Kauno apylinkės teismo nutartis

2015-02-20 · Administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla Nr. II-98-888/2015

Originalas LITEKO ↗
Teismas
Kauno apylinkės teismas
Dokumentas
Nutartis
Data
2015-02-20
Bylos Nr.
II-98-888/2015
Teisminio proceso Nr.
4-69-3-01364-2015-4
Bylos rūšis
administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
Teisėjas
Laima Šeputienė
Kategorijos
  • 63.3.8pavadinimo nepavyko patikrinti
Administracinio teisės pažeidimo byla Nr. II-98-888/2015Teisminio proceso Nr. 4-69-3-01364-2015-4Procesinio sprendimo kategorija: 63.3.8. (S)
KAUNO APYLINKĖS TEISMASNUTARTIS2015 m. vasario 20 d.Kaunas

Kauno apylinkės teismo teisėja Laima Šeputienė, rašytinio proceso tvarka spręsdama R. Ž. (toliau – Pareiškėjas) skundo priėmimo klausimą,

Aprašomoji dalis

nustatė:

Kauno apylinkės teisme 2015 m. vasario 19 d. buvo gautas pareiškėjo R. Ž. skundas, kuriuo jis prašo panaikinti 2015 m. sausio 15 d. Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kauno miesto Dainavos policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus Girstupio policijos nuovados tyrėjo V. Č. nutarimą Nr. 26NT-24358358-15.

Motyvuojamoji dalis

Skundą atsisakytina priimti.

Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 293 str. numatyta, kad skundas dėl organo (pareigūno) nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje gali būti paduotas per dvidešimt dienų nuo nutarimo priėmimo dienos. Jeigu šis terminas praleistas dėl svarbių priežasčių, jį pareiškėjo prašymu rašytinio proceso tvarka gali atnaujinti apylinkės teismas.

Iš administracinio teisės pažeidimo byloje Nr. II-98-888/2015 esančių duomenų matyti, kad skundžiamas Kauno miesto Dainavos policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus Girstupio policijos nuovados tyrėjo V. Č. nutarimas buvo priimtas 2015 m. sausio 15 d. Paskutinė diena skundui dėl minėto nutarimo paduoti yra 2015 m. vasario 4 d.

Iš administracinio teisės pažeidimo bylos medžiagos taip pat matyti, jog skundas Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Dainavos policijos komisariate buvo gautas 2015 m. vasario 11 d. Iš byloje esančio voko matyti, kad pareiškėjo R. Ž. skundas paštui buvo perduotas 2015 m. vasario 9 d. Taigi akivaizdu, jog pareiškėjo skundas Kauno apylinkės teismui paduotas pasibaigus nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje apskundimo terminui.

Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 296 str. 3 d. 2 p. įtvirtinta nuostata, jog apylinkės teismas motyvuota nutartimi atsisako priimti skundą dėl nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje, jeigu skundas paduotas praleidus nustatytą skundo padavimo terminą ir neprašoma šio termino atnaujinti arba prašymas atnaujinti nustatytą skundo padavimo terminą nebuvo patenkintas.

Kadangi nagrinėjamu atveju nutarimo apskundimo terminas yra pasibaigęs, o pareiškėjas savo skunde neprašo šio termino atnaujinti, todėl atsižvelgiant į galiojantį teisinį reglamentavimą bei nustatytas faktines aplinkybes, siekiant garantuoti teisinių santykių stabilumą bei apibrėžtumą, pareiškėjo skundą atsisakytina priimti (Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 296 str. 3 d. 2 p.).

Rezoliucinė dalis

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 293 str., 296 str., 302¹⁵ str., teismas

nutaria:

pareiškėjo R. Ž. skundą dėl 2015 m. sausio 15 d. nutarimo Nr. 26NT-24358358-15 atsisakyti priimti.

Nutartis per 7 dienas nuo jos nuorašo įteikimo dienos gali būti skundžiama Kauno apygardos teismui per Kauno apylinkės teismą.

Teisėja Laima Šeputienė