Kauno apylinkės teismo nutartis

2015-10-30 · Administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla Nr. II-287-660/2015

Originalas LITEKO ↗
Teismas
Kauno apylinkės teismas
Dokumentas
Nutartis
Data
2015-10-30
Bylos Nr.
II-287-660/2015
Teisminio proceso Nr.
4-69-3-07593-2015-4
Bylos rūšis
administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
Teisėjas
Larisa Tamulionienė
Pareiškėjas
G. V.
Kategorijos
  • 3.18pavadinimo nepavyko patikrinti
Administracinio teisės pažeidimo byla Nr. II-287-660/2015Teisminio proceso Nr. 4-69-3-07593-2015-4Procesinio sprendimo kategorija 3.18.
KAUNO APYLINKĖS TEISMASNUTARTIS2015 m. spalio 30 d.Kaunas

Kauno apylinkės teismo teisėja Larisa Tamulionienė, susipažinusi su pareiškėjo G. V. skundu dėl 2015-09-22 Kauno apskrities VPK Žaliakalnio policijos komisariato nutarimo Nr. 25N-38769823-15,

Aprašomoji dalis

nustatė:

2015-10-26 teisme gautas G. V. skundas, kuriuo jis prašo panaikinti 2015-09-22 Kauno apskrities VPK Žaliakalnio policijos komisariato nutarimą Nr. 25N-38769823-15. Skunde pateiktas prašymas atnaujinti terminą skundui paduoti, kuriame nurodyta, kad dėl paimto neįgaliojo pažymėjimo negalėjo naudotis transporto lengvatomis ir atsižvelgiant į jo prastą finansinę padėtį, negalėjo bet kur nuvykti, tame tarpe ir nutarimo apskundimo tikslais, dėl to patyrė psichologinį stresą ir klaidingai pamanė, kad skundo padavimo terminas yra 40 dienų, o ne 20, kai tuo tarpu baudos sumokėjimo terminas yra 40 dienų. Teigia, kad pareigūnas priimdamas skundžiamą nutarimą neišsiaiškino visų teisės pažeidimo aplinkybių, bei skirdamas nuobaudą už tariamai jo padarytus pažeidimus neįvertimo lengvinančios aplinkybės, kad jam nustatytas vidutinių specialiųjų poreikių darbingumo lygis.

Motyvuojamoji dalis

Prašymas dėl termino skundui paduoti atnaujinimo atmestinas, skundą atsisakytina priimti.

ATPK 293 str. numatyta, kad skundas dėl organo (pareigūno) nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje gali būti paduotas per dvidešimt dienų nuo nutarimo priėmimo dienos. Jeigu šis terminas praleistas dėl svarbių priežasčių, jį pareiškėjo prašymu rašytinio proceso tvarka gali atnaujinti apylinkės teismas.

Pareiškėjo G. V. skundžiamas nutarimas priimtas 2015-09-22, pareiškėjui pasirašytinai įteiktas tą pačią dieną, t. y. 2015-09-22. Terminas skundui paduoti baigėsi 2015-10-12. Skundas dėl nutarimo Kauno apskrities VPK Kelių policijos valdybai pateiktas 2015-10-21, t. y. pasibaigus įstatymo nustatymam 20 dienų nutarimo apskundimo terminui.

Pareiškėjo G. V. prašyme nurodytos skundo padavimo praleidimo priežastys nelaikytinos svarbiomis, todėl jo prašymas dėl termino skundui paduoti atnaujinimo netenkintinas, skundą atsisakytina priimti.

Rezoliucinė dalis

Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos ATPK 293 str., 296 str.,

nutaria:

atmesti prašymą dėl termino skundui paduoti atnaujinimo ir atsisakyti priimti pareiškėjo G. V. skundą.

Nutartis per 7 dienas nuo jos nuorašo gavimo dienos gali būti skundžiama Kauno apygardos teismui per Kauno apylinkės teismą.

TeisėjaLarisa Tamulionienė