Kauno apylinkės teismo nutartis

2019-10-15 · Administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla Nr. II-456-917/2019

Originalas LITEKO ↗
Teismas
Kauno apylinkės teismas
Dokumentas
Nutartis
Data
2019-10-15
Bylos Nr.
II-456-917/2019
Teisminio proceso Nr.
4-69-3-01918-2019-3
Bylos rūšis
administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
Teisėjas
Sigita Meškauskienė
Pareiškėjas
D. T.
Kategorijos
Administracinio nusižengimo byla Nr. II-456-917/2019Teisminio proceso Nr. 4-69-3-01918-2019-3Procesinio sprendimo kategorijos: 21.8.3; 21.8.6 (S)
KAUNO APYLINKĖS TEISMASNUTARTIS2019 m. spalio 15 d.Kaunas

Kauno apylinkės teismo Kauno rūmų teisėja Sigita Meškauskienė, susipažinusi su pareiškėjo D. T. skundu dėl Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kauno miesto Santakos policijos komisariato Veiklos skyriaus (toliau – ir Institucija) 2019 m. rugsėjo 3 d. priimto nutarimo (ROIK:19105248314) administracinio nusižengimo byloje,

Aprašomoji dalis

nustatė:

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kauno miesto Santakos policijos komisariato Veiklos skyriaus 2019 m. rugsėjo 3 d. nutarimu buvo nutraukta administracinio nusižengimo bylos teisena, kuri buvo pradėta D. T. pareiškimo pagrindu, kad pareiškėjo kaimynas A. K. pažeidė viešąją tvarką ir žiauriai elgėsi su gyvūnais.

Kauno apylinkės teismo Kauno rūmuose 2019 m. spalio 11 d. gautas Institucijos persiųstas pareiškėjo D. T. skundas, kuriuo prašoma panaikinti pirmiau minėtą nutarimą ir pradėti ikiteisminį tyrimą pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 167 straipsnio 1 dalį bei administracinio nusižengimo bylos teiseną pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso (toliau – ANK) 481 ir 488 straipsnius.

Motyvuojamoji dalis

Skundą atsisakytina priimti.

ANK 626 straipsnio 1 dalyje numatyta, kad skundo dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje priėmimo klausimą sprendžia apylinkės teismas. Minėto straipsnio 3 dalis numato, kad apylinkės teismas motyvuota nutartimi atsisako priimti skundą dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje, kai skundas paduotas praleidus nustatytą skundo padavimo terminą ir neprašoma šio termino atnaujinti arba prašymas atnaujinti nustatytą skundo padavimo terminą nebuvo patenkintas. ANK 623 straipsnyje numatyta, kad skundas dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje gali būti paduotas per dvidešimt kalendorinių dienų nuo nutarimo kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo dienos.

Pažymėtina, kad skundo padavimo termino pradžia skaičiuojama nuo nutarimo išdavimo dienos, jei asmuo dalyvauja priimant (skelbiant) nutarimą, o jeigu asmuo nedalyvauja priimant (skelbiant) nutarimą, skundo padavimo termino pradžia skaičiuojama nuo nutarimo nuorašo išsiuntimo dienos. Taip pat pažymėtina, kad terminų laikymasis yra būtina sąlyga proceso veiksmų efektyvumui, todėl įstatymu nustatyti terminai negali būti laisvai interpretuojami ir pažeidžiami.

Nustatyta, kad pareiškėjo D. T. skundžiamas nutarimas buvo priimtas 2019 m. rugsėjo 3 d. nerengiant posėdžio ir pareiškėjui išsiųstas tą pačią dieną (admin. b. l. 1, 6). Taigi, įstatyme nustatytas dvidešimties kalendorinių dienų skundo padavimo terminas nagrinėjamu atveju skaičiuojamas nuo nutarimo kopijos (nuorašo) išsiuntimo dienos, tai yra nuo 2019 m. rugsėjo 3 d., ir baigėsi 2019 m. rugsėjo 23 d. Pažymėtina, kad Institucijos persiųstame pareiškėjo skunde niekaip Institucijos nefiksuota skundo gavimo data, o tuo tarpu skunde nurodyta, kad jis buvo parengtas 2019 m. rugsėjo 25 d. (kai jo apskundimo terminas baigėsi 2019 m. rugsėjo 23 d.). Esant tokiai situacijai, akivaizdu, kad pareiškėjas skundą pateikė praleidęs ANK nustatytą dvidešimties kalendorinių dienų jo apskundimo terminą.

Tuo atveju, jeigu apskundimo terminas praleistas dėl svarbių priežasčių, jį pareiškėjo prašymu rašytinio proceso tvarka gali atnaujinti apylinkės teismas (ANK 623 straipsnis). Nagrinėjamu atveju motyvuotas prašymas dėl parleisto termino atnaujinimo teismui su skundu nepateiktas.

Atsižvelgiant į tai kas išdėstyta, teismui nustačius, kad pareiškėjo skundas dėl Institucijos 2019 m. rugsėjo 3 d. priimto nutarimo yra paduotas praleidus įstatyme nustatytą jo apskundimo terminą, prašymas atnaujinti praleistą terminą teismui nepateiktas, todėl skundą atsisakytina priimti, jį grąžinant skundą padavusiam asmeniui.

Rezoliucinė dalis

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 623 straipsniu, 626 straipsnio 3, 4, 5 dalimis, teismas

nutaria:

Atsisakyti priimti pareiškėjo D. T. skundą dėl Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kauno miesto Santakos policijos komisariato Veiklos skyriaus 2019 m. rugsėjo 3 d. nutarimo (ROIK:19105248314) administracinio nusižengimo byloje ir skundą grąžinti jį padavusiam asmeniui.

Nutartis per dvidešimt kalendorinių dienų nuo nutarties nuorašo išsiuntimo ar išdavimo gali būti skundžiama atskiruoju skundu Kauno apygardos teismui, skundą paduodant per Kauno apylinkės teismo Kauno rūmus.

Teisėja Sigita Meškauskienė