- Teismas
- Telšių apylinkės teismas
- Dokumentas
- Nutartis
- Data
- 2017-05-16
- Bylos Nr.
- II-12-169/2017
- Bylos rūšis
- administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
- Teisėjas
- Violeta Erlickienė
rašytinio proceso tvarka išnagrinėjusi E. K. prašymą atnaujinti praleistą terminą skundui dėl 2017 m. kovo 31 d. Mažeikių rajono savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus vyriausiojo specialisto Tomo Gulbino nutarimo paduoti, rašytinio proceso tvarka,
Aprašomoji dalis
nustatė:
Mažeikių rajono apylinkės teisme gautas E. K. skundas dėl Mažeikių rajono savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus vyriausiojo specialisto Tomo Gulbino 2017 m. kovo 31 d. surašyto nutarimo nutraukti (nepradėti) administracinio nusižengimo bylos teiseną jo atžvilgiu ir pareikšti žodinę pastabą. Kartu su skundu pateiktas prašymas atnaujinti terminą šiam skundui paduoti. Prašyme nurodo, kad Mažeikių rajono savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus specialistas Tomas Gulbinas neteisingai, neišnagrinėjęs visų galimų aplinkybių ir neišklausęs net jo paaiškinimo nustatė, kad jis padarė administracinį nusižengimą, numatytą ANK 346 straipsnio 1 dalyje, nes neužtikrino, kad tariamai jo ir jo sutuoktinės V. K. namų valdoje laikomi keturi nepririšti šunys neišbėgtų iš žemės sklypo, nors nuotraukose pavaizduoti šunys yra visai ne jo. Nors jo atžvilgiu administracinio nusižengimo bylos teisena buvo nutraukta ir jam buvo pareikšta tik žodinė pastaba, jis minėto nusižengimo nepadarė, todėl nutarimas iš vis turėtų būti panaikintas. Pažymėjo, kad terminą skundui paduoti praleido dėl to, kad nutarimas iš savivaldybės buvo siųstas neregistruotu paštu, jį rado tik balandžio 15 d. ir dėl savo pensijinio amžiaus nesuprato savo teisių, kol jam apie tai nebuvo pateiktas raštiškas paaiškinimas iš Mažeikių rajono savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus ir išaiškinta dar kartą žodžiu pirminėje teisinėje pagalboje.
Motyvuojamoji dalis
Prašymas tenkinamas.
Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso (toliau – ANK) 623 straipsnyje numatyta, jog skundas dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje gali būti paduotas per dvidešimt kalendorinių dienų nuo nutarimo kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo dienos. Jeigu šis terminas praleistas dėl svarbių priežasčių, jį pareiškėjo prašymu rašytinio proceso tvarka gali atnaujinti apylinkės teismas.
Iš Mažeikių rajono savivaldybės administracijos pridėtos administracinio nusižengimo tyrimo medžiagos matyti, kad Mažeikių rajono savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus vyriausiasis specialistas Tomas Gulbinas 2017 m. kovo 31 d. surašė nutarimą nutraukti (nepradėti) administracinio teisės pažeidimo bylos teiseną E. K. atžvilgiu dėl mažai pavojingos veikos padarymo ir pareiškė jam žodinę pastabą. Nutarimas surašytas pareiškėjui nedalyvaujant, išsiųstas jam neregistruotu paštu 2017 m. balandžio 5 d. (žyma ant voko). Minėtas nutarimas galėjo būti apskųstas per dvidešimt kalendorinių dienų nuo nutarimo išsiuntimo ar išdavimo dienos, apskundimo terminas pasibaigė 2017 m. balandžio 26 d. Per šį laikotarpį pareiškėjas minėto nutarimo neapskundė, tačiau 2017 m. balandžio 25 d. kreipėsi į Mažeikių rajono savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyrių dėl priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje, kuris 2017 m. balandžio 27 d. raštu pareiškėją informavimo apie jo teisę kreiptis į Mažeikių rajono apylinkės teismą su skundu dėl priimto nutarimo.
Įvertinus prašyme nurodytas aplinkybes, pareiškėjo amžių (66 metai), jo siekį apskųsti Mažeikių rajono savivaldybės administracijos nutarimą, taip pat nesant duomenų, kad pareiškėjas siektų piktnaudžiauti savo procesinėmis teisėmis, atsižvelgus į tai, jog nors per nutarimo apskundimo terminą ir nesikreipė tinkamai paduodamas skundą, tačiau buvo aktyvus, rūpinosi savo teisių gynimu ir per protingą terminą pateikė teismui skundą dėl 2017 m. kovo 31 d. Mažeikių rajono savivaldybės administracijos priimto nutarimo, spręstina, kad terminas skundui paduoti buvo praleistas dėl objektyvių priežasčių ir terminas skundui dėl 2017 m. kovo 31 d. Mažeikių rajono savivaldybės administracijos nutarimo paduoti atnaujintinas.
ANK 625 straipsnyje nustatyta, jog nutarimą administracinio nusižengimo byloje ne teismo tvarka priėmusi institucija, nepažeisdama šio kodekso 622 straipsnio 2 dalyje nustatyto termino, gali visiškai ar iš dalies sutikti su skundu dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje, panaikinti skundžiamą nutarimą ir, netaikydama šio kodekso 616 straipsnyje nurodytų procedūrų, priimti naują nutarimą išnagrinėtoje administracinio nusižengimo byloje.
Atsižvelgiant į šias ANK nuostatas, E. K. skundas perduodamas nutarimą priėmusiai institucijai, kad ši susipažinusi su pateiktu skundu turėtų galimybę priimti vieną iš ANK 625 straipsnyje numatytų sprendimų – visiškai ar iš dalies sutikti su skundu, panaikinti skundžiamą nutarimą ir priimti naują nutarimą. Nesutikus su skundu, skundas su byla per nustatytą terminą turi būti persiųstas Mažeikių rajono apylinkės teismui.
Rezoliucinė dalis
Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 622 straipsniu, 623 straipsniu, 625 straipsniu, 626 straipsniu,
nutaria:
atnaujinti praleistą terminą E. K. skundui dėl Mažeikių rajono savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus vyriausiojo specialisto Tomo Gulbino 2017 m. kovo 31 d. nutarimo paduoti.
E. K. skundą dėl Mažeikių rajono savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus 2017 m. kovo 31 d. nutarimo perduoti nutarimą administracinio teisės pažeidimo byloje priėmusiai institucijai – Mažeikių rajono savivaldybės administracijai – spręsti klausimą dėl ANK 625 straipsnyje numatytų sprendimų priėmimo.
Nutartis neskundžiama.