Vilniaus miesto apylinkės teismo nutartis

2025-11-24 · Administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla Nr. eII-1658-1133/2025

Originalas LITEKO ↗
Teismas
Vilniaus miesto apylinkės teismas
Dokumentas
Nutartis
Data
2025-11-24
Bylos Nr.
eII-1658-1133/2025
Teisminio proceso Nr.
4-68-3-01738-2025-9
Bylos rūšis
administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
Teisėjas
Dalia Ulianskaitė-Zabulionienė
Pažeidėjas
L. S.
Kategorijos
Administracinio nusižengimo byla
Nr. eII-1658-1133/2025
Teisminio proceso Nr. 4-68-3-01738-2025-9
(S)
Procesinio sprendimo kategorijos: 21.16
VILNIAUS MIESTO APYLINKĖS TEISMASNUTARTIS2025 m. lapkričio 24 d.Vilnius

Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėja Dalia Ulianskaitė-Zabulionienė, rašytinio proceso tvarka spręsdama administracinėn atsakomybėn patraukto asmens L. S., gim. (duomenys neskelbtini), gyvenančio (duomenys neskelbtini), adresas korespondencijai: (duomenys neskelbtini), atstovo advokato R. P., skundo dėl Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Administracinių nusižengimų bylų nagrinėjimo skyriaus vyresniosios tyrėjos S. M. 2023-12-18 nutarimo Nr. 10-ANR_N-31005-2023, ROIK: 23217596271, priėmimo klausimą,

Aprašomoji dalis

nustatė:

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Administracinių nusižengimų bylų nagrinėjimo skyriaus vyresniosios tyrėjos S. M. 2023-12-18 nutarimu Nr. 10-ANR_N-31005-2023 administracinio nusižengimo byloje L. S. pripažintas kaltu pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso (toliau – ir ANK) 417 straipsnio 7 dalį, 426 straipsnio 1 dalį, konstatavus, kad jis, 2023-08-18 14.44 val. (duomenys neskelbtini) g. vairuodamas automobilį „BMW“ (v. n. (duomenys neskelbtini) buvo neatidus ir persirikiuodamas nedavė kelio automobiliui „Mercedes-Benz“ (v. n. (duomenys neskelbtini) važiuojančiam gretima juosta ta pačia kryptimi, susidūrė su juo ir jį apgadino. Pasitraukė iš eismo įvykio. Eismo įvykio metu padaryta žala neviršija penkiolikos bazinių bausmių ir nuobaudų dydžio. Tokiais savo veiksmais pažeidė Lietuvos Respublikos Kelių eismo taisyklių (toliau – KET) 104, 122, 126 punktus. Už administracinį nusižengimą, numatytą ANK 426 straipsnio 1 dalyje, jam paskirta 850 Eur bauda; už administracinį nusižengimą, numatytą ANK 417 straipsnio 7 dalyje, jam paskirta 11 Eur bauda. Vadovaujantis ANK 38 straipsniu, jam paskirta subendrinta 850 Eur bauda.

Vilniaus miesto apylinkės teisme 2025-11-17 gautas iš Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato persiųstas L. S. atstovo advokato R. P. 2024-01-24 skundas dėl institucijos 2023-12-18 nutarimo Nr. 10-ANR_N-31005-2023 (ROIK: 23217596271) ir raštas dėl proceso termino pratęsimo. Skunde prašo panaikinti institucijos 2023-12-18 nutarimą ir administracinio nusižengimo teiseną L. S. nutraukti. Rašte „Dėl procesinio termino pratęsimo“ nurodo, kad vadovaujantis ANK 622 straipsniu prašo pareiškėjo L. S. atstovo 2024-01-24 skundą laikyti paduotu nepraleidus nutarimo apskundimo termino. Taip pat nurodo, kad pareiškėjas L. S. nesutiko su jam paskirta nuobauda, todėl 2023-12-29 kreipėsi teisinės pagalbos į advokatų kontorą „R.“. Kadangi pareiškėjas neturėjo administracinės nusižengimo bylos medžiagos, tad 2024-01-02 su prašymu kreipėsi į Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato kanceliariją. 2024-01-04 iš policijos gavo elektroninį laišką, kad bylos medžiagos kopiją bus pateikta per 15 dienų. 2024-01-19 policija elektroniniu paštu pateikė 2024-01-19 raštą Nr. 5-S-2175 „Dėl duomenų suteikimo“ (pateikė bylos medžiagą).

Motyvuojamoji dalis

Skundą atsisakytina priimti.

ANK 623 straipsnyje įtvirtinta, kad skundas dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje gali būti paduotas per dvidešimt kalendorinių dienų nuo nutarimo kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo dienos. Jeigu šis terminas praleistas dėl svarbių priežasčių, jį pareiškėjo prašymu rašytinio proceso tvarka gali atnaujinti apylinkės teismas.

