- Teismas
- Kauno apylinkės teismo Kauno rūmai
- Dokumentas
- Nutartis
- Data
- 2021-03-02
- Bylos Nr.
- II-295-288/2021
- Teisminio proceso Nr.
- 4-69-3-00445-2021-0
- Bylos rūšis
- administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
- Instancija
- I-a instancija
- Rezultatas
- Atsisakyti priimti skundą
- Teisėjas
- Liuba Kymantienė (pirm.)
- Pareiškėjas
- R. M.
- Institucija
- Kauno apskrities VPK Kauno miesto Santakos PK VS
- Kategorijos
- 21.8.1Teisė apskųsti nutarimą administracinio nusižengimo byloje (ANK 621 str.)
- 21.8.4Skundo dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje turinys ir forma (ANK 624 str.)
- 21.8.6Skundo dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje priėmimas apylinkės teisme (ANK 626 str.)
Kauno apylinkės teismo Kauno rūmų teisėja Liuba Kymantienė rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo pareiškėjo R. M. skundą dėl nutarimo panaikinimo priėmimo klausimą
Aprašomoji dalis
nustatė:
pareiškėjas prašo panaikinti Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kauno miesto Santakos policijos komisariato Veiklos skyriaus (toliau – Institucijos) 2021 m. sausio 22 d. nutarimą Nr.24-ANR-N-245-2021 dėl nutarimo nutraukti (nepradėti) administracinio nusižengimo bylos teisenos.
Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso (toliau – ANK) 623 straipsnio nuostatomis skundas dėl institucijos priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje gali būti paduotas per dvidešimt kalendorinių dienų nuo nutarimo kopijos išsiuntimo ar išdavimo dienos, šiuo konkrečiu atveju išsiuntimo diena t. y. 2021 m. sausio 22 d. (administracinio nusižengimo medžiaga b. l. 17), nes iš pateiktos administracinio nusižengimo bylos matyti, kad pareiškėjas nedalyvavo nagrinėjant administracinio nusižengimo bylą, todėl skundžiamas nutarimas jam išsiųstas.
Motyvuojamoji dalis
Teismas pažymi, kad terminų laikymasis yra būtina sąlyga proceso veiksmų efektyvumui, todėl Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekse nustatyti terminai negali būti laisvai interpretuojami ir pažeidžiami. Skundo padavimo terminas baigėsi 2021 m. vasario 12 d.
Pažymėtina ir tai, kad kaip matyti iš pateikto skundo turinio, jis neatitinka skundo turiniui ir formai keliamų reikalavimų – nėra nurodytas apylinkės teismo, kuriam skundas paduodamas, pavadinimas; nėra aptarta skundžiamo nutarimo administracinio nusižengimo byloje esmė ir nutarimo administracinio nusižengimo byloje apskundimo pagrindai ir motyvai, aiškiai suformuluotas reikalavimas (prašymas). Teismas, nustatęs, jog skundas neatitinka jo formai ir turiniui keliamų reikalavimų ir dėl šios priežasties neįmanoma suprasti, koks nutarimas skundžiamas ar kokiomis aplinkybėmis skundas grindžiamas, paskiria terminą nustatytiems trūkumams pašalinti (ANK 626 straipsnio 6 dalis), tačiau nagrinėjamoje byloje nustatyta, jog R. M. kreipėsi praleidęs įstatyme nustatytą nutarimo apskundimo terminą.
Be to, atkreiptinas dėmesys ir į tai, jog Administracinių nusižengimų kodeksas konkrečiai reglamentuoja subjektus, galinčius apskųsti administracinio nusižengimo byloje priimtą procesinį sprendimą (nutarimą ar nutartį). ANK 621 straipsnyje numatyta, jog ANK 615 straipsnio 1 dalyje nurodytų institucijų nutarimus (tame tarpe ir nutarimą nutraukti administracinio nusižengimo teiseną) apylinkės teismui gali apskųsti asmuo, dėl kurio atitinkamas nutarimas priimtas, nukentėjusysis (ar jų atstovai), o ANK 592 straipsnio 5 dalyje nurodytais atvejais – ir prokuroras. Kaip matyti iš nurodytų nuostatų turinio, procesinius sprendimus gali skųsti tik turintys tiesioginį suinteresuotumą bylos baigtimi asmenys, tai yra: 1) asmenys, kurių atsakomybės klausimas sprendžiamas; 2) institucijos, kurių pareiga ginti viešą interesą ir siekti kaltų asmenų patraukimo atsakomybėn; 3) nukentėjusieji (ar jų atstovai). Nagrinėjamu atveju skundą pasirašęs asmuo I. M. šioje byloje neatitinka nė vieno aukščiau paminėto subjekto kriterijų.
Atsižvelgiant į tai kas išdėtyta darytina išvada, kad skundas pateiktas pasibaigus įstatymų nustatytam jo padavimo terminui, pareiškėjas skundo padavimo termino atnaujinti neprašo bei į tai, kad skundą kartu su pareiškėju R. M. pasirašo asmuo I. M., kuri neturi teisės jį paduoti (ANK 648 straipsnio 3 dalies 1 punktas), todėl skundą priimti atsisakytina.
Rezoliucinė dalis
Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 592 straipsnio 5 dalimi, 615 straipsnio 1 dalimi, 621 straipsniu, 622 straipsniu, 623 straipsniu, 626 straipsnio 3 dalies 2 punktu, 5 dalimi, 648 straipsnio 3 dalies 1, 2 punktais
nutaria:
atsisakyti priimti pareiškėjo R. M. ir I. M. skundą dėl Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kauno miesto policijos Veiklos skyriaus 2021 m. sausio 22 d. nutarimo Nr.24-ANR-N-245-2021, administracinio nusižengimo byloje ROIK Nr. 20123574236 ir grąžinti jį padavusiems asmenims.
Nutartis per 20 kalendorinių dienų nuo jo kopijos išdavimo ar išsiuntimo dienos gali būti skundžiama atskiruoju skundu Kauno apygardos teismui per Kauno apylinkės teismo Kauno rūmus.