- Teismas
- Kauno apylinkės teismo Kauno rūmai
- Dokumentas
- Nutartis
- Data
- 2023-03-14
- Bylos Nr.
- II-373-408/2023
- Teisminio proceso Nr.
- 4-69-3-00239-2023-3
- Bylos rūšis
- administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
- Instancija
- I-a instancija
- Rezultatas
- Atsisakyti priimti skundą
- Teisėjas
- Virginijus Kalkauskas (pirm.)
- Institucija
- Kauno apskrities VPK Administracinių nusižengimų bylų nagrinėjimo skyrius
Kauno apylinkės teismo Kauno rūmų teisėjas Virginijus Kalkauskas, rašytinio proceso tvarka spręsdamas V. Č. skundo dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje priėmimo klausimą,
Aprašomoji dalis
nustatė:
Kauno apylinkės teisme gautas V. Č. skundas dėl ne teismo tvarka priimto Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Administracinių nusižengimų bylų nagrinėjimo skyriaus vyresniosios tyrėjos Rasos Girdauskienės 2023 m. sausio 16 d. nutarimo administracinio nusižengimo byloje ROIK:22192497901.
Motyvuojamoji dalis
Skundą atsisakytina priimti.
Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimo kodekso (toliau – ANK) 626 straipsnio 1 dalyje numatyta, kad skundo dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje priėmimo klausimą sprendžia apylinkės teismas. Minėto straipsnio 3 dalies 2 punktas numato, kad apylinkės teismas motyvuota nutartimi atsisako priimti skundą dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje, kai skundas paduotas praleidus nustatytą skundo padavimo terminą ir neprašoma šio termino atnaujinti arba prašymas atnaujinti nustatytą skundo padavimo terminą nebuvo patenkintas.
ANK 623 straipsnyje numatyta, kad skundas dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje gali būti paduotas per dvidešimt kalendorinių dienų nuo nutarimo kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo dienos. Jeigu šis terminas praleistas dėl svarbių priežasčių, jį pareiškėjo prašymu rašytinio proceso tvarka gali atnaujinti apylinkės teismas.
Institucijos nutarimas buvo priimtas 2023 m. sausio 16 d. dalyvaujant atsakomybėn traukiamam asmeniui, viešame posėdyje žodinio proceso tvarka. Šiame nutarime pareiškėjui V. Č., išaiškinta nutarimo administracinio nusižengimo byloje apskundimo tvarka, nustatyta ANK 621-623 straipsniuose, kad skundas dėl Institucijos nutarimo administracinio nusižengimo byloje gali būti paduotas per 20 kalendorinių dienų nuo nutarimo išsiuntimo ar išdavimo dienos. 2023 m. sausio 16 d. nutarimas pareiškėjui išsiųstas tą pačią dieną – 2023 m. sausio 16 d. el. pašto adresu (duomenys neskelbtini).
Teismas konstatuoja, kad V. Č. nutarimą gavo laiku.
Skundimo terminas skaičiuojamas nuo 2023 m. sausio 17 d. ir dvidešimties dienų terminas suėjo 2023 m. vasario 6 d.
Pareiškėjas skundą dėl nutarimo pateikė tiesiogiai teismui 2023 m. vasario 27 d. (praleidus apskundimo terminą), tačiau, laikydamasis proceso reikalavimų, teismas 2023 m. vasario 23 d. nutartimi pareiškėjo skundą persiuntė institucijai ANK 622 straipsnyje ir 625 straipsnyje numatytiems klausimams spręsti. Institucijos parengta skundo medžiaga teisme gauta 2023 m. kovo 9 d.
Atnaujinti termino skundui paduoti pareiškėjas neprašo.
Atsižvelgiant į tai, kas išdėstyta, konstatuotina, kad pareiškėjo skundas dėl ne teismo tvarka priimto Institucijos 2023 m. sausio 16 d. nutarimo byloje ROIK: 22192497901 yra paduotas praleidus ANK nustatytą 20 kalendorinių dienų terminą ir nėra pagrindo jo atnaujinti, todėl jį atsisakytina priimti.
Rezoliucinė dalis
Vadovaudamasis ANK 623 straipsniu, 626 straipsnio 3, 4, 5 dalimis, teismas
nutaria:
Atsisakyti priimti V. Č. skundą dėl Institucijos 2023 m. sausio 16 d. nutarimo administracinio nusižengimo byloje ROIK: 22192497901 ir skundą grąžinti jį padavusiam asmeniui.
Nutartis per 20 (dvidešimt) kalendorinių dienų nuo nutarties kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo dienos gali būti skundžiama Kauno apygardos teismui, skundą paduodant per Kauno apylinkės teismo Kauno rūmus.