- Teismas
- Panevėžio apylinkės teismo Panevėžio rūmai
- Dokumentas
- Nutarimas
- Data
- 2020-06-10
- Bylos Nr.
- A20.-525-1046/2020
- Bylos rūšis
- administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
- Instancija
- I-a instancija
- Rezultatas
- Patenkintas.
- Teisėjas
- Skaistė Viburytė-Jasiukėnienė (pirm.)
Panevėžio apylinkės teismo Panevėžio rūmų teisėja Skaistė Viburytė-Jasiukėnienė rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo klausimą dėl vykdymo administracinio teisės pažeidimo byloje, iškeltoje A. R. atžvilgiu, nutraukimo suėjus senaties terminui.
Aprašomoji dalis
Teismas nustatė:
Panevėžio miesto apylinkės teismo 2007 m. kovo 22 d. nutarimu A. R. už pažeidimo, numatyto Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso (toliau – ATPK) 50 straipsnyje, padarymą paskirta administracinė nuobauda – 300 Lt (86,89 Eur) bauda. Bauda iki šiol nesumokėta.
Panevėžio apylinkės teisme 2020 m. birželio 9 d. gautas antstolio Andriaus Bespalovo patvarkymas dėl vykdomosios bylos Nr. 0025/07/05569 užbaigimo ir vykdomojo dokumento grąžinimo, kuriame nurodyta, kad vykdomoji byla nutrauktina, kadangi pasibaigė įstatymų nustatyta tvarka išieškojimo senaties terminas.
Motyvuojamoji dalis
Nutarimo vykdymas nutrauktinas.
Žemesnės instancijos teismas
Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso (toliau – ANK) 672 straipsnio 3 dalyje numatyta, kad nutarimo skirti baudą priverstinio vykdymo senaties terminas – penkeri metai nuo šio kodekso 675 straipsnio 2 dalyje nustatyto termino pabaigos, o pagal šio kodekso 675 straipsnio 3 dalį išdėsčius nutarimu paskirtos baudos mokėjimą, – nuo išdėstymo termino pabaigos.
Nutarimas dėl baudos paskyrimo A. R. buvo priimtas 2007 m. kovo 22 d. Tuo pagrindu išduotas vykdomasis raštas perduotas vykdymui. Po 2007 m. kovo 22 d. Panevėžio miesto apylinkės teismo nutarimo priėmimo praėjo daugiau nei penkeri metai. Pateiktoje bylos medžiagoje duomenų apie A. R. darbinę veiklą, turtą, į kurį būtų galima nukreipti baudos išieškojimą, nėra, per penkerius metus nuo nutarimo dėl nuobaudos paskyrimo administracinio teisės pažeidimo byloje priėmimo ir perdavimo jį vykdyti jis nebuvo įvykdytas. 2020 m. balandžio 27 d. antstolis Andrius Bespalovas surašė patvarkymą dėl vykdomosios bylos užbaigimo ir vykdomojo dokumento grąžinimo, nes pasibaigė įstatymų nustatytas išieškojimo senaties terminas.
Nesant duomenų, kad administracine tvarka nubaustas A. R. ėmėsi kokių nors veiksmų, kad išvengtų nuobaudos atlikimo, vykdymo procesas administracinio teisės pažeidimo byloje nutraukiamas suėjus senaties terminui.
Rezoliucinė dalis
Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 672 straipsnio 3 dalimi,
nutaria:
Panevėžio miesto apylinkės teismo 2007 m. kovo 22 d. nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje Nr. A2.2.-940-591-2007 vykdymą pripažinti negalimu, kadangi suėjo administracinio teisės pažeidimo nutarimo vykdymo senaties terminas.
Nutarimo vykdymą A. R., gim. (duomenys neskelbtini), atžvilgiu nutraukti.
Nutarimas per 20 kalendorinių dienų nuo jo nuorašo išsiuntimo ar išdavimo dienos gali būti skundžiamas Panevėžio apygardos teismui, apeliacinį skundą paduodant per Panevėžio apylinkės teismą.