- Teismas
- Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas
- Dokumentas
- Nutartis
- Data
- 2010-07-16
- Bylos Nr.
- N-575-6060-10
- Bylos rūšis
- administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
- Teisėjai
- Audrius Bakaveckas (pirm.), Ričardas Piličiauskas (pran.), Virgilijus Valančius
- Kategorijos
- 52.4pavadinimo nepavyko patikrinti
Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo teisėjų kolegija, susidedanti iš teisėjų Audriaus Bakavecko (kolegijos pirmininkas), Ričardo Piličiausko (pranešėjas) ir Virgilijaus Valančiaus, teismo posėdyje rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo E. T. prašymą atnaujinti praleistą apeliacinio skundo padavimo terminą dėl Anykščių rajono apylinkės teismo 2010 m. balandžio 27 d. nutarimo E. T. administracinio teisės pažeidimo byloje apskundimo.
Aprašomoji dalis
Teisėjų kolegija nustatė : I.
Žemesnės instancijos teismas
Anykščių rajono apylinkės teismas 2010 m. balandžio 27 d. nutarimu E. T. už Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso (toliau – ir ATPK) 171² straipsnio 2 dalyje numatyto pažeidimo padarymą skyrė 3 000 Lt baudą.
2010 m. gegužės 12 d. (b. l. 52) administracinėn atsakomybėn patraukta E. T. išsiuntė teismui apeliacinį skundą, kuriame prašė pakeisti Anykščių rajono apylinkės teismo 2010 m. balandžio 27 d. nutarimą ir paskirti švelnesnę nuobaudą arba visai neskirti administracinės nuobaudos.
Žemesnės instancijos teismas
Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas 2010 m. gegužės 27 d. nutartimi atsisakė priimti E. T. apeliacinį skundą, kadangi praleistas terminas apeliaciniam skundui paduoti ir pareiškėja neprašė jo atnaujinti.
Šalies argumentai
2010 m. birželio 11 d. E. T. pakartotinai pateikė teismui apeliacinį skundą dėl Anykščių rajono apylinkės teismo 2010 m. balandžio 27 d. nutarimo pakeitimo kartu su prašymu atnaujinti praleistą apeliacinio skundo padavimo terminą. Prašymas atnaujinti terminą apeliaciniam skundui paduoti grindžiamas tuo, kad E. T. pirmą kartą Anykščių rajono apylinkės teismo nutarimą apskundė 2010 m. gegužės 7 d., t. y. paskutinę apeliacinio skundo padavimo dieną.
Motyvuojamoji dalis
Teisėjų kolegija konstatuoja : II.
Prašymas atnaujinti terminą apeliaciniam skundui paduoti tenkinamas.
ATPK 293 straipsnyje įtvirtinta, jog skundas dėl nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje gali būti paduotas per dešimt dienų nuo nutarimo priėmimo dienos. Jeigu šis terminas praleistas dėl svarbių priežasčių, jį pareiškėjo prašymu gali atnaujinti atitinkamas administracinis teismas.
Nagrinėjamu atveju nustatyta, kad skundžiamas Anykščių rajono apylinkės teismo nutarimas priimtas 2010 m. balandžio 27 d., taigi vadovaujantis ATPK 293 straipsniu, paskutinė termino diena apeliaciniam skundui paduoti buvo 2010 m. gegužės 7 d., tačiau E. T. apeliacinį skundą teismui išsiuntė 2010 m. birželio 11 d. (pagal pašto spaudą ant voko), t. y. praleidusi įstatymo numatytą terminą.
Kaip ne kartą yra pažymėjęs Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas, sprendžiant termino atnaujinimo klausimą būtina nustatyti, dėl kokių priežasčių jis praleistas, svarbiomis termino praleidimo priežastimis pripažįstant tik objektyvias, nuo asmens valios nepriklausiusias aplinkybes, sutrukdžiusias asmeniui įstatymo nustatytu terminu pateikti apeliacinį skundą.
Prašymą atnaujinti terminą skundui paduoti pareiškėja grindžia aplinkybe, kad pirmą kartą skundą apeliacinės instancijos teismui pateikė paskutinę apeliacinio skundo padavimo dieną, t. y. 2010 m. gegužės 7 d.
E. T. pateikė paaiškinimus, kuriuose nurodo, kad uždarosios akcinės bendrovės (toliau – ir UAB) „(duomenys neskelbtini)“ 2010 m. gegužės 12 d. spaudas ant voko, kuriame buvo 2010 m. gegužės 7 d. apeliacinis skundas, žymi datą, kada vokas buvo pristatytas į pašto skyrių Vilniuje, o ne voko išsiuntimo datą. Pažymėtina, kad minėtą aplinkybę patvirtina pareiškėjos pateiktas vokas su UAB „(duomenys neskelbtini)“ Utenos skyriaus spaudu, žyminčiu 2010 m. gegužės 7 d. datą ir UAB „(duomenys neskelbtini)“ vadybos skyriaus vadovės J. G. 2010 m. birželio 9 d. paaiškinimas.
Pažymėtina, kad gavusi Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo 2010 m. gegužės 27 d. nutarties nuorašą, pareiškėja operatyviai paruošė ir pakartotinai pateikė teismui apeliacinį skundą su prašymu atnaujinti apeliacinio skundo padavimo terminą ir papildomais paaiškinimais. Atsižvelgiant į išdėstytas aplinkybes, konstatuotina, kad terminas apeliaciniam skundui paduoti praleistas dėl svarbių, objektyvių priežasčių, todėl jis atnaujintinas.
Pateiktas apeliacinis skundas iš esmės atitinka Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo (toliau – ir ABTĮ) 130 straipsnyje nustatytus reikalavimus, jis priimtinas nagrinėti.
Administracinių bylų teisenos įstatymo 135 straipsnio 2 dalyje nustatyta, kad apeliacinės instancijos teismas išsiunčia dalyvaujantiems apeliaciniame procese asmenims apeliacinio skundo ir jo priedų nuorašus, reikalaudamas per keturiolika dienų raštu pateikti apeliacinės instancijos teismui išsamius atsiliepimus į apeliacinį skundą.
Rezoliucinė dalis
Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo 122 straipsnio 5 dalimi, 127 straipsnio 2 dalimi, 128 straipsniu, 134 straipsnio 1 dalimi, 135 straipsnio 2 dalimi, teisėjų kolegija
nutaria:
E. T. prašymą patenkinti ir atnaujinti apeliacinio skundo padavimo terminą dėl Anykščių rajono apylinkės teismo 2010 m. balandžio 27 d. nutarimo.
Apeliacinį skundą priimti nagrinėjimui.
Išsiųsti kitiems proceso dalyviams apeliacinio skundo nuorašus ir pasiūlyti per keturiolika dienų pateikti išsamius atsiliepimus į jį.
Nutartis neskundžiama.