- Teismas
- Vilniaus miesto apylinkės teismas
- Dokumentas
- Nutarimas
- Data
- 2018-11-26
- Bylos Nr.
- A2.13.-3994-576/2018
- Bylos rūšis
- administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
- Teisėjas
- Nida Vigelienė
- Kategorijos
rašytinio proceso tvarka išnagrinėjusi klausimą dėl R. B., a.k. (duomenys neskelbtini) gim. (duomenys neskelbtini), gyv. (duomenys neskelbtini), deklaravusiam gyvenamąją vietą (duomenys neskelbtini), paskirtos nuobaudos tolesnio vykdymo,
Aprašomoji dalis
nustatė:
Vilniaus miesto 3 apylinkės teismo 2008 m. spalio 23 d. nutarimu Nr. A-11-237-576/08 R. B. už LR ATPK 174 straipsnyje, 187 straipsnio 1 dalyje, 187 straipsnio 2 dalyje numatytus teisės pažeidimus buvo paskirta 600 Lt (173,77 eurų) bauda. R. B. nustatytu terminu nesumokėjus baudos, nutarimas buvo išsiųstas į antstolės Neringos Lipeikienės kontorą baudos išieškojimui.
Valstybinė mokesčių inspekcija 2018 m. lapkričio 21 d. grąžino vykdomąjį dokumentą – Vilniaus miesto 3 apylinkės teismo 2008 m. spalio 23 d. nutarimą, kartu su antstolės Neringos Lipeikienės išieškojimo negalimumo aktu vykdomojoje byloje Nr. 0062/09/00121, kuriame antstolė informavo, kad patikrinus sprendimo įvykdymo galimybes nustatė, jog kredito įstaigose skolininko vardu piniginių lėšų nėra, jis nedirba, turto, į kurį būtų galima nukreipti išieškojimą, nerasta.
Motyvuojamoji dalis
Nutarimo vykdymas nutrauktinas.
Nuo 2017 m sausio 1 d. įsigaliojusio LR Administracinių nusižengimų kodekso 672 straipsnio 3 dalis numato, kad nutarimo skirti baudą priverstinio vykdymo senaties terminas – penkeri metai nuo šio kodekso 675 straipsnio 3 dalyje nustatyto termino pabaigos.
Remiantis Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso patvirtinimo, įsigaliojimo ir įgyvendinimo tvarkos įstatymo 5 straipsnio 4 dalimi atvejais, kai veika neperkvalifikuojama bei administracinių teisės pažeidimų protokolai surašyti iki 2017 m. sausio 1 d., bylų teisena vyksta pagal iki 2017 m. sausio 1 d. galiojusį Administracinių teisės pažeidimų kodeksą.
Priverstinis baudos išieškojimas, vykdant 2008 m. spalio 23 d. nutarimą buvo pradėtas dar galiojant LR Administracinių teisės pažeidimų kodekso nuostatoms.
Nuo 2015 m. liepos 1 d. įsigaliojusi ir iki 2017 m. sausio 1 d. galiojusi LR ATPK 308 straipsnio 1 dalies redakcija numatė, kad nutarimo skirti baudą priverstinio vykdymo senaties terminas – penkeri metai nuo šio kodekso 313 straipsnio 1 dalyje nustatyto termino jį geruoju įvykdyti pabaigos.
2013 m. lapkričio 19 d. įstatymas Nr. XII-601 (Žin., 2013, Nr. 124-6280) nustatė, kad iki įstatymo Nr. XII-601, kuriuo buvo patvirtinta nauja LR ATPK 308 straipsnio 1 dalies redakcija, įsigaliojimo (2015 07 01) paskirtų baudų už administracinius teisės pažeidimus išieškojimas vykdomas iki įstatymo XII-601 įsigaliojimo galiojusia tvarka. Iki naujos LR ATPK 308 straipsnio 1 dalies redakcijos konkretus nutarimo skirti baudą priverstinio vykdymo senaties terminas nebuvo nustatytas.
