Panevėžio apylinkės teismo nutartis

2015-10-21 · Administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla Nr. II-122-218/2015

Originalas LITEKO ↗
Teismas
Panevėžio apylinkės teismas
Dokumentas
Nutartis
Data
2015-10-21
Bylos Nr.
II-122-218/2015
Teisminio proceso Nr.
4-08-3-02829-2015-4
Bylos rūšis
administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
Teisėjas
Silvija Jakštienė
Kategorijos
  • 3.10.3pavadinimo nepavyko patikrinti
Administracinė byla Nr. II-122-218/2015Teisminio proceso Nr. 4-08-3-02829-2015-4Procesinio sprendimo kategorija: 3.10.3. (S)
PANEVĖŽIO MIESTO APYLINKĖS TEISMASNUTARTIS2015 m. spalio 21 d.Panevėžys
Panevėžio miesto apylinkės teismo teisėja Silvija Jakštienė,

susipažinusi su E. M. pareiškimo dėl Panevėžio apskrities VPK Panevėžio miesto PK Viešosios policijos skyriaus tyrėjo Dariaus Petrėno 2015 m. rugpjūčio 21 d. nutarimo Nr. 50-AT1-2543,

Aprašomoji dalis

nustatė:

Šalies argumentai

E. M. 2015-10-05 su pareiškimu kreipėsi į Panevėžio apygardos prokuratūros Panevėžio apylinkės prokuratūrą, prašydamas panaikinti Panevėžio apskrities VPK Panevėžio miesto PK Viešosios policijos skyriaus tyrėjo Dariaus Petrėno 2015 m. rugpjūčio 21 d. nutarimo Nr. 50-AT1-2543 nutarimą dėl jo nepagrįstumo. Panevėžio apygardos prokuratūros Panevėžio apylinkės prokuratūra skundą persiuntė Panevėžio apskrities VPK Panevėžio miesto PK. Panevėžio apskrities VPK Panevėžio miesto PK Viešosios policijos skyriaus skundą persiuntė Panevėžio miesto apylinkės teismui.

Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso (toliau – LR ATPK) 293 str. numatyta, kad skundas dėl organo (pareigūno) nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje gali būti paduotas per dvidešimt dienų nuo nutarimo priėmimo dienos. Pažymėtina, kad įstatymo reikalavimas skundą paduoti per dvidešimt dienų nuo nutarimo priėmimo dienos yra imperatyvus. Kaip matyti iš byloje esančios medžiagos, skundžiamas Panevėžio apskrities VPK Panevėžio miesto PK Viešosios policijos skyriaus tyrėjo Dariaus Petrėno Nr. 50-AT1-2543 nutarimas priimtas 2015-08-21, jo apskundimo terminas baigėsi 2015-09-10, tačiau E. M. pareiškimą Panevėžio apygardos prokuratūros Panevėžio apylinkės prokuratūrai pateikė tik 2015-10-05, t.y. praėjus šiek tiek mažiau nei vienam mėnesiui nuo nutarimo apskundimo termino pabaigos, E. M. pareiškime neprašo praleisto termino atnaujinti. Atsižvelgiant į tai, darytina išvada, kad E. M. nesilaikė įstatymu nustatytos nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje apskundimo tvarkos, todėl jos pareiškimas nepriimtinas ir jis grąžintinas jį padavusiam asmeniui (LR ATPK 296 str. 3 d. 2 p.).

Atkreiptinas dėmesys, kad dėl svarbių priežasčių praleidus terminą skundui dėl organo (pareigūno) nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje paduoti, jį pareiškėjo prašymu rašytinio proceso tvarka gali atnaujinti apylinkės teismas (LR ATPK 293 str.).

Rezoliucinė dalis

Remdamasi tuo, kas išdėstyta ir vadovaudamasi Lietuvos Respublikos ATPK 292 str., 293 str., 295 str., 296 str., 302¹⁵, teisėja

nutaria:

Atsisakyti priimti E. M. skundą dėl Panevėžio apskrities VPK Panevėžio miesto PK Viešosios policijos skyriaus tyrėjo Dariaus Petrėno 2015 m. rugpjūčio 21 d. nutarimo Nr. 50-AT1-2543 ir grąžinti jį padavusiam asmeniui.

Nutartis per 7 dienas nuo jos nuorašo įteikimo dienos gali būti skundžiama Panevėžio apygardos teismui, skundą paduodant per Panevėžio miesto apylinkės teismą.

Teisėja Silvija Jakštienė