- Teismas
- Telšių apylinkės teismas
- Dokumentas
- Nutartis
- Data
- 2026-03-02
- Bylos Nr.
- eII-25-671/2026
- Bylos rūšis
- administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
- Teisėjas
- Audronė Alčauskienė
Telšių apylinkės teismo Telšių rūmų teisėja Audronė Alčauskienė teismo posėdyje, rašytinio proceso tvarka, administracinio nusižengimo byloje pagal M. N. skundą dėl Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Administracinių nusižengimų bylų nagrinėjimo skyriaus pareigūnės 2025 m. gruodžio 29 d. priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje ROIK(duomenys neskelbtini), išsprendė skundo priėmimo klausimą.
Aprašomoji dalis
Teismas nustatė:
2026 m. vasario 26 d. Telšių apylinkės teismo Telšių rūmuose gautas persiųstas pareiškėjo M. N. skundas dėl Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Administracinių nusižengimų bylų nagrinėjimo skyriaus (toliau ir Institucija) pareigūnės 2025 m. gruodžio 29 d. nutarimo, kuriuo jis buvo nubaustas pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso (toliau ir ANK) 427 straipsnio 1 dalį, pakeitimo.
Šalies argumentai
Pareiškėjas prašo atnaujinti skundo padavimo terminą, nes nedalyvavo bylos nagrinėjime ir nežinojo, kad buvo galimybė prašyti paskirti teisės vairuoti transporto priemones atėmimą trumpesniam terminui, įpareigojant vairuoti transporto priemones su autobloku.
Motyvuojamoji dalis
Prašymas atnaujinti skundo padavimo terminą netenkintinas.
Skundą atsisakytina priimti.
Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 623 straipsnis numato, kad skundas dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje gali būti paduotas per dvidešimt kalendorinių dienų nuo nutarimo kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo dienos. Jeigu šis terminas praleistas dėl svarbių priežasčių, jį pareiškėjo prašymu rašytinio proceso tvarka gali atnaujinti apylinkės teismas.
ANK nėra išvardintas sąrašas priežasčių, kurios laikomos svarbiomis – kiekvienu konkrečiu atveju šį klausimą sprendžia teismas, įvertinęs pateiktų aplinkybių visetą. Pažymėtina, kad praleistas skundo padavimo teismui terminas gali būti atnaujinamas tik išimtiniais atvejais, jeigu jo praleidimo priežastys objektyviai buvo svarbios, t. y. objektyvios, nuo pareiškėjo valios nepriklausiusios aplinkybės, sutrukdžiusios asmeniui įstatymo nustatytu terminu pateikti skundą. Tuo pačiu sprendžiant klausimą dėl praleisto termino atnaujinimo, būtina įvertinti aplinkybių visumą, t. y. nurodomų priežasčių pobūdį, kreipimosi į teismą operatyvumą po priežasčių, sutrukdžiusių laiku paduoti skundą, išnykimo, suinteresuoto asmens elgesio rūpestingumo, apdairumo aspektus, kitas reikšmingas aplinkybes, taip pat atsižvelgti į protingumo, sąžiningumo bei teisingumo kriterijus ir pan.
Iš administracinio nusižengimo bylos medžiagos nustatyta, kad M. N. administracinio nusižengimo protokolas buvo surašytas 2025 m. gruodžio 13 d. Protokolo surašymo metu M. N. nurodė pareigūnui savo elektroninio pašto adresą korespondencijai gauti, taip pat nurodė, jog bylos nagrinėjime (2025-12-29) nedalyvaus. 2025 m. gruodžio 29 d. buvo priimtas nutarimas Nr. (duomenys neskelbtini), kuris tą pačią dieną buvo išsiųstas M. N. jo nurodytu elektroninio pašto adresu.
Taigi, 2025 m. gruodžio 29 d. priimto nutarimo apskundimo terminas baigėsi 2026 m. sausio 19 d., o apeliacinis skundas dėl Institucijos nutarimo buvo gautas tik 2026 m. vasario 23 d., tai yra praleidus nutarimo apskundimo terminą 35 dienas.
Pareiškėjas prašo atnaujinti skundo padavimo terminą tuo pagrindu, jog nedalyvavo bylos nagrinėjime ir nežinojo, jog galėjo prašyti skirti draudimą vairuoti transporto priemones, kuriose neįrengti antialkoholiniai variklio užraktai.
Nežinojimas neatleidžia nuo atsakomybės. Teismų praktikoje laikomasi nuostatos, jog asmuo, turintis teisę skųsti administracinio nusižengimo byloje priimtą nutarimą, šia savo procesine teise privalo naudotis itin operatyviai, atidžiai, rūpestingai bei sąžiningai, nes priešingu atveju jo procesinė teisė teikti byloje skundą nebus ginama.
Pažymėtina, kad įstatymo leidėjas šiuo atveju termino skundui paduoti eigos pradžią sieja ne su traukiamo asmens dalyvavimu ar nedalyvavimu bylos nagrinėjime, taip pat ne su skundžiamo nutarimo kopijos (nuorašo) įteikimo jam data, o su minėtos kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo diena. M. N. nesidomėjo padaryto administracinio nusižengimo galimomis pasekmėmis, elgėsi nerūpestingai ir neapdairiai. Teismas nenustatė jog terminas paduoti skundą dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje buvo praleistas dėl svarbių priežasčių, todėl atsisakytina atnaujinti skundo padavimo terminą ir skundą atsisakytina priimti (ANK 623 straipsnis, 626 straipsnio 3 dalies 2 punktas).
Rezoliucinė dalis
Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 623 straipsniu, 626 straipsnio 1 dalimi, 3 dalies 2 punktu, 5 dalimi,
nutaria:
atsisakyti atnaujinti terminą skundui paduoti dėl Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Administracinių nusižengimų bylų nagrinėjimo skyriaus 2025 m. gruodžio 29 d. nutarimo Nr.(duomenys neskelbtini).
Atsisakyti priimti skundą.
Nutartis per 20 kalendorinių dienų nuo nutarties kopijos išsiuntimo ar išdavimo dienos gali būti skundžiama Šiaulių apygardos teismui per Telšių apylinkės teismą.