Lietuvos Vyriausiojo Administracinio teismo formuojamoje praktikoje nustatyta, kad nutarimas skirti baudą, perduotas vykdyti nepažeidžiant ATPK 308 straipsnio 1 dalyje nustatyto termino, turi būti vykdomas vadovaujantis ATPK 312-316 straipsniais. Tačiau administracinėn atsakomybėn patraukto asmens teisinė padėtis negali būti blogesnė už padėtį asmens, kurio atžvilgiu buvo priimtas apkaltinamasis nuosprendis baudžiamojoje byloje. LR BK 96 straipsnio 1 dalyje nustatyta, kad apkaltinamasis nuosprendis nevykdomas, jei jis nebuvo įvykdytas per dvejus metus, kai paskirta bausmė už baudžiamąjį nusižengimą. LR BK 96 straipsnio 3 dalis numato, kad jeigu nuteistasis vengia atlikti bausmę, senaties eiga sustoja. Šiuo atveju senaties eiga atsinaujina nuo tos dienos, kurią nuteistasis pats atvyko atlikti bausmės ar buvo sulaikytas. Analogiškų taisyklių turi būti laikomasi ir vykdant nutarimą dėl administracinės nuobaudos paskyrimo. (LVAT 2007 m. birželio 22 d. nutartis Nr. N1-1126/2007) Atsižvelgiant į šią praktiką R. B. paskirtos nuobaudos priverstiniam vykdymui taikytina dvejų metų senatis.
Iš administracinio teisės pažeidimo byloje esančios medžiagos matyti, jog nutarimas, kuriuo R. B. paskirta administracinė nuobauda – 600 Lt (173,77 eurų) bauda, priimtas 2008 m. spalio 23 d.. Pagal Sodros duomenis, pažeidėjas baudos išieškojimo laikotarpiu dirbo nuo 2009 m. rugpjūčio 17 d. iki 2009 m. spalio 30 d. (duomenys neskelbtini), nuo 2011 m. gegužės 24 d. iki 2011 m. birželio 22 d. (duomenys neskelbtini), nuo 2012 m. sausio 24 d. iki 2012 m. vasario 24 d. (duomenys neskelbtini), nuo 2012 m. spalio 11 d. iki 2013 m. sausio 14 d. (duomenys neskelbtini), nuo 2013 m. rugpjūčio 30 d. iki 2013 m. spalio 8 d., nuo 2017 m. rugsėjo 26 d. iki 2017 m. lapkričio 16 d. (duomenys neskelbtini) nuo 2014 m. sausio 6 d. iki 2014 m. kovo 18 d. (duomenys neskelbtini), nuo 2015 m. balandžio 23 d. iki 2015 m. gegužės 4 d. (duomenys neskelbtini), nuo 2015 m. rugpjūčio 8 d. iki 2015 m. lapkričio 9 d. (duomenys neskelbtini), nuo 2016 m. kovo 25 d. iki 2016 m. balandžio 20 d. (duomenys neskelbtini), nuo 2016 m. gegužės 3 d. iki 2016 m. liepos 18 d. (duomenys neskelbtini), nuo 2016 m. spalio 17 d. iki 2016 m. lapkričio 11 d. (duomenys neskelbtini), nuo 2017 m. kovo 7 d. iki 2017 m. birželio 21 d. (duomenys neskelbtini), nuo 2015 m. rugpjūčio 18 d. iki 2015 m. lapkričio 9 d. vykdė individualią veiklą, tačiau bauda per šiuos laikotarpius išieškota nebuvo. Atsižvelgiant į tai, kas pirmiau paminėta bei įvertinus aplinkybę, kad laikotarpiai, kai R. B. nedirbo ir neturėjo pajamų, viršija 2 metus, o nutarimas nebuvo įvykdytas, kito turto, tinkamo išieškoti baudą, nebuvo nustatyta, vykdymo procesas nutrauktinas, suėjus vykdymo senačiai.
Rezoliucinė dalis
Vadovaudamasi LR ATPK 308 str., 302² str., 302⁴ str., teisėja
nutarė:
nutraukti Vilniaus miesto 3 apylinkės teismo 2008 m. spalio 23 d. nutarimo Nr. A-11-237-576/08, kuriuo R. B., a.k. (duomenys neskelbtini) už administracinius teisės pažeidimus, numatytus LR ATPK 174 straipsnyje, 187 straipsnio 1 dalyje, 187 straipsnio 2 dalyje numatytus teisės pažeidimus, buvo paskirta 600 Lt (173,77 eurų) dydžio bauda, vykdymą, suėjus vykdymo senaties terminui.
Nutarimas per 20 dienų nuo jo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas Vilniaus apygardos teismui per Vilniaus miesto apylinkės teismą.