Panevėžio apylinkės teismo nutartis

2024-04-19 · Administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla Nr. II-136-1082/2024

Originalas LITEKO ↗
Teismas
Panevėžio apylinkės teismas
Dokumentas
Nutartis
Data
2024-04-19
Bylos Nr.
II-136-1082/2024
Teisminio proceso Nr.
4-08-3-00087-2024-8
Bylos rūšis
administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
Teisėjas
Rita Dirkė
NuorašasAdm. nusižengimo byla Nr. II-136-1082/2024
Teisminio proceso Nr. 4-08-3-00087-2024-8
Proces. sprendimo kategorijos: 21.8.2; 21.8.6(S)PANEVĖŽIO APYLINKĖS TEISMASNUTARTIS2024 m. balandžio 19 d.Panevėžys

Panevėžio apylinkės teismo Panevėžio rūmų teisėja Rita Dirkė, rašytinio proceso tvarka spręsdama administracine tvarka nubausto N. V. prašymą atnaujinti skundo padavimo terminą,

Aprašomoji dalis

nustatė:

Lietuvos Kelių policijos tarnybos Administracinės veiklos ir eismo priežiūros skyriaus Administracinių nusižengimų administravimo poskyris (toliau – Institucija) 2023 m. lapkričio 6 d. nutarimu nubaudė N. V. pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso (toliau – ANK) 416 straipsnio 2 dalį ir 424 straipsnio 4 dalį galutine 575 eurų bauda ir specialiosios teisės – teisės vairuoti transporto priemones – atėmimu 9 mėnesiams už tai, kad jis 2023 m. liepos 25 d. 13 val. 50 min. 32,280 sek. – 13 val. 53 min. 31,640 sek. kelyje (duomenys neskelbtini), (duomenys neskelbtini) km – (duomenys neskelbtini) km, vairavo transporto priemonę „Mercedes-Benz“, valst. Nr. (duomenys neskelbtini), ir vidutinį 88 km/val. greitį viršijo 15 km/val., važiavo 103 km/val. greičiu (įvertinus paklaidą), be to vairavo minėtą transporto priemonę, kai važiuojančiam asmeniui atimta teisė vairuoti transporto priemones. Tokiais veiksmais jis pažeidė Kelių eismo taisyklių, patvirtintų LR Vyriausybės 2002-12-11 nutarimu Nr. 1950, 14 ir 127 punktų reikalavimus.

Teisme gautas administracine tvarka nubausto N. V. skundas dėl Institucijos 2023 m. lapkričio 6 d. nutarimo, kartu prašant atnaujinti skundo padavimo terminą, nurodant, kad administracinio nusižengimo procesiniai dokumentai jam nebuvo įteikti ir jokia forma jis nebuvo informuotas apie pareikštus kaltinimus administracinio nusižengimo byloje iki 2024-04-10.

Prašymas atnaujinti skundo padavimo terminą netenkinamas.

Motyvuojamoji dalis

ANK 623 straipsnyje numatyta, kad skundas dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje gali būti paduotas per dvidešimt kalendorinių dienų nuo nutarimo kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo dienos. Jeigu šis terminas praleistas dėl svarbių priežasčių, jį pareiškėjo prašymu rašytinio proceso tvarka gali atnaujinti apylinkės teismas. Šis apskundimo terminas ir jo skaičiavimo atskaitos taškas (ne nuo nutarimo gavimo, o nuo jo išsiuntimo ar išdavimo dienos) buvo nurodytas ir skundžiamame Institucijos 2023 m. lapkričio 6 d. nutarime.

Pažymėtina, kad sprendžiant termino praleidimo klausimą būtina užtikrinti, kad nebūtų piktnaudžiaujama suteiktomis teisėmis, todėl reikia atsižvelgti į sąžiningo, atidaus ir rūpestingo asmens elgesio standartus. Asmuo pats turi rūpintis tinkamu savo teisių įgyvendinimu ir pažeistos teisės gali būti ginamos tik tada, kai asmuo elgiasi sąžiningai, apdairiai ir rūpestingai.

Aukščiau aptartoje teisės normoje nėra nurodyta, kokios priežastys pripažįstamos svarbiomis, kurias nustačius atnaujinamas praleistas terminas skundui paduoti. Pagal formuojamą teismų praktiką, svarbiomis termino praleidimo priežastimis pripažįstamos nuo skundą paduoti pageidaujančio asmens valios nepriklausančios priežastys, kurios objektyviai sukliudė per įstatymo numatytą terminą paduoti skundą. Tokias priežastis, jų svarbumą nustatyti gali tik prašymą atnaujinti praleistą terminą nagrinėjantis subjektas, šiuo konkrečiu atveju – teismas, atsižvelgdamas į prašyme nurodytus argumentus ir įvertindamas konkrečias bylos aplinkybes. Priežastis laikoma svarbia, jeigu ji kiekvienu individualiu atveju asmeniui sutrukdė arba atėmė galimybę įgyvendinti proceso teisę per įstatyme nustatytą terminą ir kuri gali pateisinti termino praleidimo laikotarpį, t. y. iš esmės nepriklausė nuo suinteresuoto asmens valios. Kiekvieną kartą sprendžiant klausimą dėl praleisto termino atnaujinimo, būtina įvertinti aplinkybių visumą: nurodomas priežastis, kreipimosi į teismą operatyvumą po priežasčių, sutrukdžiusių laiku paduoti skundą, išnykimo, suinteresuoto asmens elgesio rūpestingumo, apdairumo aspektus, kitas reikšmingas aplinkybes, taip pat atsižvelgti į protingumo, sąžiningumo bei teisingumo kriterijus ir pan.

