Vilniaus regiono apylinkės teismo Šalčininkų rūmų nutartis

2022-05-17 · Administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla Nr. II-152-1130/2022

Originalas LITEKO ↗
Teismas
Vilniaus regiono apylinkės teismo Šalčininkų rūmai
Dokumentas
Nutartis
Data
2022-05-17
Bylos Nr.
II-152-1130/2022
Teisminio proceso Nr.
4-68-3-00590-2022-1
Bylos rūšis
administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
Instancija
I-a instancija
Rezultatas
Atsisakyti priimti skundą
Teisėjas
Erlandas Stanislovaitis (pirm.)
Pareiškėjas
J. R.
Institucija
Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Administracinių nusižengimų bylų nagrinėjimo skyrius
Kategorijos
Administracinio nusižengimo byla
Nr. II-152-1130/2022
Teisminio proceso Nr. 4-68-3-00590-2022-1Procesinio sprendimo kategorija 21.10.4 (S)
VILNIAUS REGIONO APYLINKĖS TEISMASNUTARTIS2022 m. gegužės 17 d.Šalčininkai

Vilniaus regiono apylinkės teismo Šalčininkų rūmų teisėjas Erlandas Stanislovaitis, spręsdamas pareiškėjos J. R. skundo dėl Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Šalčininkų rajono policijos komisariato 2022 m. sausio 11 d. protokolo Nr. (duomenys neskelbtini), priėmimo klausimą,

Aprašomoji dalis

nustatė:

pareiškėja skundžia administracinio nusižengimo protokolą, kuris surašytas dėl to, kad 2022 m. sausio 11 d. (duomenys neskelbtini), įvykdė administracinį nusižengimą, numatytą Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso (toliau – ANK) 168 straipsnio 3 dalyje ir jai administraciniu nurodymu skirta 15 eurų bauda, taip pat pateikė prašymą atnaujinti praleistą skundo padavimo terminą.

Prašymas atnaujinti terminą skundui paduoti netenkinamas. Skundą atsisakoma priimti.

Motyvuojamoji dalis

ANK 623 straipsnyje numatyta, jog skundas dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje gali būti paduotas per dvidešimt kalendorinių dienų nuo nutarimo kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo dienos. Jeigu šis terminas praleistas dėl svarbių priežasčių, jį pareiškėjo prašymu rašytinio proceso tvarka gali atnaujinti apylinkės teismas. ANK 626 straipsnio 3 dalies 2 punkte nustatyta, kad tokiu atveju, kai skundas dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje paduotas praleidus nustatytą skundo padavimo terminą ir neprašoma šio termino atnaujinti arba prašymas atnaujinti nustatytą skundo padavimo terminą nebuvo patenkintas, teismas motyvuota nutartimi atsisako priimti skundą.

Nagrinėjamu atveju iš bylos medžiagos matyti, kad J. R. 2022 m. sausio 11 d. priimtas skundžiamas protokolas, kuris, 2022 m. sausio 11 d. įteiktas jai pasirašytinai. Taigi, vadovaujantis ANK 623 straipsnio nuostatomis, aptariamo protokolo apskundimo terminas skaičiuotinas nuo 2022 m. sausio 11 d. ir suėjo 2022 m. sausio 31 d. J. R. nurodoma aplinkybė, kad ji praleido terminą, nes neturi teisinio išsilavinimo, teismo vertintina kaip nereikšminga.

Sprendžiant termino atnaujinimo klausimą būtina užtikrinti, kad nebūtų piktnaudžiaujama suteiktomis teisėmis, todėl reikia atsižvelgti į sąžiningo, atidaus ir rūpestingo asmens elgesio standartus. Teismo vertinimu, pareiškėjos nurodytos aplinkybės negali būti laikomos svarbiomis priežastimis, dėl kurių praleistas terminas skundui paduoti.

Įvertinus pateiktus duomenis ir aptartas aplinkybes, teisinį reglamentavimą, netenkinamas pareiškėjos prašymas atnaujinti praleistą terminą ir skundą atsisakytina priimti.

Rezoliucinė dalis

Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 623 straipsniu, 626 straipsnio 3 dalies 2 punktu, 5, 10 dalimis,

nutaria:

netenkinti pareiškėjos J. R. prašymo atnaujinti terminą skundui paduoti ir atsisakyti priimti pareiškėjos J. R. skundą dėl Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Šalčininkų rajono policijos komisariato 2022 m. sausio 11 d. protokolo Nr. (duomenys neskelbtini) bei grąžinti jį pareiškėjai.

Nutartis per dešimt kalendorinių dienų nuo nutarties nuorašo išsiuntimo ar išdavimo gali būti skundžiama atskiruoju skundu Vilniaus apygardos teismui, skundą paduodant per Vilniaus regiono apylinkės teismo Šalčininkų rūmus.

Teisėjas Erlandas Stanislovaitis