Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo nutartis

2010-12-31 · Byla Nr. N-575-8480-10

Originalas LITEKO ↗
Teismas
Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas
Dokumentas
Nutartis
Data
2010-12-31
Bylos Nr.
N-575-8480-10
Bylos rūšis
administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
Teisėjai
Antanas Ablingis (pirm.), Ričardas Piličiauskas (pran.), Virgilijus Valančius
Kategorijos
  • 52.4pavadinimo nepavyko patikrinti
Administracinė byla Nr. N575-8480/2010Procesinio sprendimo kategorija 52.4 (S)
LIETUVOS VYRIAUSIASIS ADMINISTRACINIS TEISMASN U T ARTIS2010 m. gruodžio 31 d. Vilnius

Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo teisėjų kolegija, susidedanti iš teisėjų Antano Ablingio (kolegijos pirmininkas), Ričardo Piličiausko (pranešėjas) ir Virgilijaus Valančiaus, teismo posėdyje rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Švenčionių rajono policijos komisariato prašymą atnaujinti praleistą apeliacinio skundo padavimo terminą dėl Švenčionių rajono apylinkės teismo 2010 m. rugsėjo 27 d. nutarimo J. K. (J. K.) administracinio teisės pažeidimo byloje apskundimo.

Aprašomoji dalis

Teisėjų kolegija nust a t ė : I.

Žemesnės instancijos teismas

Švenčionių rajono apylinkės teismas 2010 m. rugsėjo 27 d. nutarimu J. K. už Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso (toliau – ir ATPK) 124¹ straipsnio 6 dalyje numatyto pažeidimo padarymą skyrė įspėjimą; administracinio teisės pažeidimo bylos teiseną dėl ATPK 126 straipsnio 1 dalyje numatyto pažeidimo padarymo J. K. atžvilgiu nutraukė.

2010 m. spalio 8 d. (b. l. 87) Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Švenčionių rajono policijos komisariatas (toliau – ir Institucija) išsiuntė teismui apeliacinį skundą, kuriame prašė panaikinti Švenčionių rajono apylinkės teismo 2010 m. rugsėjo 27 d. nutarimą ir grąžinti bylą pirmosios instancijos teismui nagrinėti iš naujo.

Žemesnės instancijos teismas

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas 2010 m. lapkričio 5 d. nutartimi atsisakė priimti apeliacinį skundą, kadangi praleistas terminas apeliaciniam skundui paduoti ir Institucija neprašė jo atnaujinti.

2010 m. lapkričio 24 d. Institucija pakartotinai išsiuntė teismui apeliacinį skundą dėl Švenčionių rajono apylinkės teismo 2010 m. rugsėjo 27 d. nutarimo panaikinimo kartu su prašymu atnaujinti praleistą apeliacinio skundo padavimo terminą. Prašymas atnaujinti terminą apeliaciniam skundui paduoti grindžiamas tuo, kad Institucija pirmą kartą pirmosios instancijos teismo nutarimą apskundė 2010 m. spalio 6 d., t. y. dar nepasibaigus apskundimo terminui.

Motyvuojamoji dalis

Teisėjų kolegija kons tatuoja : II.

Prašymas atnaujinti terminą apeliaciniam skundui paduoti tenkinamas.

ATPK 293 straipsnyje įtvirtinta, jog skundas dėl nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje gali būti paduotas per dešimt dienų nuo nutarimo priėmimo dienos. Jeigu šis terminas praleistas dėl svarbių priežasčių, jį pareiškėjo prašymu gali atnaujinti atitinkamas administracinis teismas.

Nagrinėjamu atveju nustatyta, kad skundžiamas Švenčionių rajono apylinkės teismo nutarimas priimtas 2010 m. rugsėjo 27 d., taigi vadovaujantis ATPK 293 straipsniu, paskutinė termino diena apeliaciniam skundui paduoti buvo 2010 m. spalio 7 d., tačiau Institucija apeliacinį skundą teismui išsiuntė 2010 m. lapkričio 24 d. (pagal pašto spaudą ant voko), t. y. praleidusi įstatymo numatytą terminą.

