Kauno apylinkės teismo nutartis

2024-01-03 · Administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla Nr. II-109-1189/2024

Originalas LITEKO ↗
Teismas
Kauno apylinkės teismas
Dokumentas
Nutartis
Data
2024-01-03
Bylos Nr.
II-109-1189/2024
Teisminio proceso Nr.
4-20-3-00093-2023-8
Bylos rūšis
administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
Teisėjas
Gabrielė Kaktienė
Pareiškėjas
A. Č.
Kategorijos

Įžanginė dalis

Administracinio nusižengimo byla Nr. II-109-1189/2024Teisminio proceso Nr. 4-20-3-00093-2023-8Procesinio sprendimo kategorijos: 21.5.3; 21.8.6(S)
KAUNO APYLINKĖS TEISMASNUTARTIS2024 m. sausio 3 d.Kaišiadorys
Kauno apylinkės teismo Kaišiadorių rūmų teisėja Gabrielė Kaktienė,

rašytinio proceso tvarka išsprendė pareiškėjo A. Č. pateikto skundo priėmimo klausimą.

Teismas

Aprašomoji dalis

nustatė:

Kauno apylinkės teismo Kaišiadorių rūmuose 2023 m. gruodžio 28 d. gautas Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Administracinių nusižengimų bylų nagrinėjimo skyriaus (toliau – ir Institucija) persiųstas pareiškėjo A. Č. skundas dėl Institucijos 2023 m. lapkričio 7 d. nutarimo nutraukti (nepradėti) administracinio nusižengimo bylos teiseną (ROIK Nr. (duomenys neskelbtini)).

Skunde pareiškėjas nurodo, kad jis iki kol nepasiteiravo apie bylos eigą, nebuvo gavęs jokių dokumentų, kuriuos vėliau pareigūnai jam išsiuntė pakartotinai. Su nutarimu nutraukti (nepradėti) administracinio nusižengimo bylos teiseną jis nesutinka, nes toks sprendimas neišsamus ir neteisingas, dėl ko prašoma nutarimą panaikinti ir bylą perduoti tirti iš naujo.

Skundą atsisakytina priimti.

Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 626 straipsnio 1 dalyje numatyta, kad skundo dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje priėmimo klausimą sprendžia apylinkės teismas. Minėto straipsnio 3 dalies 2 punkte nustatyta, kad apylinkės teismas motyvuota nutartimi atsisako priimti skundą dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje, kai skundas paduotas praleidus nustatytą skundo padavimo terminą ir neprašoma šio termino atnaujinti arba prašymas atnaujinti nustatytą skundo padavimo terminą nebuvo patenkintas. ANK 623 straipsnyje numatyta, kad skundas dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje gali būti paduotas per dvidešimt kalendorinių dienų nuo nutarimo kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo dienos.

Pažymėtina, kad skundo padavimo termino pradžia skaičiuojama nuo nutarimo išdavimo dienos, jei asmuo dalyvauja priimant (skelbiant) nutarimą, o jeigu asmuo nedalyvauja priimant (skelbiant) nutarimą, skundo padavimo termino pradžia skaičiuojama nuo nutarimo nuorašo išsiuntimo dienos. Taip pat pažymėtina, kad terminų laikymasis yra būtina sąlyga proceso veiksmų efektyvumui, todėl įstatymu nustatyti terminai negali būti laisvai interpretuojami ir pažeidžiami.

