- Teismas
- Alytaus apylinkės teismas
- Dokumentas
- Nutartis
- Data
- 2025-01-09
- Bylos Nr.
- eII-30-939/2025
- Teisminio proceso Nr.
- 4-13-3-00005-2025-5
- Bylos rūšis
- administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
- Pareiškėjas
- S. J.
- Kategorijos
- 21.8.3Nutarimo administracinio nusižengimo byloje apskundimo terminas (ANK 623 str.)
- 21.8.6Skundo dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje priėmimas apylinkės teisme (ANK 626 str.)
- 21.8.7Kiti ne teismo tvarka priimtų nutarimų administracinių nusižengimų bylose apskundimo pirmosios instancijos teismui klausimai
- 21.9.11Nutarimas (nutartis) administracinio nusižengimo byloje (ANK 636 str.)
- 21.11.13Atskirųjų skundų nagrinėjimo ypatumai (ANK 656 str.)
Alytaus apylinkės teismo Alytaus rūmų teisėja L. L. susipažino su pareiškėjo S. J. skundu dėl Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Administracinių nusižengimų bylų nagrinėjimo skyriaus 2024 m. gruodžio 16 d. nutarimo administracinio nusižengimo byloje Nr. 52-ANR_N-7708-2024.
Aprašomoji dalis
Teismas nustatė:
Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Administracinių nusižengimų bylų nagrinėjimo skyriuje (toliau – ir Institucija) 2025 m. sausio 7 d. buvo gautas pareiškėjo S. J. skundas dėl Institucijos 2024 m. gruodžio 16 d. nutarimo administracinio nusižengimo byloje Nr. 52-ANR_N-7708-2024, kuris 2024 m. balandžio 8 d. Institucijos pateiktas Alytaus apylinkės teismui.
Skundą atsisakoma priimti.
Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso (toliau – ANK) 623 straipsnis numato, kad skundas dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo gali būti paduodamas per dvidešimt kalendorinių dienų nuo nutarimo kopijos išsiuntimo ar išdavimo dienos. Jeigu šis terminas praleistas dėl svarbių priežasčių, jį pareiškėjo prašymu rašytinio proceso tvarka gali atnaujinti apylinkės teismas.
Apylinkės teismas motyvuota nutartimi atsisako priimti skundą dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje, kai: <...> 2) skundas paduotas praleidus nustatytą skundo padavimo terminą ir neprašoma šio termino atnaujinti arba prašymas atnaujinti nustatytą skundo padavimo terminą nebuvo patenkintas (ANK 626 straipsnio 3 dalis).
Motyvuojamoji dalis
ANK 573 straipsnio 1 dalis numato, kad šaukimus ir kitus procesinius dokumentus administracinio nusižengimo teisenoje dalyvaujantiems asmenims administracinio nusižengimo bylą ne teismo tvarka nagrinėjanti institucija siunčia per Nacionalinę elektroninių siuntų pristatymo naudojant pašto tinklą informacinę sistemą (toliau – E. pristatymo sistema), elektroniniu paštu, kitomis elektroninių ryšių priemonėmis arba registruotąja pašto siunta. <...>. Šaukimai ir kiti procesiniai dokumentai administracinio nusižengimo teisenoje dalyvaujantiems asmenims gali būti siunčiami elektroniniu paštu, kai asmenys elektroninio pašto adresą nurodė Lietuvos Respublikos gyventojų registre (toliau – Gyventojų registras) ar valstybės informacinėse sistemose ar registruose, kurie naudojami elektroniniu būdu teikiamoms paslaugoms gauti ar prievolėms įvykdyti. <...>.
Iš Institucijos pateiktos administracinio nusižengimo bylos dokumentų bei iš Institucijos teismo iniciatyva papildomai pareikalautų duomenų matyti, kad skundžiamas nutarimas Institucijos priimtas ir pasirašytas 2024 m. gruodžio 16 d. 10.53 val. Iš Administracinių nusižengimo registro duomenų matyti, kad Institucijos nutarimas S. J. jo nurodytu el. paštu (duomenys neskelbtini) išsiųstas ir pristatytas 2024 m. gruodžio 16 d. 10.54 val. Pažymima, kad Institucija 2024 m. gruodžio 16 d. nutarimą S. J. išsiuntė tokiu pačiu jo elektroninio pašto adresu, kurį S. J. nurodė skunde dėl Nutarimo kaip savo kontaktinį elektroninio pašto adresą.
Vadovaujantis ANK 573 straipsnio 4 dalimi, įteikiant administracinio nusižengimo teisenoje dalyvaujančiam asmeniui ar kitiems asmenims procesinį dokumentą per E. pristatymo sistemą, kai elektroninio pristatymo dėžutė yra aktyvi, elektroniniu paštu arba kitomis elektroninių ryšių priemonėmis, procesinio dokumento įteikimo diena laikoma po procesinio dokumento išsiuntimo dienos einanti darbo diena. Kaip minėta, Nutarimas S. J. išsiųstas 2024 m. gruodžio 16 d., todėl laikoma, kad jis buvo įteiktas 2024 m. gruodžio 17 d. Taigi paskutinė diena, kurią S. J. dar galėjo pateikti skundą dėl Institucijos Nutarimo, buvo 2025 m. sausio 6 d. Tačiau šiuo atveju iš teismui pateikto skundo registracijos duomenų matyti, jog šis skundas S. J. pasirašytas elektroniniu parašu ir Institucijai buvo pateiktas ir užregistruotas tik 2025 m. sausio 7 d., tai yra viena diena praleidus įstatymo numatytą Nutarimo apskundimo terminą. Pažymėtina ir tai, jog nei skunde, nei atskiru prašymu nėra prašoma atnaujinti Institucijos Nutarimo apskundimo terminą.
Esant pirmiau nurodytoms aplinkybėms, konstatuojama, jog skundas dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje buvo paduotas praleidus nustatytą tokio skundo padavimo terminą ir nėra prašoma šį terminą atnaujinti. Todėl administracinėn atsakomybėn patraukto S. J. skundą dėl Institucijos Nutarimo atsisakoma priimti ir jis grąžinamas jį padavusiam asmeniui (ANK 623 straipsnis, 626 straipsnio 3 dalies 2 punktas).
Rezoliucinė dalis
Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos administracinių teisės nusižengimų kodekso patvirtinimo, įsigaliojimo ir įgyvendinimo tvarkos įstatymo 5 straipsnio 2 dalimi, Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 573 straipsniu, 623 straipsniu, 626 straipsnio 3 dalies 2 punktu, 5 dalimi,
nutaria:
Atsisakyti priimti pareiškėjo S. J. skundą dėl Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Administracinių nusižengimų bylų nagrinėjimo skyriaus 2024 m. gruodžio 16 d. nutarimo administracinio nusižengimo byloje Nr. 52-ANR_N-7708-2024.
Nutarčiai įsiteisėjus S. J. administracinio nusižengimo bylą grąžinti Alytaus apskrities vyriausiajam policijos komisariatui.
Nutartis per dvidešimt kalendorinių dienų nuo nutarties kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo dienos gali būti skundžiama atskiruoju skundu Kauno apygardos teismui per Alytaus apylinkės teismą.