Kauno apylinkės teismo nutartis

2016-03-15 · Administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla Nr. II-95-540/2016

Originalas LITEKO ↗
Teismas
Kauno apylinkės teismas
Dokumentas
Nutartis
Data
2016-03-15
Bylos Nr.
II-95-540/2016
Teisminio proceso Nr.
4-69-3-01945-2016-0
Bylos rūšis
administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
Teisėjas
Violeta Miceikienė
Pareiškėjas
A. J.
Kategorijos
  • 3.10.3pavadinimo nepavyko patikrinti
  • 3.20pavadinimo nepavyko patikrinti
Administracinio teisės pažeidimo byla Nr. II-95-540/2016Teisminio proceso Nr. 4-69-3-01945-2016-0Procesinio sprendimo kategorija 3.10.3; 3.20. (S)
KAUNO APYLINKĖS TEISMASNUTARTIS2016 m. kovo 15 d.Kaunas

Kauno apylinkės teismo teisėja Violeta Miceikienė, susipažinusi su pareiškėjo A. J. skundu dėl nutarimo nutraukti (nepradėti) administracinio teisės pažeidimo bylos teiseną Nr. 25NT-32611181-15,

Aprašomoji dalis

nustatė:

2016 m. kovo 9 d. Kauno apylinkės teisme gautas A. J. skundas dėl Kauno apskrities Vyriausiojo policijos komisariato Žaliakalnio policijos komisariato tyrėjos G. A. 2016 m. vasario 5 d. nutarimo nutraukti (nepradėti) administracinio teisės pažeidimo bylos teiseną medžiagoje Nr. 25NT-32611181-15.

Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 293 str. nurodyta, kad skundas dėl organo (pareigūno) nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje gali būti paduotas per dvidešimt dienų nuo nutarimo priėmimo dienos. Jeigu šis terminas praleistas dėl svarbių priežasčių, jį pareiškėjo prašymu rašytinio proceso tvarka gali atnaujinti apylinkės teismas. Apylinkės teismo nutartis atsisakyti atnaujinti nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje apskundimo terminą per septynias darbo dienas nuo jos įteikimo dienos gali būti skundžiama apygardos teismui.

Kaip matyti iš Kauno apskrities VPK Dokumentų valdymo skyriaus spaudo, A. J. skundas dėl Institucijos priimto nutarimo gautas 2016 m. kovo 1 d. Nutarimas nutraukti (nepradėti) administracinio teisės pažeidimo bylos teiseną priimtas 2016 m. vasario 5 d., skundas turėjo būti paduotas per 20 dienų, t. y. paskutinė skundo padavimo diena 2016 m. vasario 25 d. Pareiškėjas neprašo atnaujinti termino skundui paduoti, nenurodo priežasčių, kodėl skundą pateikė praleidęs įstatymo nustatytą terminą.

Lietuvos Respublikos administracinių teisės kodekso 296 str. 3 d. 2 p. numatyta, kad teismas motyvuota nutartimi atsisako priimti skundą dėl nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje, jeigu skundas paduotas praleidus nustatytą skundo padavimo terminą ir neprašoma šio termino atnaujinti arba prašymas atnaujinti nustatytą skundo padavimo terminą nebuvo patenkintas.

Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 294 str. nurodyta, kad skunde dėl organo (pareigūno) nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje turi būti nurodyta: apylinkės teismo, kuriam skundas paduodamas, pavadinimas; administracinio teisės pažeidimo byla, dėl kurios paduodamas skundas; skundžiamo nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje (jo dalies) esmė; nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje apskundimo pagrindai ir motyvai; skundą paduodančio asmens prašymai. A. J. skundas dėl nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje neatitinka jo formai ir turiniui keliamų reikalavimų.

Esant nurodytoms aplinkybėms, A. J. skundą dėl 2016 m. vasario 5 d. nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje Nr. 25NT-32611181-15 atsisakytina priimti.

Rezoliucinė dalis

Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 293 str., 296 str.,

nutaria:

pareiškėjo A. J., a. k. (duomenys neskelbtini) skundą dėl 2016 m. vasario 5 d. nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje Nr. 25NT-32611181-15 atsisakyti priimti.

Nutartis per 7 dienas nuo jos nuorašo įteikimo dienos atskiruoju skundu gali būti skundžiama Kauno apygardos teismui per Kauno apylinkės teismą.

Teisėja Violeta Miceikienė