Panevėžio apylinkės teismo Panevėžio rūmų nutartis

2023-04-11 · Administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla Nr. II-89-1083/2023

Originalas LITEKO ↗
Teismas
Panevėžio apylinkės teismo Panevėžio rūmai
Dokumentas
Nutartis
Data
2023-04-11
Bylos Nr.
II-89-1083/2023
Teisminio proceso Nr.
4-08-3-00070-2023-9
Bylos rūšis
administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
Instancija
I-a instancija
Rezultatas
Atsisakyti priimti skundą
Teisėjas
Marius Jankauskas (pirm.)
Institucija
Aplinkos apsaugos departamento Panevėžio administracinių bylų nagrinėjimo skyrius
Kategorijos

Įžanginė dalis

Byla Nr. II-89-1083/2023Teisminio proceso Nr. 4-08-3-00070-2023-9Procesinio sprendimo kategorija: 21.8.3.; 21.8.6.(S)
PANEVĖŽIO APYLINKĖS TEISMASNUTARTIS2023 m. balandžio 11 d.Panevėžys

Panevėžio apylinkės teismo Panevėžio rūmų teisėjas Marius Jankauskas, rašytinio proceso tvarka susipažinęs su D. Ž. skundu dėl Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos (toliau – Institucija) 2023 m. kovo 14 d. nutarimo Nr. AM-AAD-ANR_N-662-2023 administracinio nusižengimo byloje

Aprašomoji dalis

nustatė:

1. Skundžiamu nutarimu D. Ž. buvo pripažintas kaltu pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso (toliau – ANK) 268 straipsnio 6 dalį ir nubaustas 1500 eurų bauda. Jis buvo nubaustas už tai, kad pažeidė Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2012 m. gruodžio 28 d. įsakymu Nr. D1-1120 patvirtinto Vandens naudojimo ir nuotekų tvarkymo apskaitos tvarkos aprašo 20 punkto reikalavimus, t. y. būdamas atsakingu už AB (duomenys neskelbtini) taršos integruotos prevencijos ir kontrolės leidimo sąlygų vykdymą bei aplinkos apsaugą atliekų tvarkymo įrenginiuose, nustatytu laiku (laikotarpiu nuo 2022 m. sausio 1 d. iki 2022 m. vasario 15 d.) nepateikė 2021 metų nuotekų tvarkymo apskaitos ataskaitos (tokią ataskaitą pateikė pavėluotai, t. y. 2022 m. kovo 25 d.).

2. 2023 m. balandžio 5 d. Institucijoje buvo gautas D. Ž. skundas dėl minėto nutarimo (skundas Institucijoje gautas 2023 m. balandžio 5 d. elektroniniu paštu).

3. Skundas nepriimamas.

4. ANK 573 straipsnio 4 dalyje nustatyta, kad <...> įteikiant administracinio nusižengimo teisenoje dalyvaujančiam asmeniui <...> procesinį dokumentą <...> elektroniniu paštu <...>, procesinio dokumento įteikimo diena laikoma po procesinio dokumento išsiuntimo dienos einanti darbo diena.

5. ANK 574 straipsnio 2 dalyje nustatyta, kad teismui skundai <...> elektroninių ryšių priemonėmis gali būti teikiami teisingumo ministro nustatyta tvarka ir forma.

6. Lietuvos Respublikos teisingumo ministro 2012 m. gruodžio 13 d. įsakymu Nr. 1R-332 patvirtinto Procesinių dokumentų pateikimo teismui ir jų įteikimo asmenims elektroninių ryšių priemonėmis tvarkos aprašo 9 punkte nustatyta, kad ANK nurodytais atvejais pateikiant skundą teismui dėl institucijos (pareigūno) priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje, skundas elektroniniu būdu teikiamas per Elektroninių paslaugų portalą (https://epaslaugos.ird.lt/); asmuo savo tapatybę patvirtina naudodamasis valstybės informacinės sistemos, per kurią asmenims teisės aktų nustatyta tvarka teikiamos institucijų viešosios ir administracinės elektroninės paslaugos, teikiamomis priemonėmis arba kitų valstybės informacinių išteklių tapatybės nustatymo paslauga.

