Vilniaus miesto apylinkės teismo nutartis

2026-04-01 · Administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla Nr. eII-588-1127/2026

Originalas LITEKO ↗
Teismas
Vilniaus miesto apylinkės teismas
Dokumentas
Nutartis
Data
2026-04-01
Bylos Nr.
eII-588-1127/2026
Teisminio proceso Nr.
4-68-3-00460-2026-1
Bylos rūšis
administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
Teisėjas
Giedrė Maslauskaitė
Pažeidėjas
M. Š.
Kategorijos
Administracinio nusižengimo byla
Nr. eII-588-1127/2026
Teisminio proceso Nr. 4-68-3-00460-2026-1Procesinio sprendimo kategorijos: 21.8.3; 21.8.6 (S)
VILNIAUS MIESTO APYLINKĖS TEISMASNUTARTIS2026 m. balandžio 1 d.Vilnius

Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėja Giedrė Maslauskaitė, susipažinusi su administracinėn atsakomybėn patraukto M. Š. skundu dėl Valstybės įmonės Registrų centro vyriausiosios specialistės 2026 m. vasario 24 d. nutarimo Nr. (duomenys neskelbtini) (ROIK:(duomenys neskelbtini)),

Aprašomoji dalis

nustatė:

VĮ „Registrų centras“ vyriausiosios specialistės 2026 m. vasario 24 d. nutarimu M. Š. už Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso (toliau – ANK) 223 straipsnio 2 dalyje numatyto nusižengimo padarymą paskirta 750 Eur dydžio bauda.

Vilniaus miesto apylinkės teisme gautas M. Š. skundas, kuriame nurodo, kad su nusižengimu nesutinka, nes apie planuojamą skirti baudą nebuvo pranešta, nebuvo galimybės paaiškinti dėl aplinkybių, nebuvo tinkamai informuotas, atimant galimybę gintis Lietuvos Respublikos teismuose, kelia klausimą dėl sistemos veikimo.

Skundą atsisakyti priimti

Motyvuojamoji dalis

ANK 623 straipsnyje įtvirtinta, kad skundas dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje gali būti paduotas per dvidešimt kalendorinių dienų nuo nutarimo kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo dienos. Jeigu šis terminas praleistas dėl svarbių priežasčių, jį pareiškėjo prašymu rašytinio proceso tvarka gali atnaujinti apylinkės teismas.

Pagal ANK 626 straipsnio 3 dalies 2 punkto nuostatas, apylinkės teismas motyvuota nutartimi atsisako priimti skundą dėl nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje, jeigu skundas paduotas praleidus nustatytą skundo padavimo terminą ir neprašoma šio termino atnaujinti arba prašymas atnaujinti nustatytą skundo padavimo terminą nebuvo patenkintas.

Pažymėtina, kad skundo padavimo termino pradžia skaičiuojama nuo nutarimo išdavimo dienos, jei asmuo dalyvauja priimant (skelbiant) nutarimą, o jeigu asmuo nedalyvauja priimant (skelbiant) nutarimą, skundo padavimo termino pradžia skaičiuojama nuo nutarimo nuorašo išsiuntimo dienos.

Iš administracinio nusižengimo byloje esančių ir teismui papildomai pateiktų duomenų matyti, kad skundžiamas 2026 m. vasario 24 d. nutarimas išsiųstas tą pačią jo priėmimo dieną 2026 m. vasario 24 d. el. paštu (duomenys neskelbtini), taigi paskutinė diena skundui dėl institucijos priimto nutarimo paduoti buvo 2026 m. kovo 16 d. Tačiau, kaip matyti, pareiškėjo skundas teisme gautas (ir persiųstas institucijai) 2026 m. kovo 18 d., taigi praleidus įstatyme numatytą terminą.

Pareiškėjas kartu su skundu pateikė duomenis, kad 2026 m. kovo 16 d. jis kreipėsi į Regionų administracinį teismą, prašydamas panaikinti administracinę nuobaudą, 2026 m. kovo 17 d. Regionų administracinio teismo nutartimi skundą atsisakyta priimti kaip nepriskirtiną Regionų administracinio teismo kompetencijai. Visgi pareiškėjas, Vilniaus miesto apylinkės teismui skundą pateikdamas jau suėjus 20 kalendorinių dienų apskundimo terminui, neprašo šio termino atnaujinti. Esant tokiai situacijai, teismas daro išvadą, kad pareiškėjas skundą pateikė praleidęs ANK nustatytą dvidešimties kalendorinių dienų nutarimo apskundimo terminą, jo atnaujinti neprašo, todėl skundą dėl 2026 m. vasario 24 d. nutarimo administracinio nusižengimo byloje Nr. (duomenys neskelbtini) (ROIK:(duomenys neskelbtini)) atsisakytina priimti.

Pareiškėjui išaiškintina, kad atsisakymas priimti skundą jam neužkerta kelio pakartotinai pateikti skundą kartu su prašymu atnaujinti praleistą terminą skundui paduoti. Prašyme turi būti nurodytos svarbios priežastys, objektyviai sukliudžiusios laiku realizuoti apskundimo teisę.

Rezoliucinė dalis

Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 623, 624 straipsniais, 626 straipsnio 3 dalies 2 punktu, 5 dalimi,

nutaria:

atsisakyti priimti M. Š. skundą dėl Valstybės įmonės Registrų centro vyriausiosios specialistės 2026 m. vasario 24 d. nutarimo Nr. (duomenys neskelbtini) (ROIK:(duomenys neskelbtini)).

Nutartis per dvidešimt kalendorinių dienų nuo nutarties kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo dienos gali būti skundžiama atskiruoju skundu Vilniaus apygardos teismui skundą paduodant per Vilniaus miesto apylinkės teismą.

Teisėja Giedrė Maslauskaitė