- Teismas
- Panevėžio apylinkės teismo Panevėžio rūmai
- Dokumentas
- Nutartis
- Data
- 2023-06-20
- Bylos Nr.
- II-150-1083/2023
- Teisminio proceso Nr.
- 4-08-3-00123-2023-8
- Bylos rūšis
- administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
- Instancija
- I-a instancija
- Rezultatas
- Atsisakyti priimti skundą
- Teisėjas
- Marius Jankauskas (pirm.)
- Pažeidėjas
- D. S.
- Institucija
- Aplinkos apsaugos departamento Panevėžio administracinių bylų nagrinėjimo skyrius
Įžanginė dalis
Panevėžio apylinkės teismo Panevėžio rūmų teisėjas Marius Jankauskas, rašytinio proceso tvarka susipažinęs su administracinėn atsakomybėn traukiamos D. S. skundu dėl Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos (toliau – Institucija) 2023 m. gegužės 19 d. nutarimo Nr. AM-AAD-ANR_N-1421-2023 administracinio nusižengimo byloje (ROIK: 23205580915)
Aprašomoji dalis
nustatė:
1. Skundžiamu nutarimu administracinėn atsakomybėn traukiama D. S. buvo pripažinta kalta pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso (toliau – ANK) 286 straipsnio 1 dalį ir nubausta 30 eurų bauda. Ji buvo nubausta už tai, kad pažeidė Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 1999 m. rugsėjo 1 d. įsakymu Nr. 269 patvirtintų Aplinkos apsaugos reikalavimų lauko sąlygomis deginant augalus ar jų dalis 5 punkto reikalavimus, t. y. 2023 m. balandžio 12 d., laikotarpiu nuo 11.35 val. iki 11.45 val., namo sklype, esančiame Panevėžyje, (duomenys neskelbtini), degino sodo ir daržo atliekas (senus lapus ir pinavijų sudžiūvusius stiebus).
2. 2023 m. birželio 12 d. Institucijoje buvo gautas administracinėn atsakomybėn traukiamos D. S. skundas dėl minėto nutarimo (skundas įteiktas pašto skyriuje 2023 m. birželio 9 d.; siuntos Nr. (duomenys neskelbtini).
3. Skundas nepriimamas.
4. ANK 623 straipsnyje nurodyta, kad skundas dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje gali būti paduotas per 20 kalendorinių dienų nuo nutarimo kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo dienos. Būtent tokia skundo padavimo termino skaičiavimo tvarka (ne nuo nutarimo nuorašo gavimo, o nuo jo išsiuntimo dienos) nurodyta ir skundžiamame nutarime.
5. ANK 626 straipsnio 3 dalies 2 punkte imperatyviai įtvirtinta, kad apylinkės teismas motyvuota nutartimi atsisako priimti skundą dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje, kai skundas paduotas praleidus nustatytą skundo padavimo terminą ir neprašoma šio termino atnaujinti <...>.
6. Teismas pažymi, jog įstatyme numatytas trumpas terminas skundui paduoti įpareigoja asmenis, turinčius teisę skųsti byloje priimtą sprendimą, šia savo procesine teise naudotis itin operatyviai, atidžiai, rūpestingai ir sąžiningai. Priešingu atveju jų procesinė teisė teikti byloje skundą negali būti ginama.
7. Susipažinus su skundu dėl Institucijos 2023 m. gegužės 19 d. nutarimo Nr. AM-AAD-ANR_N-1421-2023 ir teismui pateikta medžiaga matyti, kad skundžiamas nutarimas buvo priimtas ir išsiųstas administracinėn atsakomybėn traukiamai D. S. 2023 m. gegužės 19 d.; tai buvo žinoma ir administracinėn atsakomybėn traukiamai D. S. (tai nurodyta administracinėn atsakomybėn traukiamai D. S. išsiųstame rašte, kuriuo jai buvo išsiųstas skundžiamo nutarimo nuorašas (jo metaduomenyse nurodyta, kad šio rašto išsiuntimo diena 2023 m. gegužės 19 d., rašto Nr. (duomenys neskelbtini)); skundo padavimo terminas baigėsi 2023 m. birželio 8 d.; skundas pašto skyriuje buvo įteiktas 2023 m. birželio 9 d., t. y. aiškiai praleidus ANK 623 straipsnyje įtvirtintą skundo padavimo terminą. Šio termino skundą padavęs asmuo atnaujinti neprašo ir nenurodo objektyvių priežasčių, dėl kurių minėtas terminas buvo praleistas.
8. Apibendrinant pirmiau paminėtas aplinkybes ir atsižvelgiant į tai, kad administracinėn atsakomybėn traukiamai D. S. buvo žinoma skundžiamo nutarimo išsiuntimo iš Institucijos diena, kad jai buvo išaiškinta skundo padavimo tvarka ir terminas, kad administracinėn atsakomybėn traukiama D. S. skundą padavė aiškiai praleidusi skundo padavimo terminą ir neprašo jo atnaujinti (nenurodo priežasčių, objektyviai sutrukdžiusių jai nustatytu laiku paduoti skundą), skundas, paduotas praleidus skundo padavimo terminą, negali būti priimtas ir nagrinėjamas.
Vadovaudamasis ANK 623 straipsniu, 626 straipsnio 3 dalies 2 punktu teismas
Rezoliucinė dalis
nutaria:
Atsisakyti priimti administracinėn atsakomybėn traukiamos D. S. skundą dėl Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos 2023 m. gegužės 19 d. nutarimo Nr. AM-AAD-ANR_N-1421-2023 administracinio nusižengimo byloje (ROIK: 23205580915).
Nutartis per 20 kalendorinių dienų nuo jos nuorašo išsiuntimo ar išdavimo dienos atskiruoju skundu gali būti skundžiama Panevėžio apygardos teismui, atskirąjį skundą paduodant Panevėžio apylinkės teisme.