- Teismas
- Vilniaus apygardos teismas
- Dokumentas
- Nutartis
- Data
- 2016-02-04
- Bylos Nr.
- 1A-232-1020/2016
- Teisminio proceso Nr.
- 1-01-1-11765-2015-1
- Bylos rūšis
- baudžiamoji byla
- Teisėjai
- Ernestas Rimšelis (pirm.), Virginija Liudvinavičienė, Laureta Ulbienė
- Nuteistasis
- A. L.
- Kategorijos
Įžanginė dalis
Vilniaus apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjų kolegija, susidedanti iš kolegijos pirmininko Ernesto Rimšelio,
apeliacine tvarka nagrinėdama baudžiamąją bylą pagal nuteistojo A. L. apeliacinį skundą dėl Vilniaus miesto apylinkės teismo 2015 m. gruodžio 17d. nuosprendžio, kuriuo A. L. pripažintas kaltu pagal Lietuvos Respublikos BK 284 straipsnio 1 dalį ir nubaustas laisvės apribojimu vieneriems metams, vadovaujantis BK 64¹ straipsniu, paskirtą bausmę sumažinant 1/3 ir galutinę bausmę nustatant – 8 mėnesius laisvės apribojimo, įpareigojant bausmės vykdymo laikotarpiu būti namuose nuo 22 iki 05 val., jeigu tai nesusiję su darbu ir uždraudžiant lankytis kavinėse, baruose, restoranuose, priteisiant iš A. L. 1000 EUR turtinei ir 2000 EUR neturtinei žalai atlyginti A. S. naudai,
Aprašomoji dalis
nustatė:
Vilniaus apygardos teisme 2016 m. sausio 20 d. buvo gauta baudžiamoji byla su nuteistojo A. L. apeliaciniu skundu dėl Vilniaus miesto apylinkės teismo 2015 m. gruodžio 17d. nuosprendžio, kuris nuteistajam A. L. buvo įteiktas 2015 m. gruodžio 17 d., t.y. nuosprendžio paskelbimo dieną (b.l. 84).
Pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekso (toliau – BPK) 313 straipsnio 3 dalies nuostatas apeliacinis skundas dėl teismo nuosprendžio gali būti paduodamas per dvidešimt dienų nuo nuosprendžio paskelbimo dienos. Proceso terminai skaičiuojami pagal BPK 100 straipsnio taisykles, tad šioje byloje apeliacinio skundo padavimo terminas baigėsi 2016 m. sausio 6d. Neatsitiktinai 2016 m. sausio 8 d. pirmosios instancijos teismo teisėjo patvarkymu imtasi nuosprendžio vykdymo veiksmų konstatuojant, kad jis įsiteisėjo 2016 m. sausio 7 d. (b.l. 85-89).
2016 m. sausio 18d. Vilniaus m. apylinkės teisme buvo gautas nuteistojo A. L. apeliacinis skundas, kuris pažymėtas 2016 m. sausio 17 d. data. Taigi, apeliacinis skundas paduotas akivaizdžiai pažeidžiant įstatyme nustatytą pirmosios instancijos teismo nuosprendžio apskundimo terminą ir nuosprendžiui jau įsiteisėjus (apeliacine tvarka peržiūrimi tik neįsiteisėję teismo nuosprendžiai (BPK 311 straipsnio 1 dalis)). Nuteistojo pasirašytame apeliaciniame skunde apie praleistą terminą neužsimenama, jo atstatyti nėra prašoma, tad apeliacinis skundas baudžiamojoje byloje negalėjo būti priimtas ir turėjo būti gražintas nuteistajam kaip tą numato BPK 313 straipsnio 7 dalis: „praleidus terminą paduotas apeliacinis skundas gražinamas apeliantui“.
Siekiant užtikrinti BPK 1 straipsnyje nustatytą baudžiamojo proceso paskirtį ir proceso dalyvių teisėtus interesus, sprendimas dėl proceso nutraukimo priimamas nelaukiant pirmosios instancijos teismo nepagrįstai nustatytos apeliacinės instancijos teismo posėdžio datos, nes tai reikštų nepagrįstą baudžiamojo proceso vilkinimą ir suvaržytų proceso dalyvių teises .
Rezoliucinė dalis
nutaria:
nuteistojo A. L. apeliacinį skundą palikti nenagrinėtą ir teismo procesą nutraukti.