Panevėžio apylinkės teismo Panevėžio rūmų nutarimas

2023-06-05 · Administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla Nr. A20.-37-830/2023

Originalas LITEKO ↗
Teismas
Panevėžio apylinkės teismo Panevėžio rūmai
Dokumentas
Nutarimas
Data
2023-06-05
Bylos Nr.
A20.-37-830/2023
Teisminio proceso Nr.
4-08-3-00339-2011-4
Bylos rūšis
administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
Instancija
I-a instancija
Rezultatas
Patenkintas.
Teisėjas
Česlovas Kulikauskas (pirm.)
Kategorijos
Nuorašas
Administracinė byla Nr. A20.-37-830/2022Procesinio sprendimo kategorija 21.14.5. (S)
PANEVĖŽIO APYLINKĖS TEISMASNUTARIMAS2023 m. birželio 5 d.Panevėžys

Panevėžio apylinkės teismo Panevėžio rūmų teisėjas Česlovas Kulikauskas rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo klausimą dėl vykdymo administracinio teisės pažeidimo byloje, iškeltoje R. R. atžvilgiu, nutraukimo suėjus senaties terminui.

Aprašomoji dalis

Teismas nustatė:

Panevėžio miesto apylinkės teismo 2011 m. vasario 18 d. nutarimu R. R. už pažeidimų, numatyto Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso (toliau – ATPK) 127 straipsnio 2 dalyje, 130 straipsnio 1 dalyje, padarymą paskirta administracinė nuobauda – 4200 Lt (1216,40 Eur) bauda. Pagal išduotą vykdomąjį raštą bauda neišieškota.

Panevėžio apylinkės teismo Panevėžio rūmuose 2023 m. birželio 1 d. gautas antstolės Gitos Andrijauskienės patvarkymas dėl vykdomosios bylos Nr. (duomenys neskelbtini) užbaigimo ir vykdomojo dokumento grąžinimo, kuriame nurodyta, kad vykdomoji byla nutrauktina, kadangi išieškojimui pasibaigė įstatymų nustatytas išieškojimo senaties terminas.

Motyvuojamoji dalis

Nutarimo vykdymas nutrauktinas.

Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso (toliau – ANK) 672 straipsnio 3 dalyje numatyta, kad nutarimo skirti baudą priverstinio vykdymo senaties terminas – penkeri metai nuo šio kodekso 675 straipsnio 2 dalyje nustatyto termino pabaigos, o pagal šio kodekso 675 straipsnio 3 dalį išdėsčius nutarimu paskirtos baudos mokėjimą, – nuo išdėstymo termino pabaigos.

Nutarimas dėl baudos paskyrimo R. R. buvo priimtas 2011 m. vasario 18 d. Tuo pagrindu išduotas vykdomasis raštas perduotas vykdymui. Po 2011 m. vasario 18 d. Panevėžio miesto apylinkės teismo nutarimo priėmimo praėjo daugiau nei dešimt metų. Pateiktoje bylos medžiagoje duomenų apie R. R. darbinę veiklą, turtą, į kurį būtų galima nukreipti baudos išieškojimą, nėra, per dešimt metų nuo nutarimo dėl nuobaudos paskyrimo administracinio teisės pažeidimo byloje priėmimo ir perdavimo jį vykdyti jis nebuvo įvykdytas. Remiantis gyventojų registro duomenimis R. R. 2020 m. vasario 12 d. į užsienio valstybę – Jungtinę Karalystę. 2023 m. gegužės 28 d. antstolė Gita Andrijauskienė surašė patvarkymą dėl vykdomosios bylos užbaigimo ir vykdomojo dokumento grąžinimo, nes išieškojimui pasibaigė įstatymų nustatytas išieškojimo senaties terminas.

Nesant duomenų, kad administracine tvarka nubaustas R. R. ėmėsi kokių nors veiksmų, kad išvengtų nuobaudos atlikimo, vykdymo procesas administracinio teisės pažeidimo byloje nutraukiamas suėjus senaties terminui.

Rezoliucinė dalis

Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 672 straipsnio 3 dalimi,

nutaria:

Panevėžio miesto apylinkės teismo 2011 m. vasario 18 d. nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje Nr. A2.6-634-882/2010 vykdymą pripažinti negalimu, kadangi suėjo administracinio teisės pažeidimo nutarimo vykdymo senaties terminas.

Nutarimo vykdymą R. R., gim. (duomenys neskelbtini), atžvilgiu nutraukti.

Nutarimas per 20 kalendorinių dienų nuo jo nuorašo išsiuntimo ar išdavimo dienos gali būti skundžiamas Panevėžio apygardos teismui, apeliacinį skundą paduodant per Panevėžio apylinkės teismą.

Teisėjas Česlovas Kulikauskas