7. ANK 623 straipsnyje nurodyta, kad skundas dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje gali būti paduotas per 20 kalendorinių dienų nuo nutarimo kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo dienos.

8. ANK 624 straipsnio 1 dalyje nustatyta, kad skundų dėl ne teismo tvarka priimtų nutarimų administracinių nusižengimų bylose pateikimo teismui elektroninių ryšių priemonėmis tvarką ir formą nustato teisingumo ministras.

9. ANK 626 straipsnio 3 dalies 2 punkte imperatyviai įtvirtinta, kad apylinkės teismas motyvuota nutartimi atsisako priimti skundą dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje, kai skundas paduotas praleidus nustatytą skundo padavimo terminą ir neprašoma šio termino atnaujinti <...>.

10. Teismas pažymi, jog įstatyme numatytas trumpas terminas skundui paduoti įpareigoja asmenis, turinčius teisę skųsti byloje priimtą sprendimą, šia savo procesine teise naudotis itin operatyviai, atidžiai, rūpestingai ir sąžiningai. Priešingu atveju jų procesinė teisė teikti byloje skundą nebus ginama.

11. Susipažinus su skundu dėl Institucijos 2023 m. kovo 14 d. nutarimo Nr. AM-AAD-ANR_N-662-2023 ir teismui pateikta medžiaga matyti, kad skundžiamas nutarimas buvo priimtas ir išsiųstas elektroniniu paštu (duomenys neskelbtini) 2023 m. kovo 14 d. 10.07 val.; skundo padavimo terminas baigėsi 2023 m. balandžio 4 d.; skundas Institucijoje gautas elektroniniu paštu 2023 m. balandžio 5 d. 14.36 val., t. y. aiškiai praleidus ANK 623 straipsnyje įtvirtintą skundo padavimo terminą. Šio termino skundą padavęs asmuo atnaujinti neprašo ir nenurodo objektyvių priežasčių, dėl kurių minėtas terminas buvo praleistas. Būtent į tai dėmesį atkreipia Institucija savo atsiliepime.

12. Be to, skundas neatitinka jam keliamų reikalavimų, nes skunde nenurodytas apylinkės teismo, kuriam skundas paduodamas, pavadinimas (ANK 624 straipsnio 2 dalis); skundas pateiktas elektroninių ryšių priemonėmis nesilaikant Lietuvos Respublikos teisingumo ministro 2012 m. gruodžio 13 d. įsakymu Nr. 1R-332 patvirtinto Procesinių dokumentų pateikimo teismui ir jų įteikimo asmenims elektroninių ryšių priemonėmis tvarkos aprašo 9 punkto reikalavimų, jis nepasirašytas kvalifikuotu elektroniniu parašu.

13. Apibendrinant pirmiau paminėtas aplinkybes, pirmiau paminėtų teisės normų reikalavimų neatitinkantis skundas, kuris buvo paduotas praleidus skundo padavimo terminą, negali būti priimtas.

Vadovaudamasis ANK 623 straipsniu, 626 straipsnio 3 dalies 2 punktu teismas

Rezoliucinė dalis

nutaria:

Atsisakyti priimti D. Ž. skundą dėl Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos 2023 m. kovo 14 d. nutarimo Nr. AM-AAD-ANR_N-662-2023 administracinio nusižengimo byloje.

Nutartis per 20 kalendorinių dienų nuo jos nuorašo išsiuntimo ar išdavimo dienos atskiruoju skundu gali būti skundžiama Panevėžio apygardos teismui, atskirąjį skundą paduodant Panevėžio apylinkės teisme.

Teisėjas Marius Jankauskas