Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo nutartis

2019-08-08 · Administracinė byla Nr. eR-55-520/2019

Originalas LITEKO ↗
Teismas
Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas
Dokumentas
Nutartis
Data
2019-08-08
Bylos Nr.
eR-55-520/2019
Teisminio proceso Nr.
3-66-3-00081-2019-9
Bylos rūšis
administracinė byla
Teisėjai
Audrius Bakaveckas (pirm.), Dalia Višinskienė (pran.), Stasys Gagys
Pareiškėjas
Lietuvos centro
Atsakovas
Lietuvos Respublikos vyriausiajai rinkimų komisijai
Kategorijos
Administracinė byla Nr. eR-55-520/2019Teisminio proceso Nr. 3-66-3-00081-2019-9Procesinio sprendimo kategorijos: 5.1; 43.5.9
LIETUVOS VYRIAUSIASIS ADMINISTRACINIS TEISMASNUTARTIS2019 m. rugpjūčio 8 d.Vilnius

Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo teisėjų kolegija, susidedanti iš teisėjų Audriaus Bakavecko (kolegijos pirmininkas), Stasio Gagio ir Dalios Višinskienės (pranešėja),

rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo pareiškėjo Lietuvos centro partijos skundo atsakovui Lietuvos Respublikos vyriausiajai rinkimų komisijai dėl sprendimo panaikinimo ir įpareigojimo atlikti veiksmus priėmimo klausimą,

Aprašomoji dalis

nustatė:

Lietuvos vyriausiajame administraciniame teisme 2019 m. rugpjūčio 8 d. gautas pareiškėjo Lietuvos centro partijos (toliau – ir pareiškėjas, Partija) skundas, kuriuo prašoma panaikinti Lietuvos Respublikos vyriausiosios rinkimų komisijos (toliau – ir VRK) 2019 m. rugpjūčio 1 d. sprendimą Nr. Sp-338 ir įpareigoti VRK patikrinti visų pretendentų surinktus parašus taip, kaip to reikalauja įstatymai.

Lietuvos Respublikos Seimo rinkimų įstatymo 21 straipsnio 3 dalyje įtvirtinta, kad Lietuvos Respublikos vyriausiosios rinkimų komisijos sprendimai ar kita jos veika per 5 dienas po sprendimo priėmimo, bet ne vėliau kaip iki balsavimo pabaigos, gali būti apskųsti Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui. Skundas turi būti išnagrinėtas ne vėliau kaip per 48 valandas nuo jo padavimo. Į šį terminą įskaitomos ir ne darbo dienos. Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo (toliau – ir ABTĮ) 124 straipsnio 1 dalis nustato, kad Prezidento rinkimų įstatyme, Seimo rinkimų įstatyme, Referendumo įstatyme, Savivaldybių tarybų rinkimų įstatyme nustatyti asmenys šiuose įstatymuose nurodytais pagrindais ir per nurodytus terminus gali apskųsti Lietuvos Respublikos vyriausiosios rinkimų komisijos sprendimus.

ABTĮ 33 straipsnio 2 dalies 9 punkte nurodyta, kad administracinio teismo pirmininkas ar teisėjas motyvuota nutartimi atsisako priimti skundą (prašymą, pareiškimą), jeigu skundas (prašymas, pareiškimas) paduotas praleidus nustatytą skundo (prašymo, pareiškimo) padavimo terminą ir šis terminas neatnaujinamas.

Nagrinėjamu atveju pareiškėjas skundžia VRK 2019 m. rugpjūčio 1 d. priimtą sprendimą, todėl paskutinė diena, kai jis galėjo šį sprendimą apskųsti teismui, buvo 2019 m. rugpjūčio 6 d. Pareiškėjas skundą Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui per Lietuvos teismų elektroninių paslaugų portalą (EPP) pateikė 2019 m. rugpjūčio 7 d., t. y. praleidęs Seimo rinkimų įstatymo 21 straipsnio 3 dalyje nustatytą terminą, todėl skundą atsisakoma priimti (ABTĮ 33 str. 2 d. 9 p.).

Rezoliucinė dalis

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo 33 straipsnio 2 dalies 9 punktu, teisėjų kolegija

nutaria:

Atsisakyti priimti pareiškėjo Lietuvos centro partijos skundą dėl Lietuvos Respublikos vyriausiosios rinkimų komisijos 2019 m. rugpjūčio 1 d. sprendimo Nr. Sp-338 panaikinimo ir įpareigojimo atlikti veiksmus.

Nutartis neskundžiama.

Teisėjai Audrius BakaveckasStasys GagysDalia Višinskienė