Iš byloje esančių duomenų matyti, kad teismui pateiktoje administracinio nusižengimo byloje esantis administracinio nusižengimo protokolas 2023 m. rugsėjo 21 d. surašytas nedalyvaujant pačiam N. V., tačiau tą pačią dieną išsiųstas jam policijos pareigūnų sistemoje nurodytu pastarojo elektroniniu paštu. Nutarimas administracinio nusižengimo byloje surašytas 2023 m. lapkričio 6 d. rašytinio proceso tvarka, nedalyvaujant administracinėn atsakomybėn traukiamam asmeniui, kaip tai numato ANK 616 straipsnio nuostatos. Nors administracinėn atsakomybėn traukiamas asmuo surašant jam nutarimą ir nedalyvavo, Institucijos 2023 m. lapkričio 6 d. nutarimas tą pačią dieną buvo išsiųstas N. V. elektroninio pašto adresu, kuris buvo gautas iš valstybės informacinių sistemų (registrų). Tokį procesinių dokumentų įteikimą leidžia ANK 573 straipsnis, kuriame įtvirtinta taisyklė, jog šaukimai ir kiti procesiniai dokumentai gali būti siunčiami elektroniniu paštu, kai asmenys elektroninio pašto adresą nurodė valstybės informacinėse sistemose ar registruose, kas reiškia, kad asmuo deklaravo turintis pastovią galimybę pasitikrinti elektroninį paštą ir įsipareigoja būti rūpestingas, priešingu atveju prisiima galimas neigiamas jam kilsiančias pasekmes.

Teismui pateiktieji duomenys rodo, kad elektroniniu paštu N. V. Institucijos nutarimas pristatytas 2023 m. lapkričio 6 d. 13.33 val. Institucija jokių pranešimų apie kokias sistemines klaidas siunčiant N. V. elektroninį laišką ar tai, kad elektroniniu paštu siųstas pranešimas nepasiekė adresato, negavo. Pagrindo manyti, kad N. V. negavo skundžiamo 2023 m. lapkričio 6 d. nutarimo, kuriame buvo nurodytas pastarojo nutarimo apskundimo terminas, ar jį gavo pavėluotai, teismas neturi. Šios išvados nekeičia teismui pateikti duomenys apie tai, kad Institucija nutarimą siuntė dar kitais būdais – į pristatymo dėžutę, kurios neradus – paštu registruota siunta į gyvenamąją vietą (siunta įteikta gavėjui 2023 m. lapkričio 13 d.). Taigi, aukščiau nurodyti duomenys nepalieka teismui abejonių dėl Pareiškėjo skundžiamo institucijos nutarimo gavimo 2023 m. lapkričio mėnesį, o ne pareiškėjo nurodytą datą – 2024 m. balandžio 10 d.

ANK 573 straipsnio 4 dalis numato, kad šiame kodekse nustatytais atvejais ir tvarka įteikiant administracinio nusižengimo teisenoje dalyvaujančiam asmeniui ar kitiems asmenims procesinį dokumentą elektroniniu paštu, procesinio dokumento įteikimo diena laikoma po procesinio dokumento išsiuntimo dienos einanti darbo diena.

Atsižvelgiant į aukščiau nurodytas ANK 573 ir 623 straipsnių nuostatas bei į Institucijos nutarimo išsiuntimo N. V. datą – 2023 m. lapkričio 6 d., konstatuotina, kad skundo dėl Institucijos 2023 m. lapkričio 6 d. nutarimo padavimo terminas baigėsi 2023 m. lapkričio 27 d. Tuo tarpu N. V. skundas Institucijai atsiųstas tik 2024 m. balandžio 12 d., tai yra praleidus skundo padavimo terminą. Beje, skundo padavimo terminas praleistas ir net pagal vėlesnę paštu Pareiškėjui siųsto Institucijos nutarimo įteikimo datą.

Duomenų, liudijančių apie objektyvias, svarbias priežastis, kliudžiusias N. V. per įstatymo nustatytą terminą paduoti skundą, teismas neturi. Nors pareiškėjas skunde nurodė, kad apie jo atžvilgiu priimtą nutarimą administracinio nusižengimo byloje sužinojo tik 2024 balandžio 10 d., tačiau šias aplinkybes patvirtinančių įrodymų nepateikė, o be to, administracinio nusižengimo byloje esantys objektyvūs duomenys šį jo teiginį paneigia. Teismo manymu, N. V. skunde nurodytos aplinkybės, jas vertinant teismo turimų duomenų kontekste, nesąlygoja bei nerodo skundo padavimo termino praleidimą pateisinančių objektyvių, svarbių priežasčių buvimo.

Atsižvelgiant į visas aukščiau nurodytas nuostatas, teismui nenustačius objektyvių, nuo asmens valios nepriklausiusių aplinkybių, sutrukdžiusių asmeniui per įstatymo nustatytą terminą pateikti skundą, nėra pagrindo atnaujinti Institucijos 2023 m. lapkričio 6 d. nutarimo apskundimo terminą, todėl N. V. skundą dėl šio Institucijos 2023 m. lapkričio 6 d. nutarimo atsisakytina priimti.

Rezoliucinė dalis

Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 623 straipsniu ir 626 straipsnio 3 dalies 2 punktu ir 5 dalimi,

nutaria:

Netenkinti N. V. prašymo atnaujinti skundo dėl Lietuvos Kelių policijos tarnybos Administracinės veiklos ir eismo priežiūros skyriaus Administracinių nusižengimų administravimo poskyrio 2023 m. lapkričio 6 d. nutarimo padavimo terminą ir šį jo skundą atsisakyti priimti.

Nutartis per dvidešimt kalendorinių dienų nuo nutarties kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo gali būti skundžiama atskiruoju skundu Panevėžio apygardos teismui, skundą paduodant per Panevėžio apylinkės teismą.

Teisėja Rita Dirkė