- Teismas
- Marijampolės apylinkės teismas
- Dokumentas
- Nutartis
- Data
- 2015-01-23
- Bylos Nr.
- II-5-503/2015
- Teisminio proceso Nr.
- 4-53-3-00053-2015-1
- Bylos rūšis
- administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
- Teisėjas
- Valdas Petraitis
- Kategorijos
- 63.3.8pavadinimo nepavyko patikrinti
Vilkaviškio rajono apylinkės teismo teisėjas Valdas Petraitis, susipažinęs J. K. skundu dėl Kauno teritorinės muitinės 2014-12-04 nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje Nr. 807/2014 panaikinimo,
Aprašomoji dalis
nustatė:
J. K. 2015-01-12 išsiuntė paštu Kauno teritorinei muitinei skundą dėl Kauno teritorinės muitinės 2014-12-04 nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje Nr. 807/2014 panaikinimo, nagrinėtiną Vilkaviškio rajono apylinkės teismui. Kauno teritorinė muitinė šį skundą su byla persiuntė nagrinėti Vilkaviškio rajono apylinkės teismui.
Skundžiamo nutarimo rezoliucinėje dalyje nurodyta, kad šis nutarimas per 20 dienų nuo jo priėmimo dienos gali būti skundžiamas Vilkaviškio rajono apylinkės teismui per Kauno teritorinę muitinę.
Skundas nepriimamas.
Lietuvos Respublikos administracinių tesiės pažeidimų kodekso (toliau – ATPK) 293 straipsnyje nustatyta, kad skundas dėl organo (pareigūno) nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje gali būti paduotas per dvidešimt dienų nuo nutarimo priėmimo dienos. Jeigu šis terminas praleistas dėl svarbių priežasčių, jį pareiškėjo prašymu rašytinio proceso tvarka gali atnaujinti apylinkės teismas. O šio kodekso 296 straipsnyje, kad skundo dėl nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje priėmimo klausimą sprendžia apylinkės teismas. Apylinkės teismas motyvuota nutartimi atsisako priimti skundą dėl nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje, jeigu skundas paduotas praleidus nustatytą skundo padavimo terminą ir neprašoma šio termino atnaujinti arba prašymas atnaujinti nustatytą skundo padavimo terminą nebuvo patenkintas. Dėl apylinkės teismo nutarties atsisakyti priimti skundą gali būti paduotas atskirasis skundas.
Įvertinęs Kauno teritorinės muitinės pateiktus bylai rašytinius duomenis, o būtent: skundžiamo nutarimo priėmimo dieną, t.y. 2014-12-04 d., tai, kad skundžiamo nutarimo apskundimo paskutinė diena 2014-12-29, o skundas Kauno teritorinei muitinei išsiųstas paštu 2015-01-12, teismas sprendžia, kad skundas Kauno teritorinei muitinei paduotas praleidus nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje apskundimo terminą, t.y. 20 dienų nuo nutarimo priėmimo dienos. Dėl to, bei kadangi J. K. neprašo teismo aukščiau nurodyto praleisto termino atnaujinti, aukščiau nurodytas skundas laikomas tinkamai nepaduotu ir grąžintinas jį padavusiam asmeniui.
Rezoliucinė dalis
nutarė:
atsisakyti priimti J. K. skundą dėl Kauno teritorinės muitinės 2014-12-04 nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje Nr. 807/2014 panaikinimo ir jį su prie jo pridėta medžiaga grąžinti jį padavusiam asmeniui.
Nutartis per septynias dienas nuo jos nuorašo įteikimo dienos gali būti skundžiama Kauno apygardos teismui per Vilkaviškio rajono apylinkės teismą.