- Teismas
- Vilniaus miesto apylinkės teismas
- Dokumentas
- Nutartis
- Data
- 2017-05-25
- Bylos Nr.
- II-220-716/2017
- Teisminio proceso Nr.
- 4-68-3-01327-2017-4
- Bylos rūšis
- administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
- Teisėjas
- Mindaugas Striaukas
Įžanginė dalis
Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėjas Mindaugas Striaukas, susipažinęs su G. R., gyv. (duomenys neskelbtini), Vilniuje, skundu dėl Nacionalinės žemės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos Vilniaus miesto skyriaus nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje
Aprašomoji dalis
nustatė:
2017 m. balandžio 5 d. Nacionalinės žemės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos Vilniaus miesto skyriaus nutarimu buvo nutraukta administracinio teisės pažeidimo bylos teisena dėl galimo pažeidimo, numatyto Administracinių teisės pažeidimų kodekso (galiojusio iki 20017 m. sausio 1 d.) 52² straipsnyje.
2017 m. gegužės 17 d. Vilniaus miesto apylinkės teisme gautas Nacionalinės žemės tarnybos persiųstas G. R., gyv. (duomenys neskelbtini), Vilnius, skundas dėl Nacionalinės žemės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos Vilniaus miesto skyriaus 2017 m. balandžio 5 d. nutarimo nutraukti administracinio teisės pažeidimo bylos teiseną.
Skundas nepriimtinas.
Nuo 2017 m. sausio 1 d. įsigaliojus naujam Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodeksui, vadovaujantis Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso patvirtinimo, įsigaliojimo ir įgyvendinimo įstatymo (2015-06-25 Nr. XII-1869) 5 straipsnio 4 dalimi minėtas ir skundžiamas 2017 m. balandžio 5 d. nutarimas buvo priimtas pagal iki 2017 m. sausio 1 d. galiojusį Administracinių teisės pažeidimų kodeksą.
Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso (galiojusio iki 2017 m. sausio 1 d.) 293 straipsnis numatė, kad skundas dėl organo (pareigūno) nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje gali būti paduotas per dvidešimt dienų nuo nutarimo priėmimo dienos. Jeigu šis terminas praleistas dėl svarbių priežasčių, jį pareiškėjo prašymu rašytinio proceso tvarka gali atnaujinti apylinkės teismas.
Pareiškėjos skundžiamas Nacionalinės žemės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos Vilniaus miesto skyriaus nutarimas nutraukti administracinio teisės pažeidimo bylos teiseną buvo priimtas 2017 m. balandžio 5 d. Šio nutarimo apskundimo terminas pasibaigė 2017 m. balandžio 26 d. Pareiškėjos skundas parašytas ir paduotas 2017 m. gegužės 2 d., institucijoje užregistruotas 2017 m., gegužės 3 d., t. y. akivaizdžiai praleidus įstatymo numatytą apskundimo terminą. Pareiškėja pateikdama skundą neprašė praleisto termino atnaujinti, termino praleidimą pateisinančių reikšmingų faktinių aplinkybių nenurodė. Dėl šios priežasties teismas rašytinio proceso tvarka neturi pagrindo priimti skundo ir spręsti dėl jo nagrinėjimo.
Teismas vadovaudamasis Lietuvos Respublikos Administracinių nusižengimų kodekso patvirtinimo, įsigaliojimo ir įgyvendinimo tvarkos įstatymo 3 straipsniu, 5 straipsniu, Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 293 straipsnio 1 dalimi, 296 straipsniu
Rezoliucinė dalis
nutaria:
atsisakyti priimti G. R. skundą dėl Nacionalinės žemės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos Vilniaus miesto skyriaus 2017 m. balandžio 5 d. nutarimo nutraukti administracinio teisės pažeidimo bylos teiseną.
Nutartis per 7 dienas nuo jos nuorašo gavimo dienos skundžiama Vilniaus apygardos teismui per Vilniaus miesto apylinkės teismą.