Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo nutartis

2022-11-30 · Administracinė byla Nr. AS-811-415/2022

Originalas LITEKO ↗
Teismas
Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas
Dokumentas
Nutartis
Data
2022-11-30
Bylos Nr.
AS-811-415/2022
Teisminio proceso Nr.
3-61-3-02407-2022-2
Bylos rūšis
administracinė byla
Instancija
Apeliacinė instancija
Rezultatas
Nutartis palikta nepakeista.
Teisėjai
Gintaras Kryževičius (pirm.), Rytis Krasauskas, Beata Martišienė
Pareiškėjas
D. F. O. A.
Trečiasis asmuo
„Vilniaus universitetas“
Atsakovas
Migracijos departamentas prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos
Kategorijos
Administracinė byla Nr. AS-811-415/2022Teisminio proceso Nr. 3-61-3-02407-2022-2 Procesinio sprendimo kategorija 43.4; 55.2
(S)LIETUVOS VYRIAUSIASIS ADMINISTRACINIS TEISMASNUTARTIS2022 m. lapkričio 30 d.Vilnius

Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo teisėjų kolegija, susidedanti iš teisėjų Ryčio Krasausko, Gintaro Kryževičiaus (kolegijos pirmininkas ir pranešėjas) ir Beatos Martišienės,

teismo posėdyje apeliacine rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo administracinę bylą pagal pareiškėjo D. F. O. A. atskirąjį skundą dėl Vilniaus apygardos administracinio teismo 2022 m. spalio 5 d. nutarties administracinėje byloje pagal pareiškėjo D. F. O. A. skundą Migracijos departamentui prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos dėl sprendimo panaikinimo.

Aprašomoji dalis

Teisėjų kolegija nustatė:

I.

Pareiškėjas D. F. O. A. kreipėsi į teismą su skundu, kuriame prašė panaikinti Migracijos departamento prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos (toliau – ir Departamentas) sprendimą panaikinti leidimą laikinai gyventi Nr. 760084902 (toliau – ir Sprendimas) D. F. O. A. (toliau – ir pareiškėjas), (duomenys neskelbtini).

Žemesnės instancijos teismas

2022 m. rugsėjo 20 d. teismo nutartimi pareiškėjui buvo nustatytas terminas iki 2022 m. spalio 4 d. procesinio dokumento trūkumams pašalinti.

Nutartis pareiškėjui yra įteikta 2022 m. rugsėjo 27 d.

II.

Vilniaus apygardos administracinis teismas 2022 m. spalio 5 d. nutartimi nutarė pareiškėjo skundą laikyti nepaduotu ir grąžinti jį su visais priedais pareiškėjui.

Teismas konstatavo, kad per teismo nustatytą terminą, t. y. iki 2022 m. spalio 4 d. skundo trūkumų pareiškėjas nepašalino, nesikreipė dėl termino trūkumams pašalinti pratęsimo, todėl pareiškėjo skundas laikomas nepaduotu ir grąžinamas pareiškėjui.

III.

Pareiškėjas atskiruoju skundu prašo teismo panaikinti Vilniaus apygardos administracinio teismo 2022 m. spalio 5 d. nutartį administracinėje byloje Nr. I2-5010-860/2022 ir priimti naują nutartį – pratęsti pareiškėjui terminą pašalinti skundo trūkumams, nurodytiems Vilniaus apygardos administracinio teismo 2022 m. birželio 9 d. nutartyje.

Nurodo, kad neturėdamas dokumento, t. y. skundžiamo Departamento Sprendimo metaduomenų, kuriuos pirmosios instancijos teismas nurodė kaip reikalingus pateikti ir taip pašalinti skundo trūkumus dar 2022 m. birželio 9 d. nutartyje, nesikreipė į teismą su prašymu pratęsti terminą skundo trūkumams šalinti, nes manė, kad teismas tokio prašymo netenkins.

Teigia, kad šio dokumento nėra gavęs iki šiol.

Motyvuojamoji dalis

Teisėjų kolegija konstatuoja:

IV.

Atskirojo skundo dalykas – Vilniaus apygardos administracinio teismo 2022 m. spalio 5 d. nutartis, kuria, vadovaujantis ABTĮ 33 straipsnio 1 dalimi, pareiškėjo skundas laikytas nepaduotu, nes per teismo nustatytą terminą nebuvo pašalinti teismo nustatyti skundo trūkumai (ABTĮ 33 str. 1 d.), pagrįstumas ir teisėtumas.

Pirmosios instancijos teismas skundžiamą nutartį priėmė, nustatęs, kad pareiškėjas per teismo nustatytą terminą neištaisė teismo 2022 m. birželio 9 d. nutartyje nustatytų skundo trūkumų, nes nepateikė skundo, atitinkančio ABTĮ nustatytus reikalavimus.

Vadovaujantis ABTĮ 64 straipsnio 1 dalimi, teismo paskirti terminai gali būti teismo pratęsiami. Pažymėtina, kad prašymą dėl termino pratęsimo pareiškėjas privalėjo pateikti teismui, nustačiusiam terminą, jam nepasibaigus. Pareiškėjas iki teismo nustatyto termino pabaigos (2022 m. spalio 4 d.) skundo trūkumų nepašalino ir nepasinaudojo procesine teise prašyti pratęsti teismo nustatytą terminą. Todėl pirmosios instancijos teismas pagrįstai 2022 m. spalio 5 d. nutartimi pareiškėjo skundą laikė nepaduotu ir grąžino jį su visais priedais pareiškėjui.

Pareiškėjo atskirajame skunde nurodytos aplinkybės pirmosios instancijos teismo nutarties pagrįstumo ir teisėtumo nepaneigia. Jos, kaip minėta, galėtų būti faktinis pagrindas kreipiantis į teismą, nustačiusį terminą skundo trūkumams šalinti, su prašymu dėl teismo nustatyto termino skundo trūkumams šalinti pratęsimo.

Dėl nurodytų argumentų pareiškėjo atskirasis skundas atmestinas.

Rezoliucinė dalis

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo 154 straipsnio 1 punktu, teisėjų kolegija

nutaria:

Pareiškėjo D. F. O. A. atskirąjį skundą atmesti.

Vilniaus apygardos administracinio teismo 2022 m. spalio 5 d. nutartį palikti nepakeistą.

Nutartis neskundžiama.

Teisėjai Rytis KrasauskasGintaras KryževičiusBeata Martišienė