Nustatyta, kad skundžiamas Institucijos 2023 m. lapkričio 7 d. nutarimas, priimtas administracinio nusižengimo byloje tą pačią dieną, tai yra 2023 m. lapkričio 7 d., buvo išsiųstas į pareiškėjo gyventojų registro išraše nurodytą gyvenamosios vietos adresą, kurį pats pareiškėjas buvo nurodęs ir 2023 m. vasario 28 d. teiktame pareiškime dėl galimo administracinio nusižengimo, o taip pat ir 2023 m. gruodžio 28 d. Kauno apylinkės teismo Kaišiadorių rūmuose gautame Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Administracinių nusižengimų bylų nagrinėjimo skyriaus (toliau – ir Institucija) persiųstame pareiškėjo A. Č. skunde. Esant tokiai situacijai, Institucijos 2023 m. lapkričio 7 d. nutarimas, kaip tai reglamentuoja ANK 573 straipsnis, pareiškėjui 2023 m. lapkričio 7 d. buvo išsiųstas vienu iš įstatyme numatytų ir leistinų būdų, kas atitinka tinkamą šio procesinio sprendimo įteikimą minėto ANK 573 straipsnio prasme. Vadovaujantis bendrosiomis terminų skaičiavimo taisyklėmis, skundo padavimo termino skaičiavimo eiga (dienomis) pradedama skaičiuoti kitą dieną po procesinio veiksmo atlikimo, tai yra 2023 m. lapkričio 8 d., o paskutinė termino diena, kada galėjo būti paduotas skundas dėl nutarimo, yra 2023 m. lapkričio 27 d. Iš su skundu teismui pateiktų duomenų matyti, kad pareiškėjas skundą Institucijai pateikė 2023 m. gruodžio 18 d., tai yra 21 (dvidešimt vieną) dieną praleidęs ANK nustatytą dvidešimties kalendorinių dienų jo apskundimo terminą. Nors skunde nurodoma, kad į Instituciją buvo kreiptasi 2023 m. lapkričio 27 d., nes buvo negauti jokie dokumentai, nes Institucija juos siuntė netinkamu adresu, toks teiginys laikytinas deklaratyviu, nes kaip matyti Institucija pakartotinai dokumentus išsiuntė 2023 m. lapkričio 29 d. analogišku kaip ir ankstesnis asmens adresu ir šį kartą asmuo dokumentus jau gavo. Vis tik skundo padavimo terminas skaičiuojasi nuo pirminio, o ne pakartotinio dokumentų išsiuntimo.

Tuo atveju, jeigu apskundimo terminas praleistas dėl svarbių priežasčių, jį pareiškėjo prašymu rašytinio proceso tvarka gali atnaujinti apylinkės teismas (ANK 623 straipsnis). Šiuo atveju asmuo teikdamas skundą nepateikė prašymo skundo padavimo termino atnaujinimui.

Atsižvelgiant į tai, kas išdėstyta, teismui nustačius, kad pareiškėjo skundas dėl Institucijos 2023 m. lapkričio 7 d. priimto nutarimo yra paduotas praleidus įstatyme nustatytą jo apskundimo terminą, prašymas atnaujinti praleistą terminą teismui nepateiktas, todėl skundą atsisakytina priimti, jį grąžinant skundą padavusiam asmeniui.

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 623 straipsniu, 626 straipsnio 3 dalies 2 punktu, 4, 5 dalimis, teismas

Rezoliucinė dalis

nutaria:

atsisakyti priimti pareiškėjo A. Č. skundą dėl Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Administracinių nusižengimų bylų nagrinėjimo skyriaus nutarimo 2023 m. lapkričio 7 d. administracinio nusižengimo byloje, ROIK: (duomenys neskelbtini), ir skundą grąžinti jį padavusiam asmeniui.

Išaiškinti pareiškėjui, kad atsisakymas priimti skundą dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje nekliudo vėl kreiptis su skundu, jeigu šioje nutartyje nurodyti trūkumai bus pašalinti.

Šiai nutarčiai įsiteisėjus, administracinio nusižengimo bylos, ROIK Nr. (duomenys neskelbtini), dokumentus grąžinti Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Administracinių nusižengimų bylų nagrinėjimo skyriui.

Nutartis per dvidešimt kalendorinių dienų nuo nutarties kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo gali būti skundžiama atskiruoju skundu Kauno apygardos teismui per Kauno apylinkės teismo Kaišiadorių rūmus.

Teisėja Gabrielė Kaktienė