Kauno apylinkės teismo nutartis

2024-02-22 · Administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla Nr. II-375-1189/2024

Originalas LITEKO ↗
Teismas
Kauno apylinkės teismas
Dokumentas
Nutartis
Data
2024-02-22
Bylos Nr.
II-375-1189/2024
Teisminio proceso Nr.
4-20-3-00012-2024-0
Bylos rūšis
administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
Teisėjas
Gabrielė Kaktienė
Pareiškėjas
P. S.
Kategorijos
Administracinio nusižengimo byla Nr. II-375-1189/2024Teisminio proceso Nr. 4-20-3-00012-2024-0Procesinio sprendimo kategorijos: 21.5.3; 21.8.6 (S)
KAUNO APYLINKĖS TEISMASNUTARTIS2024 m. vasario 22 d.Kaišiadorys
Kauno apylinkės teismo Kaišiadorių rūmų teisėja Gabrielė Kaktienė,

rašytinio proceso tvarka išsprendė pareiškėjo P. S. pateikto skundo priėmimo klausimą.

Aprašomoji dalis

Teismas nustatė:

Kauno apylinkės teismo Kaišiadorių rūmuose 2024 m. vasario 22 d. gautas Valstybės įmonė Registrų centro (toliau – ir Institucija) persiųstas pareiškėjo P. S. skundas dėl Institucijos 2023 m. gruodžio 7 d. nutarimo administracinio nusižengimo byloje (ROIK Nr. 23223005499).

Šalies argumentai

Skundu pareiškėjas prašo panaikinti jam skundžiamu nutarimu paskirtą baudą, nes įmonės metinių ataskaitų paruošimui, dėl įmonėje vykusių aplinkybių, reikalinga daugiau laiko.

Motyvuojamoji dalis

Skundą atsisakytina priimti.

Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 626 straipsnio 1 dalyje numatyta, kad skundo dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje priėmimo klausimą sprendžia apylinkės teismas. Minėto straipsnio 3 dalies 2 punkte nustatyta, kad apylinkės teismas motyvuota nutartimi atsisako priimti skundą dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje, kai skundas paduotas praleidus nustatytą skundo padavimo terminą ir neprašoma šio termino atnaujinti arba prašymas atnaujinti nustatytą skundo padavimo terminą nebuvo patenkintas. ANK 623 straipsnyje numatyta, kad skundas dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje gali būti paduotas per dvidešimt kalendorinių dienų nuo nutarimo kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo dienos.

Pažymėtina, kad skundo padavimo termino pradžia skaičiuojama nuo nutarimo išdavimo dienos, jei asmuo dalyvauja priimant (skelbiant) nutarimą, o jeigu asmuo nedalyvauja priimant (skelbiant) nutarimą, skundo padavimo termino pradžia skaičiuojama nuo nutarimo nuorašo išsiuntimo dienos. Taip pat pažymėtina, kad terminų laikymasis yra būtina sąlyga proceso veiksmų efektyvumui, todėl įstatymu nustatyti terminai negali būti laisvai interpretuojami ir pažeidžiami.

Nustatyta, kad skundžiamas Institucijos 2023 m. gruodžio 7 d. nutarimas, priimtas administracinio nusižengimo byloje tą pačią dieną, tai yra 2023 m. gruodžio 7 d., buvo išsiųstas pareiškėjo elektroninio pašto adresu. Esant tokiai situacijai, Institucijos 2023 m. gruodžio 7 d. nutarimas, kaip tai reglamentuoja ANK 573 straipsnis, pareiškėjui 2023 m. gruodžio 7 d. buvo išsiųstas vienu iš įstatyme numatytų ir leistinų būdų, kas atitinka tinkamą šio procesinio sprendimo įteikimą minėto ANK 573 straipsnio prasme. Vadovaujantis bendrosiomis terminų skaičiavimo taisyklėmis, skundo padavimo termino skaičiavimo eiga (dienomis) pradedama skaičiuoti kitą dieną po procesinio veiksmo atlikimo, tai yra 2023 m. gruodžio 8 d., o paskutinė termino diena, kada galėjo būti paduotas skundas dėl nutarimo, yra 2023 m. gruodžio 27 d. Iš su skundu teismui pateiktų duomenų matyti, kad pareiškėjas skundą Institucijai pateikė 2024 m. vasario 19 d., tai yra beveik dviem mėnesiais praleidęs ANK nustatytą dvidešimties kalendorinių dienų jo apskundimo terminą. Prašymo atnaujinti praleistą terminą, kaip ir svarbių termino praleidimo priežasčių, pareiškėjas nepateikė.

Tuo atveju, jeigu apskundimo terminas praleistas dėl svarbių priežasčių, jį pareiškėjo prašymu rašytinio proceso tvarka gali atnaujinti apylinkės teismas (ANK 623 straipsnis). Šiuo atveju, kaip jau minėta, asmuo teikdamas skundą nepateikė prašymo skundo padavimo termino atnaujinimui.

Atsižvelgiant į tai, kas išdėstyta, teismui nustačius, kad pareiškėjo skundas dėl Institucijos 2023 m. gruodžio 7 d. priimto nutarimo yra paduotas praleidus įstatyme nustatytą jo apskundimo terminą, prašymas atnaujinti praleistą terminą teismui nepateiktas, todėl skundą atsisakytina priimti, jį grąžinant skundą padavusiam asmeniui.

Rezoliucinė dalis

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 623 straipsniu, 626 straipsnio 3 dalies 2 punktu, 4, 5 dalimis, teismas

nutaria:

atsisakyti priimti pareiškėjo P. S. skundą dėl Valstybės įmonė Registrų centro 2023 m. gruodžio 7 d. nutarimo administracinio nusižengimo byloje (ROIK Nr. 23223005499), ir skundą grąžinti jį padavusiam asmeniui.

Išaiškinti pareiškėjui, kad atsisakymas priimti skundą dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje nekliudo vėl kreiptis su skundu, jeigu šioje nutartyje nurodyti trūkumai bus pašalinti.

Šiai nutarčiai įsiteisėjus, administracinio nusižengimo bylos, ROIK Nr. 23223005499, dokumentus grąžinti Valstybės įmonei Registrų centras.

Nutartis per dvidešimt kalendorinių dienų nuo nutarties kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo gali būti skundžiama atskiruoju skundu Kauno apygardos teismui per Kauno apylinkės teismo Kaišiadorių rūmus.

Teisėja Gabrielė Kaktienė