Vilniaus apygardos teismo nutartis

2012-07-03 · Byla Nr. ATP-824-195/2012

Originalas LITEKO ↗
Teismas
Vilniaus apygardos teismas
Dokumentas
Nutartis
Data
2012-07-03
Bylos Nr.
ATP-824-195/2012
Teisminio proceso Nr.
4-01-3-02077-2012-9
Bylos rūšis
administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
Teisėjas
Artūras Šumskas
Administracinė byla Nr. ATP-824-195/2012Teisminio proceso Nr. 4-01-3-02077-2012-9Procesinio sprendimo kategorija: (S) 52.
VILNIAUS APYGARDOS TEISMASNUTARTIS2012 m. liepos 3 d.Vilnius

Vilniaus apygardos teismo teisėjas Artūras Šumskas, išnagrinėjęs administracinio teisės pažeidimo bylą pagal A. P. atskirąjį skundą dėl Vilniaus miesto 1 apylinkės teismo 2012 m. gegužės 8 d. nutarties, kuria atsisakyta priimti A. P. skundą dėl Vilniaus miesto savivaldybės administracijos 2012 m. kovo 29 d. nutarimo,

Aprašomoji dalis

nustatė:

A. P. 2012 m. kovo 29 d. Vilniaus miesto savivaldybės administracijos nutarimu buvo pripažintas kaltu padarius ATPK 124⁵ straipsnyje numatytą administracinį teisės pažeidimą ir jam paskirta 90 Lt dydžio bauda.

Nesutikdamas su nutarimu A. P. padavė skundą Vilniaus miesto 1 apylinkės teismui per Vilniaus miesto savivaldybės administraciją.

Žemesnės instancijos teismas

Vilniaus miesto 1 apylinkės teismas 2012 m. gegužės 8 d. nutartimi atsisakė priimti A. P. skundą motyvuodamas tuo, jog buvo praleistas terminas skundui paduoti ir šio termino neprašoma atnaujinti.

Šalies argumentai

Atskiruoju skundu A. P. prašo panaikinti Vilniaus miesto 1 apylinkės teismo nutartį ir perduoti skundo priėmimo klausimą nagrinėti iš naujo. Atskirajame skunde nurodo, kad skundą Vilniaus miesto savivaldybės administracijai išsiuntė paštu 2012 m. balandžio 18 d., t.y. paskutinę skundo padavimo dieną, todėl jis nėra praleidęs termino skundui paduoti.

Motyvuojamoji dalis

A. P. atskirasis skundas tenkinamas.

ATPK 293 straipsnyje nustatyta, jog skundas dėl organo (pareigūno) nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje gali būti paduotas per dvidešimt dienų nuo nutarimo priėmimo dienos. Skundas paduodamas per nutarimą administracinio teisės pažeidimo byloje priėmusį organą (pareigūną) (ATPK 292 str. 2 d.).

ATPK nėra reglamentuota procesinių terminų skaičiavimo tvarka, todėl pagal ATPK 249 str. 2 d. procesinių terminų skaičiavimo tvarka administracinių teisės pažeidimų bylose nustatoma vadovaujantis Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekso normomis, taikomomis baudžiamųjų nusižengimų bylų procesui. Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekso 100 straipsnio 2 dalyje nustatyta, kad dienomis skaičiuojamas terminas pasibaigia paskutinės dienos dvidešimt ketvirtą valandą, 101 straipsnio 1 dalyje nustatyta, kad terminas nelaikomas praleistu, jeigu skundas iki termino pabaigos įteikiamas paštui.

Iš bylos medžiagos matyti, jog Vilniaus miesto savivaldybės administracija nutarimą, kuriuo buvo nubaustas A. P., priėmė 2012 m. kovo 29 d., todėl paskutinė diena skundui paduoti buvo 2012 m. balandžio 18 d., A. P. skundas Vilniaus miesto savivaldybės administracijoje gautas 2012 m. balandžio 23 d. Tačiau kartu su atskiruoju skundu teismui yra pateikta AB „Lietuvos paštas“ kvito kopija, iš kurios matyti, kad 2012 m. balandžio 18 d. 21.18 val. pašto skyriuje buvo priimta pašto siunta Vilniaus miesto savivaldybės administracijai. Tačiau nėra aišku, ar Vilniaus miesto savivaldybės administracijai buvo siųstas būtent skundas dėl 2012 m. kovo 29 d. nutarimo. Ar skundas buvo išsiųstas laiku, padėtų išsiaiškinti vokas, kuriame buvo siųstas skundas, tačiau byloje jo nėra, taip pat informacija, užfiksuota Vilniaus miesto savivaldybės administracijos gaunamų dokumentų registre, ar kiti Vilniaus miesto savivaldybės administracijos turimi duomenys. Atsižvelgiant į tai, kad skundo priėmimo klausimą sprendžia apylinkės teismas, konstatuotina, kad klausimą, ar skundas buvo išsiųstas laiku, nepaisant to, kad šis klausimas buvo iškeltas tik atskirajame skunde, privalo išsiaiškinti apylinkės teismas.

Atsižvelgiant į nustatytas aplinkybes ir siekiant išsiaiškinti, ar skundą dėl Vilniaus miesto savivaldybės administracijos nutarimo A. P. išsiuntė nepraleidęs įstatymo nustatyto termino, Vilniaus miesto 1 apylinkės teismo nutartis naikintina ir klausimas dėl skundo priėmimo perduotinas nagrinėti iš naujo apylinkės teismui.

Rezoliucinė dalis

Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 302¹⁵ straipsnio 6 dalies 4 punktu,

nutaria:

A. P. atskirąjį skundą tenkinti.

Panaikinti Vilniaus miesto 1 apylinkės teismo 2012 m. gegužės 8 d. nutartį ir perduoti klausimą dėl A. P. skundo priėmimo apylinkės teismui nagrinėti iš naujo.

Nutartis neskundžiama.

Teisėjas Artūras Šumskas