ANK 573 straipsnio 1 dalyje nurodyta, kad šaukimus ir kitus procesinius dokumentus administracinio nusižengimo teisenoje dalyvaujantiems asmenims administracinio nusižengimo bylą ne teismo tvarka nagrinėjanti institucija siunčia per Nacionalinę elektroninių siuntų pristatymo naudojant pašto tinklą informacinę sistemą (toliau – E. pristatymo sistema), elektroniniu paštu, kitomis elektroninių ryšių priemonėmis arba registruotąja pašto siunta. Registruotoji pašto siunta siunčiama į asmens oficialiai deklaruotą gyvenamąją vietą arba kitą žinomą asmens gyvenamąją vietą, arba jo darbovietę, arba mokymo įstaigą, arba Užimtumo tarnybą prie Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (toliau – Užimtumo tarnyba), <...>. Šaukimai ir kiti procesiniai dokumentai visais atvejais įteikiami asmeniškai, o kai administracinio nusižengimo teisenoje dalyvaujančio asmens įteikimo metu nėra, – kuriam nors iš kartu su juo gyvenančių pilnamečių šeimos narių, <...> Šie asmenys privalo kuo greičiau perduoti šaukimą ar kitą procesinį dokumentą adresatui. Procesinio dokumento, kuris siunčiamas registruotąja pašto siunta, įteikimo diena laikoma jo įteikimo adresatui, kuriam nors iš kartu su juo gyvenančių pilnamečių šeimos narių ar <...> diena. Atsisakymas priimti procesinį dokumentą, siunčiamą registruotąja pašto siunta, arba pasirašyti dėl jo gavimo prilygsta procesinio dokumento įteikimui <...>.

Vadovaujantis ANK 573 straipsnio 4 dalimi, dokumentai, siunčiami per E. pristatymo sistemą, kai elektroninio pristatymo dėžutė yra aktyvi, elektroniniu paštu arba kitomis elektroninių ryšių priemonėmis, procesinio dokumento įteikimo diena laikoma po procesinio dokumento išsiuntimo dienos einanti darbo diena.

Iš administracinio nusižengimo byloje esančių duomenų nustatyta, kad administracinio nusižengimo protokolas su administraciniu nurodymu priimtas 2023-10-23 ir pareiškėjui išsiųstas tą pačią dieną elektroniniu paštu (duomenys neskelbtini). Skundžiamas institucijos 2023-12-18 nutarimas pareiškėjui išsiųstas tą pačią priėmimo dieną elektroniniu paštu, kuriuo buvo išsiųstas ir administracinio nusižengimo protokolas. Pareiškėjas neginčija minėtų procesinių sprendimų gavimo. Taigi matyti, kad tiek administracinio nusižengimo protokolas su administraciniu nurodymu, tiek skundžiamas nutarimas išsiųsti pareiškėjo naudojamu e. p., t. y. įteikti tinkamai.

L. S. skundžiamas nutarimas išsiųstas 2023-12-18 e. p. adresu, kuris gautas iš valstybės informacinių sistemų (registrų), dvidešimties dienų skundo padavimo terminas skaičiuotinas nuo 2023-12-19 (ANK 573 straipsnio 4 dalis), paskutinė nutarimo apskundimo diena 2024-01-08 (2024-01-07 –– sekmadienis), o pareiškėjo atstovas skundą pateikė 2024-01-25, t. y. praleidęs ANK 623 straipsnyje nustatytą nutarimo apskundimo terminą.

Nors L. S. atstovas rašte „Dėl procesinio termino pratęsimo“ nurodo, kad prašo pareiškėjo L. S. atstovo skundą laikyti paduotu nepraleidus nutarimo apskundimo termino, tačiau nei skunde nei minėtame rašte neprašo atnaujinti praleistą skundo padavimo terminą. Atsižvelgiant į tai, kad skundas paduotas praleidus nustatytą skundo padavimo terminą ir neprašoma šio termino atnaujinti — skundą atsisakytina priimti.

Pareiškėjui išaiškintina, kad atsisakymas priimti skundą jam neužkerta kelio pakartotinai pateikti skundą (atitinkantį įstatymo reikalavimus) kartu su prašymu atnaujinti praleistą terminą skundui paduoti. Prašyme turi būti nurodytos svarbios priežastys, objektyviai sukliudžiusio laiku realizuoti apskundimo teisę.

Rezoliucinė dalis

Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 626, 626 straipsnio 3 dalies 2 punktu,

nutaria:

atsisakyti priimti L. S. atstovo advokato R. P. skundą dėl Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Administracinių nusižengimų bylų nagrinėjimo skyriaus vyresniosios tyrėjos S. M. 2023-12-18 nutarimo Nr. 10-ANR_N-31005-2023 (ROIK: 23217596271).

Neįsiteisėjusią nutartį išsiųsti susipažinti L. S. jo gyvenamosios vietos ir korespondencijos gavimo adresais, atstovui advokatui R. P..

Nutartis gali būti skundžiama Vilniaus apygardos teismui per dvidešimt kalendorinių dienų nuo nutarties kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo dienos, skundą paduodant per Vilniaus miesto apylinkės teismą.

Teisėja Dalia Ulianskaitė-Zabulionienė