Kauno apylinkės teismo nutartis

2025-04-09 · Administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla Nr. II-485-753/2025

Originalas LITEKO ↗
Teismas
Kauno apylinkės teismas
Dokumentas
Nutartis
Data
2025-04-09
Bylos Nr.
II-485-753/2025
Teisminio proceso Nr.
4-69-3-00337-2025-4
Bylos rūšis
administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
Teisėjas
Rasa Balsevičienė
Pareiškėjas
M. T.
Kategorijos
Administracinio nusižengimo byla Nr. II-485-753/2025Teisminio proceso Nr. 4-69-3-00337-2025-4Procesinio sprendimo kategorijos: 21.5.3; 21.8.6 (S)
KAUNO APYLINKĖS TEISMASNUTARTIS2025 m. balandžio 9 d.Kaišiadorys
Kauno apylinkės teismo Kauno rūmų Kaišiadoryse teisėja Rasa Balsevičienė,

rašytinio proceso tvarka išsprendė pareiškėjo M. T. pateikto skundo priėmimo klausimą.

Aprašomoji dalis

Teismas nustatė:

Kauno apylinkės teismo Kauno rūmuose Kaišiadoryse 2025 m. balandžio 4 d. gautas Kauno miesto savivaldybės administracijos viešosios tvarkos skyriaus persiųstas pareiškėjo M. T. skundas dėl Kauno miesto savivaldybės administracijos (toliau – ir Institucija) 2025 m. vasario 14 d. nutarimo administracinio nusižengimo byloje (ROIK Nr. 25263136779).

Motyvuojamoji dalis

Skundą atsisakytina priimti.

Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 626 straipsnio 1 dalyje numatyta, kad skundo dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje priėmimo klausimą sprendžia apylinkės teismas. Minėto straipsnio 3 dalies 2 punkte nustatyta, kad apylinkės teismas motyvuota nutartimi atsisako priimti skundą dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje, kai skundas paduotas praleidus nustatytą skundo padavimo terminą ir neprašoma šio termino atnaujinti arba prašymas atnaujinti nustatytą skundo padavimo terminą nebuvo patenkintas. ANK 623 straipsnyje numatyta, kad skundas dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje gali būti paduotas per dvidešimt kalendorinių dienų nuo nutarimo kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo dienos.

Pažymėtina, kad skundo padavimo termino pradžia skaičiuojama nuo nutarimo išdavimo dienos, jei asmuo dalyvauja priimant (skelbiant) nutarimą, o jeigu asmuo nedalyvauja priimant (skelbiant) nutarimą, skundo padavimo termino pradžia skaičiuojama nuo nutarimo nuorašo išsiuntimo dienos. Taip pat pažymėtina, kad terminų laikymasis yra būtina sąlyga proceso veiksmų efektyvumui, todėl įstatymu nustatyti terminai negali būti laisvai interpretuojami ir pažeidžiami.

Nustatyta, kad skundžiamas Institucijos 2025 m. vasario 14 d. nutarimas, priimtas administracinio nusižengimo byloje, tą pačią dieną, tai yra 2025 m. vasario 14 d., buvo išsiųstas pareiškėjo elektroninio pašto adresu. Esant tokiai situacijai, Institucijos 2025 m. vasario 14 d. nutarimas, kaip tai reglamentuoja ANK 573 straipsnis, pareiškėjui 2025 m. vasario 14 d. buvo išsiųstas vienu iš įstatyme numatytų ir leistinų būdų, kas atitinka tinkamą šio procesinio sprendimo įteikimą minėto ANK 573 straipsnio prasme. Vadovaujantis bendrosiomis terminų skaičiavimo taisyklėmis, skundo padavimo termino skaičiavimo eiga (dienomis) pradedama skaičiuoti kitą dieną po procesinio veiksmo atlikimo, tai yra 2025 m. vasario 15 d., o paskutinė termino diena, kada galėjo būti paduotas skundas dėl nutarimo, yra 2025 m. kovo 7 d. Iš su skundu teismui pateiktų duomenų matyti, kad pareiškėjas skundą Institucijai išsiuntė 2025 m. kovo 28 d., tai yra praleidus ANK nustatytą dvidešimties kalendorinių dienų jo apskundimo terminą. Prašymo atnaujinti praleistą terminą pareiškėjas nepateikė.

Tuo atveju, jeigu apskundimo terminas praleistas dėl svarbių priežasčių, jį pareiškėjo prašymu rašytinio proceso tvarka gali atnaujinti apylinkės teismas (ANK 623 straipsnis). Šiuo atveju, kaip jau minėta, teikdamas skundą nepateikė prašymo skundo padavimo termino atnaujinimui, jokių svarbių priežasčių, trukdžiusių laiku pateikti skundą nenustatyta. Pažymėtina, kad procesinių terminų taikymas nėra savitikslis dalykas, procesiniai terminai yra aiškiai ir išsamiai reglamentuoti, o jų paisymas svarbus užkertant kelią galimam piktnaudžiavimui procesinėmis teisėmis.

Atsižvelgiant į tai, kas išdėstyta, teismui nustačius, kad pareiškėjo skundas dėl Institucijos 2025 m. vasario 14 d. priimto nutarimo yra paduotas praleidus įstatyme nustatytą jo apskundimo terminą, prašymas atnaujinti praleistą terminą teismui nepateiktas, todėl skundą atsisakytina priimti, jį grąžinant skundą padavusiam asmeniui.

Rezoliucinė dalis

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 623 straipsniu, 626 straipsnio 3 dalies 2 punktu, 4, 5 dalimis, teismas

nutaria:

atsisakyti priimti pareiškėjo M. T. skundą dėl Kauno miesto savivaldybės administracijos 2025 m. vasario 14 d. nutarimo administracinio nusižengimo byloje (ROIK Nr. 25263136779) ir skundą grąžinti jį padavusiam asmeniui.

Išaiškinti pareiškėjui, kad atsisakymas priimti skundą dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje nekliudo vėl kreiptis su skundu, jeigu šioje nutartyje nurodyti trūkumai bus pašalinti.

Nutartis per dvidešimt kalendorinių dienų nuo nutarties kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo gali būti skundžiama atskiruoju skundu Kauno apygardos teismui per Kauno apylinkės teismo Kaišiadorių rūmus.

Teisėja Rasa Balsevičienė