Vilniaus apygardos teismo nutartis

2016-02-04 · Baudžiamoji byla Nr. 1A-232-1020/2016

Originalas LITEKO ↗
Teismas
Vilniaus apygardos teismas
Dokumentas
Nutartis
Data
2016-02-04
Bylos Nr.
1A-232-1020/2016
Teisminio proceso Nr.
1-01-1-11765-2015-1
Bylos rūšis
baudžiamoji byla
Teisėjai
Ernestas Rimšelis (pirm.), Virginija Liudvinavičienė, Laureta Ulbienė
Nuteistasis
A. L.
Kategorijos

Įžanginė dalis

Baudžiamoji byla Nr. 1A-232-1020/2016Proceso Nr. 1-01-1-11765-2015-1Procesinio sprendimo kategorija: 2.4.1.2.(S)
VILNIAUS APYGARDOS TEISMASNUTARTIS2016 m. vasario 4 d.Vilnius

Vilniaus apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjų kolegija, susidedanti iš kolegijos pirmininko Ernesto Rimšelio,

teisėjų: Lauretos Ulbienės, Virginijos Liudvinavičienės,

apeliacine tvarka nagrinėdama baudžiamąją bylą pagal nuteistojo A. L. apeliacinį skundą dėl Vilniaus miesto apylinkės teismo 2015 m. gruodžio 17d. nuosprendžio, kuriuo A. L. pripažintas kaltu pagal Lietuvos Respublikos BK 284 straipsnio 1 dalį ir nubaustas laisvės apribojimu vieneriems metams, vadovaujantis BK 64¹ straipsniu, paskirtą bausmę sumažinant 1/3 ir galutinę bausmę nustatant – 8 mėnesius laisvės apribojimo, įpareigojant bausmės vykdymo laikotarpiu būti namuose nuo 22 iki 05 val., jeigu tai nesusiję su darbu ir uždraudžiant lankytis kavinėse, baruose, restoranuose, priteisiant iš A. L. 1000 EUR turtinei ir 2000 EUR neturtinei žalai atlyginti A. S. naudai,

Aprašomoji dalis

nustatė:

Vilniaus apygardos teisme 2016 m. sausio 20 d. buvo gauta baudžiamoji byla su nuteistojo A. L. apeliaciniu skundu dėl Vilniaus miesto apylinkės teismo 2015 m. gruodžio 17d. nuosprendžio, kuris nuteistajam A. L. buvo įteiktas 2015 m. gruodžio 17 d., t.y. nuosprendžio paskelbimo dieną (b.l. 84).

Pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekso (toliau – BPK) 313 straipsnio 3 dalies nuostatas apeliacinis skundas dėl teismo nuosprendžio gali būti paduodamas per dvidešimt dienų nuo nuosprendžio paskelbimo dienos. Proceso terminai skaičiuojami pagal BPK 100 straipsnio taisykles, tad šioje byloje apeliacinio skundo padavimo terminas baigėsi 2016 m. sausio 6d. Neatsitiktinai 2016 m. sausio 8 d. pirmosios instancijos teismo teisėjo patvarkymu imtasi nuosprendžio vykdymo veiksmų konstatuojant, kad jis įsiteisėjo 2016 m. sausio 7 d. (b.l. 85-89).

2016 m. sausio 18d. Vilniaus m. apylinkės teisme buvo gautas nuteistojo A. L. apeliacinis skundas, kuris pažymėtas 2016 m. sausio 17 d. data. Taigi, apeliacinis skundas paduotas akivaizdžiai pažeidžiant įstatyme nustatytą pirmosios instancijos teismo nuosprendžio apskundimo terminą ir nuosprendžiui jau įsiteisėjus (apeliacine tvarka peržiūrimi tik neįsiteisėję teismo nuosprendžiai (BPK 311 straipsnio 1 dalis)). Nuteistojo pasirašytame apeliaciniame skunde apie praleistą terminą neužsimenama, jo atstatyti nėra prašoma, tad apeliacinis skundas baudžiamojoje byloje negalėjo būti priimtas ir turėjo būti gražintas nuteistajam kaip tą numato BPK 313 straipsnio 7 dalis: „praleidus terminą paduotas apeliacinis skundas gražinamas apeliantui“.

Šias aplinkybes nustačiusi Vilniaus apygardos teismo teisėjų kolegija negali tęsti apeliacinio proceso ir konstatuoja, kad apeliacinis skundas paliktinas nenagrinėtas, o teismo procesas nutrauktinas.

Siekiant užtikrinti BPK 1 straipsnyje nustatytą baudžiamojo proceso paskirtį ir proceso dalyvių teisėtus interesus, sprendimas dėl proceso nutraukimo priimamas nelaukiant pirmosios instancijos teismo nepagrįstai nustatytos apeliacinės instancijos teismo posėdžio datos, nes tai reikštų nepagrįstą baudžiamojo proceso vilkinimą ir suvaržytų proceso dalyvių teises .

Teisėjų kolegija, vadovaudamasi BPK 313 straipsnio 7 dalimi,

Rezoliucinė dalis

nutaria:

nuteistojo A. L. apeliacinį skundą palikti nenagrinėtą ir teismo procesą nutraukti.

Kolegijos pirmininkas Ernestas RimšelisTeisėjaiLaureta UlbienėVirginija Liudvinavičienė