- Teismas
- Alytaus apylinkės teismas
- Dokumentas
- Nutartis
- Data
- 2024-07-29
- Bylos Nr.
- eII-156-448/2024
- Teisminio proceso Nr.
- 4-13-3-00078-2024-4
- Bylos rūšis
- administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
- Teisėjas
- Asta Jakučiūnienė
- Pareiškėjas
- N. S.
- Kategorijos
- 21.8.3Nutarimo administracinio nusižengimo byloje apskundimo terminas (ANK 623 str.)
- 21.8.6Skundo dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje priėmimas apylinkės teisme (ANK 626 str.)
- 21.8.7Kiti ne teismo tvarka priimtų nutarimų administracinių nusižengimų bylose apskundimo pirmosios instancijos teismui klausimai
- 21.9.10Pirmosios instancijos teismo sprendimai (ANK 635 str.)
Alytaus apylinkės teismo Alytaus rūmų teisėja Asta Jakučiūnienė
rašytinio proceso tvarka išsprendė pareiškėjo N. S. skundo priėmimo klausimą.
Aprašomoji dalis
nustatė:
Alytaus apylinkės teismo Alytaus rūmuose 2024 m. liepos 23 d. gautas Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – Institucija) persiųstas pareiškėjo N. S. skundas administracinio nusižengimo byloje ROIK: 24240821025, kuriuo prašoma paaiškinti, kokiu pagrindu gauta bauda.
Skundą atsisakoma priimti.
Motyvuojamoji dalis
ANK 623 straipsnyje numatyta, jog skundas dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje gali būti paduotas per dvidešimt kalendorinių dienų nuo nutarimo kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo dienos. Jeigu šis terminas praleistas dėl svarbių priežasčių, jį pareiškėjo prašymu rašytinio proceso tvarka gali atnaujinti apylinkės teismas <...>.
ANK 626 straipsnio 3 dalies 2 punkte nurodyta, jog apylinkės teismas motyvuota nutartimi atsisako priimti skundą dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje, kai skundas paduotas praleidus nustatytą skundo padavimo terminą ir neprašoma šio termino atnaujinti arba prašymas atnaujinti nustatytą skundo padavimo terminą nebuvo patenkintas.
Iš teismui pateiktos medžiagos matyti, jog Institucijos Nutarimas buvo priimtas 2024 m. birželio 26 d. ir tą pačią dieną išsiųstas N. S. jo elektroninio pašto adresu. ANK 573 straipsnio 4 dalyje nustatyta, kad įteikiant administracinio nusižengimo teisenoje dalyvaujančiam asmeniui ar kitiems asmenims procesinį dokumentą per E. pristatymo sistemą, kai elektroninio pristatymo dėžutė yra aktyvi, elektroniniu paštu arba kitomis elektroninių ryšių priemonėmis, procesinio dokumento įteikimo diena laikoma po procesinio dokumento išsiuntimo dienos einanti darbo diena (nagrinėjamu atveju – 2024 m. birželio 27 d.). Taigi paskutinė diena, kurią N. S. dar galėjo pateikti skundą dėl Institucijos Nutarimo buvo 2024 m. liepos 17 d. Iš teismui pateikto skundo registracijos duomenų matyti, jog šis skundas Institucijai buvo pateiktas ir užregistruotas 2024 m. liepos 19 d., tai yra jau praleidus įstatymo numatytą Nutarimo apskundimo terminą, todėl N. S. skunde turėjo pateikti prašymą teismui atnaujinti praleistą skundo padavimo terminą, nurodyti termino praleidimo priežastis ir pateikti teismui įrodymus, patvirtinančius jo skunde nurodytas aplinkybes. Pažymima, jog skunde nėra prašoma atnaujinti Nutarimo apskundimo terminą.
Atkreipiamas dėmesys ir į tai, jog N. S. pateiktas skundas neatitinka ir tokio skundo turiniui keliamų reikalavimų, numatytų ANK 624 straipsnyje. Iš pateikto skundo turinio matyti, kad pareiškėjas N. S. skunde pateikė klausimus, tačiau skunde nenurodė skundžiamo nutarimo administracinio nusižengimo byloje esmės (institucijos, priėmusios nutarimą, nutarimo datos, numerio, administracinio nusižengimo, už kurį surašytas nutarimas), taip pat nutarimo administracinio nusižengimo byloje apskundimo pagrindų ir motyvų (kas, kada ir už ką jį nubaudė), neaišku, su kuo jis nesutinka, be to, nesuformuluotas ANK 642 straipsnio 1 dalyje numatytas prašymas teismui (pavyzdžiui, panaikinti ar pakeisti skundžiamą nutarimą).
Atsižvelgiant į nurodytas aplinkybes, konstatuojama, jog skundas dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje buvo paduotas praleidus nustatytą tokio skundo padavimo terminą ir nėra prašoma šį terminą atnaujinti, todėl pareiškėjo N. S. skundą atsisakoma priimti ir jis grąžinamas jį padavusiam asmeniui.
N. S. išaiškinama, jog atsisakymas priimti skundą dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje nekliudo, nepažeidžiant skundo padavimo termino, vėl kreiptis su skundu, jeigu trūkumai bus pašalinti.
Rezoliucinė dalis
Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 623 straipsniu, 626 straipsnio 1 dalimi, 2 dalimi, 3 dalies 2 punktu, 5 dalimi, 10 dalimi,
nutaria:
Atsisakyti priimti pareiškėjo N. S. skundą ir šį skundą grąžinti jį padavusiam asmeniui.
Nutartis per 20 kalendorinių dienų nuo jos kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo dienos gali būti skundžiama atskiruoju skundu Kauno apygardos teismui, skundą paduodant per šią nutartį priėmusį Alytaus apylinkės teismą.