- Teismas
- Alytaus apylinkės teismas
- Dokumentas
- Nutartis
- Data
- 2015-05-18
- Bylos Nr.
- II-9-314/2015
- Teisminio proceso Nr.
- 4-09-3-00255-2015-6
- Bylos rūšis
- administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
- Teisėjas
- Antanas Šeštokas
- Pažeidėjas
- J. J.
Įžanginė dalis
Druskininkų miesto apylinkės teismo teisėjas Antanas Šeštokas, rašytinio proceso tvarka išnagrinėjęs administracinėn atsakomybėn patraukto asmens J. J., a. k. (duomenys neskelbtini), gim. (duomenys neskelbtini), gyv. (duomenys neskelbtini), dirbančio (duomenys neskelbtini), vedusio, skundo dėl nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje priėmimo klausimą,
Aprašomoji dalis
n u s t a t ė:
Vilniaus teritorinės muitinės pareigūnas 2014-12-28 J. J. surašė administracinės teisės pažeidimo protokolą už pažeidimo, numatyto Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso (Toliau – ATPK) 209¹ str. 1 d. 1 p. padarymą ir pasirašytinai informavo apie bylos nagrinėjimo laiką bei vietą.
Vilniaus teritorinės muitinės viršininko pavaduotojas 2015-03-16 nutarimu, J. J. nedalyvaujant, kadangi pažeidėjui apie bylos nagrinėjimo laiką ir vietą pranešta tinkamai, paskyrė administracinę nuobaudą – 870 Eur baudą, už ATPK 209¹ str. 1 d. 1 p. numatyto pažeidimo padarymą.
Vilniaus teritorinė muitinė 2015-04-27 gavo administracinėn atsakomybėn patraukto asmens J. J. skundą dėl 2015-03-16 priimto nutarimo, kurį persiuntė Druskininkų miesto apylinkės teismui. Skunde J. J. prašo bylą išnagrinėti iš naujo ir paskirti mažesnio dydžio baudą.
Skundą atsisakyti priimti.
ATPK 296 str. 1 d. bei 3 d. 2 p. numatyta, jog skundo dėl nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje priėmimo klausimą sprendžia apylinkės teismas, apylinkės teismas motyvuota nutartimi atsisako priimti skundą dėl nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje, jeigu skundas paduotas praleidus nustatytą skundo padavimo terminą ir neprašoma šio termino atnaujinti arba prašymas atnaujinti nustatytą skundo padavimo terminą nebuvo patenkintas.
ATPK 293 str. nustatyta, jog skundas dėl organo (pareigūno) nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje gali būti paduotas per dvidešimt dienų nuo nutarimo priėmimo dienos. Taigi, nagrinėjamu atveju, skundžiamo nutarimo apskundimo terminas - 20 dienų skaičiuojamas ne nuo įteikimo dienos, bet nuo jo priėmimo dienos.
Bylos medžiaga nustatyta, kad nutarimas patraukti J. J. administracinėn atsakomybėn priimtas 2015 m. kovo 16 d., todėl paskutinė skundo padavimo diena 2015 m. balandžio 7 d. Iš pašto žymos matyti, kad J. J. skundą išsiuntė 2015-04-20, praleidęs skundo padavimo terminą 13 dienų. Atsižvelgiant į tai, kas išdėstyta, teismas sprendžia, kad administracinėn atsakomybėn patrauktas asmuo J. J. skundą padavė praleidus nustatytą skundo padavimo terminą, šio termino atnaujinti neprašo, todėl atsisakytina priimti J. J. skundą (LR ATPK 293 str., 296 str. 3 d. 2 p.).
Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos ATPK 293, 296 str., 302¹⁵ str., teismas
Rezoliucinė dalis
n u t a r i a:
J. J. skundą atsisakyti priimi.
Nutartis per 7 darbo dienas nuo jos įteikimo dienos gali būti skundžiama Kauno apygardos teismui, skundą paduodant per Druskininkų miesto apylinkės teismą.