- Teismas
- Kauno apylinkės teismas
- Dokumentas
- Nutartis
- Data
- 2015-01-21
- Bylos Nr.
- II-65-888/2015
- Teisminio proceso Nr.
- 4-69-3-00460-2015-0
- Bylos rūšis
- administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
- Teisėjas
- Laima Šeputienė
- Kategorijos
- 52.4pavadinimo nepavyko patikrinti
Kauno apylinkės teismo teisėja Laima Šeputienė, rašytinio proceso tvarka spręsdama D. G. (toliau – Pareiškėjas) skundo priėmimo klausimą,
Aprašomoji dalis
nustatė:
Kauno apylinkės teisme 2015 m. sausio 16 d. buvo gautas pareiškėjo D. G. skundas dėl Kauno miesto savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus 2014 m. gruodžio 18 d. nutarimo Nr. 64-7-8758 administracinio teisės pažeidimo byloje Nr. 64-5-16066, kuriuo prašoma panaikinti nutarimą ir bylą nutraukti.
Administracinių teisės pažeidimų kodekso 293 str. numatyta, kad skundas dėl organo (pareigūno) nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje gali būti paduotas per dvidešimt dienų nuo nutarimo priėmimo dienos. Jeigu šis terminas praleistas dėl svarbių priežasčių, jį pareiškėjo prašymu rašytinio proceso tvarka gali atnaujinti apylinkės teismas.
Skundo dėl 2014 m. gruodžio 18 d. Kauno miesto savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus Vyriausiojo specialisto A. R. nutarimo padavimo terminas suėjo 2015 m. sausio 7 d.
Iš Kauno miesto savivaldybės administracijos Asmenų aptarnavimo skyriaus spaudos matyti, kad pareiškėjo D. G. skundas dėl 2014 m. gruodžio 18 d. Kauno miesto savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus Vyriausiojo specialisto A. R. priimto nutarimo institucijoje gautas tik 2015 m. sausio 12 d., tai yra praleidus įstatyme numatytą terminą skundui paduoti.
Taigi, darytina išvada, jog pareiškėjas praleido įstatyme numatytą apskundimo terminą, o taip pat jis nepateikė prašymo atnaujinti praleistą apskundimo terminą kartu su įrodymais, patvirtinančiais, kad terminas buvo praleistas dėl svarbių priežasčių, todėl atsižvelgiant į galiojantį teisinį reglamentavimą bei nustatytas faktines aplinkybes, jo skundą atsisakytina priimti (Administracinių teisės pažeidimų kodekso 296 str. 3 d. 2 p.).
Rezoliucinė dalis
Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 293 str., 296 str., 302¹⁵, teismas
nutaria:
pareiškėjo D. G. skundą atsisakyti priimti.
Nutartis per 7 dienas nuo jos įteikimo dienos gali būti skundžiama Kauno apygardos teismui per Kauno apylinkės teismą