- Teismas
- Utenos apylinkės teismas
- Dokumentas
- Nutartis
- Data
- 2015-07-24
- Bylos Nr.
- II-21-958/2015
- Bylos rūšis
- administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
- Teisėjas
- Kristina Latožienė
- Pareiškėjas
- D. B.
Byla dėl skundo dėl nutarimo administracinio teisės pažeidimo
byloje Nr. II-21-958/2015
NUTARTIS
2015 m. liepos 24 d.
Utena
Utenos rajono apylinkės teismo teisėja Kristina Latožienė, rašytinio proceso tvarka išnagrinėjusi pareiškėjo D. B. atstovo advokato E. M. prašymą atnaujinti terminą skundui dėl Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Viešosios tvarkos skyriaus Prevencijos poskyrio vyresniosios tyrėjos G. R. 2015 m. birželio 19 d. nutarimo Nr. (duomenys neskelbtini) panaikinimo, paduoti,
Aprašomoji dalis
nustatė:
Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Viešosios tvarkos skyriaus Prevencijos poskyrio vyresniosios tyrėjos G. R. 2015 m. birželio 19 d. nutarimu Nr. (duomenys neskelbtini) nutarta nepradėti administracinio teisės pažeidimo teisenos pagal pareiškėjo D. B. pareiškimą.
2015-07-22 teisme D. B. vardu gautas skundą dėl minėto nutarimo, kuriuo pareiškėjas prašo atnaujinti praleistą terminą skundui paduoti. Prašymą grindžia tuo, kad skundo padavimo terminą praleido ne dėl savo kaltės, nes skundą padavusio asmens atstovas nutarimą gavo 2015-06-29, t.y. prieš nedarbo dienas. Nors nutarimas skundžiamas per 20 dienų nuo jo priėmimo, tačiau jis gautas praėjus 10 dienų nuo jo priėmimo datos, todėl pusė apskundimo laiko pareiškėjas praleido ne dėl savo kaltės, o dėl policijos kaltės, kuri pavėluotai ir neregistruotu nepirmenybiniu laišku išsiuntė nutarimą pareiškėjui, todėl mano terminas skundui pateikti praleistas dėl svarbių priežasčių ir turi būti atnaujintas.
Motyvuojamoji dalis
Prašymas atmestinas, skundą atsisakytina priimti.
Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso (toliau – ATPK) 293 straipsnyje numatyta, kad skundas dėl institucijos (pareigūno) nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje gali būti paduotas per dvidešimt dienų nuo nutarimo priėmimo dienos. Jeigu šis terminas praleistas dėl svarbių priežasčių, jį pareiškėjo prašymu rašytinio proceso tvarka gali atnaujinti apylinkės teismas.
Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Viešosios tvarkos skyriaus Prevencijos poskyrio vyresniosios tyrėjos G. R. nutarimas Nr. (duomenys neskelbtini) priimtas 2015 m. birželio 19 d., todėl terminas skundui paduoti pasibaigė 2015-07-09.
Kaip matyti iš byloje esančių duomenų Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato siųsti dokumentai Kauno miesto pašte gauti 2015-06-26. Pareiškėjo atstovo teigimu, jis nutarimą gavo tik 2015-06-29. Skundas dėl minėto nutarimo išsiųstas iš Kauno miesto pašto 2015-07-18, t.y. praleidus nutarimo apskundimo terminą. Iš pateikto skundo turinio, matyti, kad pareiškėjo atstovas nenurodė jokių svarbių ir termino praleidimą pateisinančių priežasčių, bei nepateikė jokių rašytinių įrodymų pagrindžiančių priežastis, dėl ko pareiškėjas (jo atstovas) negalėjo suruošti ir pateikti skundo teismui laiku, t.y. iki 2015-07-09.
Esant nurodytoms aplinkybėms, teismas daro išvadą, kad pareiškėjo D. B. atstovo skunde nurodytos aplinkybės negali būti pripažintos svarbia priežastimi atnaujinti praleistą terminą skundui paduoti, todėl prašymas atmestinas ir skundą atsisakyti priimti (ATPK 293 str.).
Rezoliucinė dalis
Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 293 straipsniu, teismas,
nutaria:
prašymą atmesti.
Pareiškėjo D. B. atstovo skundą dėl Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Viešosios tvarkos skyriaus Prevencijos poskyrio vyresniosios tyrėjos G. R. 2015 m. birželio 19 d. nutarimo Nr. (duomenys neskelbtini), panaikinimo, atsisakyti priimti ir skundą grąžinti jį padavusiam asmeniui.
Nutarties kopiją išsiųsti pareiškėjui per jo atstovą advokatą E. M. ir Utenos apskrities vyriausiajam policijos komisariatui.
Nutartis per septynias darbo dienas nuo jos įteikimo dienos gali būti skundžiama Panevėžio apygardos teismui per Utenos rajono apylinkės teismą.