- Teismas
- Klaipėdos apylinkės teismas
- Dokumentas
- Nutartis
- Data
- 2025-09-03
- Bylos Nr.
- eII-619-1068/2025
- Teisminio proceso Nr.
- 4-06-3-00603-2025-1
- Bylos rūšis
- administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
- Teisėjas
- Jurgita Ališauskaitė
- Pažeidėjas
- V. Y.
Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos rūmų teisėja Jurgita Ališauskaitė
teismo posėdyje rašytinio proceso tvarka išsprendė administracinėn atsakomybėn patraukto asmens V. Y. (V. Y.) pateikto skundo dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo priėmimo klausimą.
Aprašomoji dalis
Teismas nustatė:
Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – Institucija) 2025 m. sausio 31 d. priimtu nutarimu administracinio nusižengimo byloje Nr. 30-ANR_N-1147-2025 (ROIK: 24233356682) V. Y. už administracinio nusižengimo, numatyto Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimo kodekso (toliau – ANK) 417 straipsnio 2¹ dalyje, 424 straipsnio 3 dalyje, padarymą paskirta subendrinta administracinė nuobauda - 300,00 Eur bauda su administracinio poveikio priemone – specialiosios teisės atėmimu (teisė vairuoti transporto priemones) 6 mėn.
Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos rūmuose 2025 m. rugpjūčio 29 d. gautas iš Institucijos persiųstas V. Y. skundas dėl 2025 m. sausio 31 d. nutarimo Nr. 30-ANR_N-1147-2025, kuriame nurodo, jog transporto priemonę vairavo jo brolis.
Motyvuojamoji dalis
Teismas konstatuoja:
skundą atsisakytina priimti.
Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso (toliau – ANK) 623 straipsnyje numatyta, kad skundas dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje gali būti paduotas per dvidešimt kalendorinių dienų nuo nutarimo kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo dienos. Jeigu šis terminas praleistas dėl svarbių priežasčių, jį pareiškėjo prašymu rašytinio proceso tvarka gali atnaujinti apylinkės teismas. ANK 626 straipsnio 3 dalyje nustatyti atvejai, kai apylinkės teismas gali atsisakyti priimti skundą dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje. Vienas iš atvejų yra tada, kai skundas paduotas praleidus nustatytą skundo padavimo terminą ir nesant prašymo šio termino atnaujinti arba atmetus prašymą atnaujinti terminą (ANK 626 straipsnio 3 dalies 2 punktas).
Iš teismui pateiktų duomenų nustatyta, kad V. Y. 2024 m. lapkričio 20 d. buvo išsiųstas pranešimas dėl užfiksuoto administracinio nusižengimo Nr. 31-ANR_PR-10816-2024, kuriame nurodyta, kad jeigu nusižengimą padarė kitas asmuo, per trisdešimt kalendorinių dienų nuo administracinio nusižengimo protokolo išsiuntimo dienos, turi pranešti duomenis apie asmenį. 2025 m. sausio 7 d. buvo surašytas administracinio nusižengimo protokolas Nr. 31-ANR_P-210-2025 (ROIK: 24233356682), kuriuo paskirta bylos nagrinėjimo data. 2025 m. sausio 31 d. priimtas nutarimas administracinio nusižengimo byloje Nr. 30-ANR_N-1147-2025 (ROIK: 24233356682). Institucijos nutarimas administracinėn atsakomybėn patrauktam asmeniui 2025 m. sausio 31 d. išsiųstas el. paštu (duomenys neskelbtini), kurį akivaizdu, kad V. Y. naudoja, nes nurodė ir skunde kaip savo kontaktinį duomenį ir paprastu paštu (popierine siunta). Duomenų, kad dokumentai adresatui nebuvo pristatyti, byloje nėra, pareiškėjas skunde tokių aplinkybių irgi nenurodė. Be to, iš papildomai teismui pateiktų duomenų – Administracinių nusižengimų registro išrašo matyti, kad paskirtoji bauda (300,00 Eur) sumokėta 2025 m. gegužės 27 d., kas tik patvirtina, jog apie priimtą nutarimą ir paskirtą baudą V. Y. žinojo ir nutarimą įvykdė. Terminas skundui pateikti baigėsi 2025 m. vasario 21 d. Skundas pateiktas tik 2025 m. rugpjūčio 18 d., t. y. ženkliai (beveik 6 mėn.) praleidus terminą skundui pateikti. Prašymas atnaujinti praleistą skundo padavimo terminą teismui nepateiktas, termino praleidimo priežastys nenurodytos.
Esant nurodytoms aplinkybėms ir teisiniam reglamentavimui darytina išvada, kad administracinėn atsakomybėn patrauktas asmuo V. Y. praleido terminą skundui dėl Institucijos 2025 m. sausio 31 d. priimto nutarimo paduoti ir jo atnaujinti neprašo, todėl skundą atsisakytina priimti.
V. Y.
išaiškintina, kad jeigu skundo padavimo terminas praleistas dėl svarbių priežasčių, jis turi teisę dar kartą kreiptis į teismą su skundu, prašydamas atnaujinti praleistą skundo dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo padavimo terminą (nurodant svarbias priežastis, dėl ko terminas buvo praleistas, ir pridedant įrodymus, pagrindžiančius šias priežastis).
Rezoliucinė dalis
Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 623 straipsniu, 626 straipsnio 3 dalies 2 punktu, 5 dalimi,
nutaria:
atsisakyti priimti V. Y. (V. Y.) skundą dėl Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato 2025 m. sausio 31 d. priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje Nr. . 30-ANR_N-1147-2025 (ROIK: 24233356682) ir grąžinti jį padavusiam asmeniui.
Nutartis per 20 kalendorinių dienų nuo nutarties kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo dienos gali būti skundžiama Klaipėdos apygardos teismui, skundą paduodant per Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos rūmus.