Kaip ne kartą yra pažymėjęs Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas, sprendžiant termino atnaujinimo klausimą būtina nustatyti, dėl kokių priežasčių jis praleistas, svarbiomis termino praleidimo priežastimis pripažįstant tik objektyvias, nuo asmens valios nepriklausiusias aplinkybes, sutrukdžiusias asmeniui įstatymo nustatytu terminu pateikti apeliacinį skundą.

Prašymą atnaujinti terminą skundui paduoti Institucija grindžia aplinkybe, kad pirmą kartą skundą apeliacinės instancijos teismui išsiuntė nepasibaigus apeliacinio skundo padavimo terminui, t. y. 2010 m. spalio 6 d.

Iš bylos medžiagos matyti, kad Institucijos atstovas nedalyvavo teismo posėdyje, kuriame buvo nagrinėjama administracinio teisės pažeidimo byla ir priimtas nutarimas (b. l. 14-16, 42-44, 58, 65-70, 73-76). Iš byloje esančio lydraščio (b. l. 80) matyti, kad Institucijai nutarimo nuorašas išsiųstas 2010 m. spalio 1 d., tai yra praleidus ATPK 288 straipsnyje nustatytą trijų dienų terminą. Ši teisės norma laikytina vienu iš teisės apskųsti administracinio teisės pažeidimo byloje priimtą nutarimą užtikrinimo pagrindų. Pažymėtina, kad iš akcinės bendrovės „Lietuvos paštas“ pašto korespondencijos siuntų užsakymo sąrašo Nr. 10-92-01 matyti, kad Institucija apeliacinį skundą dėl skundžiamo 2010 m. rugsėjo 27 d. nutarimo Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui išsiuntė 2010 m. spalio 6 d., tai yra dar nepasibaigus apeliacinio skundo padavimo terminui. Minėtą aplinkybę patvirtina pašto spaudas ant akcinės bendrovės „Lietuvos paštas“ pašto korespondencijos siuntų užsakymo sąrašo Nr. 10-98-01 ir Sąrašo Nr. /54-3-1435 bei akcinės bendrovės „Lietuvos paštas“ Vilniaus regiono Švenčionių pašto viršininko J. K. paaiškinimas.

Pažymėtina, kad gavusi Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo 2010 m. lapkričio 5 d. nutarties nuorašą, Institucija operatyviai paruošė ir pakartotinai pateikė teismui apeliacinį skundą su prašymu atnaujinti apeliacinio skundo padavimo terminą, papildomais paaiškinimais bei įrodymais. Atsižvelgiant į išdėstytas aplinkybes, konstatuotina, kad terminas apeliaciniam skundui paduoti praleistas dėl svarbių, objektyvių priežasčių, todėl jis atnaujintinas.

Pateiktas apeliacinis skundas iš esmės atitinka Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo (toliau – ir ABTĮ) 130 straipsnyje nustatytus reikalavimus, jis priimtinas nagrinėti.

Administracinių bylų teisenos įstatymo 135 straipsnio 2 dalyje nustatyta, kad apeliacinės instancijos teismas išsiunčia dalyvaujantiems apeliaciniame procese asmenims apeliacinio skundo ir jo priedų nuorašus, reikalaudamas per keturiolika dienų raštu pateikti apeliacinės instancijos teismui išsamius atsiliepimus į apeliacinį skundą.

Rezoliucinė dalis

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo 122 straipsnio 5 dalimi, 127 straipsnio 2 dalimi, 128 straipsniu, 134 straipsnio 1 dalimi, 135 straipsnio 2 dalimi, teisėjų kolegija

nutaria:

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Švenčionių rajono policijos komisariato prašymą patenkinti ir atnaujinti apeliacinio skundo padavimo terminą dėl Švenčionių rajono apylinkės teismo 2010 m. rugsėjo 27 d. nutarimo.

Apeliacinį skundą priimti nagrinėjimui.

Išsiųsti kitiems proceso dalyviams apeliacinio skundo nuorašus ir pasiūlyti per keturiolika dienų pateikti išsamius atsiliepimus į jį.

Nutartis neskundžiama.

Teisėjai Antanas AblingisRičardas PiličiauskasVirgilijus Valančius