Regionų apygardos administracinio teismo nutartis

2010-12-27 · Administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla Nr. II-631-583/2010

Originalas LITEKO ↗
Teismas
Regionų apygardos administracinis teismas
Dokumentas
Nutartis
Data
2010-12-27
Bylos Nr.
II-631-583/2010
Teisminio proceso Nr.
4-63-3-00549-2010-7
Bylos rūšis
administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
Teisėjas
Remigijus Arminas
Pažeidėjas
E. D.
Kategorijos
  • 47.6pavadinimo nepavyko patikrinti
  • 63.3.8pavadinimo nepavyko patikrinti
Administracinė byla Nr. II-631-583/2010Procesinio sprendimo kategorija 47.6; 63.3.8;73 (S)Proceso Nr. 4-63-3-00549-2010-7
KLAIPĖDOS APYGARDOS ADMINISTRACINIS TEISMASNUTARTIS2010 m. gruodžio 27 d.Klaipėda

Klaipėdos apygardos administracinio teismo teisėjas Remigijus Arminas, susipažinęs su asmens patraukto administracinėn atsakomybėn – E. D. skundu institucijai, kurios pareigūnas surašė teisės pažeidimo protokolą ir priėmė nutarimą administracinio teisės pažeidimo byloje – Klaipėdos apskrities valstybinei mokesčių inspekcijai dėl 2010 m. lapkričio 24 d. nutarimo panaikinimo ir rašytinio proceso tvarka spręsdamas skundo priėmimo klausimą,

Aprašomoji dalis

nustatė:

E. D. Klaipėdos apskrities VMI 2010 m. lapkričio 24 d. nutarimu administracinio teisės pažeidimo byloje Nr. Ž5-737 patrauktas administracinėn atsakomybėn pagal Lietuvos Respublikos Administracinių teisės pažeidimų kodekso (toliau – ir ATPK) 171² straipsnio 1 dalį ir jam paskirta administracinė nuobauda 1000 litų bauda.

Šalies argumentai

E.D. su priimtu nutarimu nesutinka ir prašo panaikinti Klaipėdos apskrities VMI 2010 m. lapkričio24 d. nutarimą administracinio teisės pažeidimo byloje Nr. Ž5-737. Skunde E.D. nurodo, kad nutarimo nuorašas jam įteiktas 2010 m. gruodžio 9 d., todėl teigia, kad įstatymo nustatyto termino skundui paduoti nepraleido.

E.D. skundą atsisakoma priimti.

E.D. skundą teismui pateikė 2010 m. gruodžio 15 d. (skundo registracijos teisme Nr. 4-631). Kaip nustatyta iš Klaipėdos apskrities VMI teismui pateiktos administracinio teisės pažeidimo bylos medžiagos ir joje esančio 2010 m. lapkričio 24 d. Klaipėdos apskrities VMI nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje Nr.Ž5-737 nuorašo, jo priėmimo data yra 2010 m. lapkričio 24 d. ir jis 2010 m. lapkričio 30 d. lydraščiu Nr. (6.8)-D2-14630 išsiųstas E.D.. E.D. skunde nurodo, kad nutarimo nuorašas jam įteiktas 2010 m. gruodžio 9 d. ir nuo šio momento jis skaičiuoja skundo padavimo terminą.

Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 293 straipsnis ir Administracinių bylų teisenos įstatymo 122 straipsnio 1 dalis numato, kad skundas dėl nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje gali būti paduotas per dešimt dienų nuo nutarimo priėmimo dienos. Jei šis terminas praleistas dėl svarbių priežasčių, jį pareiškėjo prašymu gali atnaujinti atitinkamas administracinis teismas. Taigi, įstatymo leidėjas yra numatęs, kad skundo dėl nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje padavimo termino pradžia skaičiuojama nuo nutarimo priėmimo dienos, o ne nuo nutarimo nuorašo įteikimo dienos ar pranešimo apie priimtą nutarimą gavimo dienos.

Ginčijamas nutarimas priimtas 2010 m. lapkričio 24 d. ir skundo padavimo 10 dienų termino paskutinė diena pagal ATPK 293 straipsnio ir ABTĮ 122 straipsnio 1 dalies nuostatas buvo 2010 gruodžio 6 d. (pirma darbo diena po nedarbo dienos (ABTĮ 66 straipsnio 4 dalis)). E.D. skundą dėl 2010 m. lapkričio 24 d. Klaipėdos apskrities VMI nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje Nr. Ž5-737 panaikinimo pateikė 2010 m. gruodžio 15 d., t.y. jau pasibaigus skundo padavimo terminui. Taigi skundą teismui pateikė praleidęs terminą nutarimui apskųsti ir neprašo šio termino atnaujinti, todėl jo skundą vadovaujantis Administracinių bylų teisenos įstatymo 37 straipsnio 2 dalies 8 punktu atsisakytina priimti ir jis grąžintinas jį padavusiam asmeniui.

Motyvuojamoji dalis

ATPK 293 straipsnis ir ABTĮ 34 straipsnio 1 dalis numato, kad pareiškėjo prašymu administracinis teismas skundo padavimo terminą gali atnaujinti, jeigu bus pripažinta, kad terminas praleistas dėl svarbios priežasties ir nėra aplinkybių, nurodytų šio įstatymo 37 straipsnio 2 dalies 1-7 punktuose. ABTĮ 34 straipsnio 2 dalyje nurodoma, kad prašyme atnaujinti terminą nurodomos termino praleidimo priežastys ir pateikiami praleidimo priežastis patvirtinantys įrodymai. Taigi, E.D. manydamas, kad terminą skundui paduoti yra praleidęs dėl svarbių priežasčių, vadovaujantis ATPK 293 straipsniu ir ABTĮ 34 straipsniu, gali iš naujo kreiptis skundu į teismą, kartu pateikdamas ir motyvuotą prašymą dėl termino skundui paduoti atnaujinimo. Kadangi teismui su skundu nebuvo teikiamas prašymas dėl termino atnaujinimo, teismas neturi teisinio pagrindo svarstyti jo atnaujinimo klausimo ir pasisakyti dėl skundo padavimo termino praleidimo priežasčių vertinimo.

Rezoliucinė dalis

Teismas, vadovaudamasis ABTĮ 37 straipsnio 2 dalies 8 punktu, 105 straipsnio 1 dalimi, 106 straipsnio 1 dalimi,

nutarė:

E. D. skundą dėl 2010 m. lapkričio 24 d. Klaipėdos apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje Nr. Ž5-737 panaikinimo, atsisakyti priimti.

Įsiteisėjus teismo nutarčiai skundą su priedais grąžinti E. D..

Nutartis per 7 dienas nuo jos nuorašo gavimo dienos gali būti skundžiama atskiruoju skundu Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui, atskirąjį skundą paduodant per Klaipėdos apygardos administracinį teismą.

Teisėjas Remigijus Arminas