- Teismas
- Kauno apygardos teismas
- Dokumentas
- Nutartis
- Data
- 2011-05-27
- Bylos Nr.
- 1S-706-120/2011
- Bylos rūšis
- baudžiamoji byla
- Teisėjas
- Regina Majauskienė
- Nuteistasis
- A. L.
Kauno apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėja Regina Majauskienė, sekretoriaujant Laimai Grėbliūnienei, teismo posėdyje išnagrinėjo nuteistojo A. L. skundą dėl Alytaus rajono apylinkės teismo 2011 m. gegužės 5 d. nutarties, kuria atsisakyta priimti jo skundą
Aprašomoji dalis
nustatė:
2011 m. balandžio 27 d. Alytaus rajono apylinkės teismas, gavęs nuteistojo A. L. skundą dėl Alytaus rajono apylinkės teismo 2011 m. balandžio 6 d. nutarties panaikinimo, 2011 m. gegužės 5 d. nutartimi, motyvuodamas tuo, kad ne 20011 m. balandžio 26 d., bet 2011 m. balandžio 27 d. išsiųsdamas skundą, nuteistasis skundą padavė praleidęs įstatyme nustatytą nutarčiai apskųsti terminą ir neprašo jo atnaujinti, skundą priimti atsisakė.
Šalies argumentai
Skundu nuteistasis prašo Alytaus rajono apylinkės teismo 2011-05-05 nutartį panaikinti ir atnaujinti jam terminą 2011 m. balandžio 6 d. nutarčiai apskųsti.
Nurodo, kad paduodamas skundą, jis 5 d. termino nutarčiai apskųsti, nepraleido. Skundą išsiuntimui, 2011 m. balandžio 26 d. jis pataisos namuose įteikė savo būrio auklėtojai, tad skundą jis padavė laiku, todėl skundžiama teismo nutartis turi būti panaikinta, o terminas skundui paduoti, atnaujintas.
Motyvuojamoji dalis
Skundas tenkintinas iš dalies.
2011 m. balandžio 6 d. nutartimi Alytaus pataisos namų teikimas dėl apelianto lygtinio paleidimo buvo atmestas. Skundui dėl tokios nutarties paduoti nustatytas yra 5 d. terminas, skaičiuojant jį nuo skundžiamos nutarties priėmimo dienos. Suimtam nuteistajam šis terminas skaičiuojamas nuo nutarties nuorašo įteikimo jam dienos (BPK 364 str. 3 d.).
Pataisos namuose apelianto skundžiama teismo nutartis gauta buvo 2011 m. balandžio 11 d. (19 medž. lapas), o apeliantui šios jo skundžiamos nutarties nuorašas įteiktas buvo 2011 m. balandžio 20 d. (20, 21 medž. lapai).
Dienomis skaičiuojamas terminas pasibaigia paskutinės dienos 24-ą valandą ir, terminas skundui paduoti nelaikomas praleistu, jeigu, nustatytų terminų laiku, sulaikyto ar suimto asmens paduotas skundas įteiktas buvo kalinimo vietos administracijai (BPK 101 str.). Teismas, atsisakydamas skundą priimti, tokių aplinkybių, netyrė ir nevertino.
Šiuo konkrečiu atveju, paskutinė diena skundui dėl apelianto skundžiamos nutarties paduoti, buvo 20011 m. balandžio 26 d. Pateiktoje medžiagoje esanti apelianto skundo dėl 2011 m. balandžio 11 d. nutarties kopija rodo, kad skundas apelianto vardu surašytas buvo paskutinės dienos skundui paduoti data, t.y., 2011 m. balandžio 26 d. data (23-25 medž. lapai). Duomenų, paneigiančių apelianto skundo teiginius, jog jis pataisos namų administracijai teismo atsisakytą priimti skundą išsiuntimui padavė 2011 m. balandžio 26 d., medžiagoje nėra.
2011 m. balandžio 29 d. šio apelianto skundo gavimas užregistruotas Kauno apygardos teisme (22, 23 medž. lapai), tačiau duomenų, rodančių šio skundo patekimo į Kauno apygardos teismą aplinkybes, medžiagoje nėra. 2011 m. gegužės 2 d. lydraštyje, kuriuo Kauno apygardos teismas iš apelianto gautą skundą persiuntė Alytaus rajono apylinkės teismui, nurodyta, kad persiunčiamas yra ir vokas (22 medž. lapas), tačiau persiųstas vokas prie medžiagos neprijungtas ir į bylos dokumentų apyrašą jis neįtrauktas, tad galimybės patikrinti bei įvertinti teismo nutarties teiginio, jog A. L. skundas dėl 2011 m. balandžio 11 d. nutarties teismui išsiųstas buvo 2011 m. balandžio 27 d., teisingumo, taip pat nėra.
Esant minėtoms aplinkybėms, teismo nutartis naikintina ir nuteistojo skundo dėl 2011 m. balandžio 6 d. nutarties priimtinumo klausimas gražintinas teismui spręsti iš naujo. Skundo priimtinumo klausimo nagrinėjimo metu pasitvirtinus apelianto teiginiui, jog 2011 m. balandžio 26 d. surašytą skundą jis tą pačią dieną jo persiuntimui teismui padavė savo būrio auklėtojai, terminas skundui paduoti nėra praleistas, tad skundas įstatymo nustatyta tvarka perduotas turėtų būti jo nagrinėjimui Kauno apygardos teisme, o tokiam nuteistojo teiginiui nepasitvirtinus, išspręsta turėtų būti praleisto termino atnaujinimo galimybė.
Rezoliucinė dalis
nutarė:
Nuteistojo A. L. skundą tenkinti iš dalies.
Alytaus rajono apylinkės teismo 2011 m. gegužės 5d. nutartį panaikinti ir įpareigoti Alytaus rajono apylinkės teismą nuteistojo A. L. skundo priėmimo klausimą išnagrinėti įstatymų nustatyta tvarka.
Nutartis galutinė ir neskundžiama.