- Teismas
- Vilniaus regiono apylinkės teismas
- Dokumentas
- Nutartis
- Data
- 2024-10-25
- Bylos Nr.
- II-456-834/2024
- Teisminio proceso Nr.
- 4-52-3-00142-2024-9
- Bylos rūšis
- administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
- Teisėjas
- Vaida Sinkevičienė
- Pareiškėjas
- D. V.
- Kategorijos
- 22.8.6pavadinimo nepavyko patikrinti
susipažinusi su pareiškėjo D. V. skundu dėl Valstybės įmonės „Registrų centro“ specialistės 2024 m. rugsėjo 3 d. nutarimo Nr. RC-ANR_N-967-2024 administracinio nusižengimo byloje,
Aprašomoji dalis
nustatė:
Valstybės įmonės „Registrų centro“ specialistės 2024 m. rugsėjo 3 d. nutarimu Nr. RC-ANR_N-967-2024 D. V. buvo nubaustas pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso (toliau – ir ANK) 223 straipsnio 2 dalį 625 eurų bauda už tai, kad jis 2024 m. liepos 15 d. 08 val. 24 min. (duomenys neskelbtini), Juridinių asmenų registro duomenimis MB „(duomenys neskelbtini)“ ((duomenys neskelbtini)), būdamas vadovu, per nustatytą laikotarpį nepateikė Juridinių asmenų registro tvarkytojui 2023 m. Bendrijos metinių finansinių ataskaitų rinkinio, kaip numatyta Lietuvos Respublikos civilinio kodekso 2.66 straipsnio 4 dalyje ir Lietuvos Respublikos mažųjų bendrijų įstatymo 23 straipsnio 3 dalyje.
Šalies argumentai
Vilniaus regiono apylinkės teismo Vilniaus rajono rūmuose 2024 m. spalio 22 d. gautas D. V. skundas dėl 2024 m. rugsėjo 3 d. nutarimo Nr. RC-ANR_N-967-2024 administracinio nusižengimo byloje. Skundu prašoma pakeisti 2024 m. rugsėjo 3 d. nutarimą ir panaikinti baudą.
Motyvuojamoji dalis
Skundas atsisakytinas priimti.
ANK 623 straipsnyje nurodyta, kad skundas dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje gali būti paduotas per dvidešimt kalendorinių dienų nuo nutarimo kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo dienos. ANK 620 straipsnio 1 dalis numato, jog nutarimo administracinio nusižengimo byloje kopija (nuorašas) per tris darbo dienas nuo nutarimo priėmimo dienos registruotu paštu išsiunčiama ar išduodama asmeniui, dėl kurio nutarimas priimtas.
Iš skundo medžiagos matyti, jog skundžiamas nutarimas Pareiškėjui išsiųstas administracinio skundžiamo nutarimo priėmimo dieną – 2024 m. rugsėjo 3 d. Pareiškėjo skunde nurodyta data – 2024 m. spalio 16 d. AN registro matyti, kad skundas gautas 2024 m. spalio 17d. Valstybės įmonė „Registrų centras“, vadovaudamasi ANK 622 straipsnio 2 dalies nuostatomis, 2024 m. spalio 22 d. skundą persiuntė Vilniaus regiono apylinkės teismo Vilniaus rajono rūmams.
Iš bylos duomenų matyti, jog skundžiamas nutarimas Pareiškėjui buvo išsiųstas 2024 m. rugsėjo 3 d. Taigi, vadovaujantis ANK 623 straipsnio nuostatomis, paskutinė skundo padavimo diena laikytina 2024 m. rugsėjo 23 d., tačiau skundą Pareiškėjas pateikė 2024 m. spalio 16 d.
Taigi, nagrinėjamu atveju nustatyta, jog skundas surašytas ir pateiktas praleidus ANK 623 straipsnyje nustatytą skundo padavimo terminą. Vadovaujantis ANK 623 straipsnis, jeigu skundo padavimo terminas praleistas dėl svarbių priežasčių, jį pareiškėjo prašymu rašytinio proceso tvarka gali atnaujinti apylinkės teismas. Šiuo atveju Pareiškėjas neprašo atnaujinti skundo padavimo termino ir nenurodo priežasčių, dėl kurių buvo praleistas skundo padavimo terminas, nepateikia jokių tai patvirtinančių įrodymų, todėl nėra pagrindo atnaujinti praleistą terminą. Šiuo atveju Pareiškėjas kreipėsi praleidęs įstatyme nustatytą nutarimo apskundimo terminą ir atsižvelgiant į tai, skundas atsisakytinas priimti.
Rezoliucinė dalis
Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 626 straipsnio 3 dalies 2 punktu,
nutarė:
Atsisakyti priimti pareiškėjo D. V. skundą dėl Valstybės įmonės „Registrų centro“ specialistės 2024 m. rugsėjo 3 d. nutarimo Nr. RC-ANR_N-967-2024 administracinio nusižengimo byloje, praleidus nustatytą skundo padavimo terminą.
Nutartis gali būti skundžiama atskiruoju skundu per dvidešimt kalendorinių dienų nuo nutarties kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo dienos, skundą paduodant Vilniaus apygardos teismui per Vilniaus regiono apylinkės teismo Vilniaus rajono rūmus.