvo praleistas skundo padavimo terminas. Nutarimas pareiškėjui 2024 m. rugsėjo 24d. buvo išsiųstas el. paštu (duomenys neskelbtini). Atkreiptina, jog pareiškėjas 2025 m. vasario 21 d. skunde taip pat nurodo šį el. pašto adresą (duomenys neskelbtini). Atsižvelgiant į tai, jog Pareiškėjas neprašo atnaujinti praleistą terminą ir nepateikia jokių įrodymų, patvirtinančių priežastis dėl kurių buvo praleistas skundo padavimo terminas, todėl nėra pagrindo atnaujinti praleistą terminą. Šiuo atveju Pareiškėjas kreipėsi praleidęs įstatyme nustatytą nutarimo apskundimo terminą ir atsižvelgiant į tai, skundas atsisakytinas priimti.
Rezoliucinė dalis
Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 626 straipsnio 3 dalies 2 punktu,
nutarė:
Atsisakyti priimti pareiškėjo V. R. skundą dėl Valstybės įmonės „Registrų centro“ 2024 m. rugsėjo 24 d. nutarimo Nr. RC-ANR_N-1236-2024 administracinio nusižengimo byloje, praleidus nustatytą skundo padavimo terminą.
Nutartis gali būti skundžiama atskiruoju skundu per dvidešimt kalendorinių dienų nuo nutarties kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo dienos, skundą paduodant Vilniaus apygardos teismui per Vilniaus regiono apylinkės teismo Vilniaus rajono rūmus.