Regionų apygardos administracinio teismo nutartis

2011-02-19 · Administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla Nr. II-307-629/2011

Originalas LITEKO ↗
Teismas
Regionų apygardos administracinis teismas
Dokumentas
Nutartis
Data
2011-02-19
Bylos Nr.
II-307-629/2011
Teisminio proceso Nr.
4-61-3-00030-2011-1
Bylos rūšis
administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
Teisėjas
Milda Vainienė
Pažeidėjas
J. B.
Administracinio teisės pažeidimo byla Nr. II-307-629/2011(Proceso Nr. 4-61-3-00030-2011-1)
(S)VILNIAUS APYGARDOS ADMINISTRACINIS TEISMASNUTARTIS2011 m. vasario 19 d.Vilnius

Vilniaus apygardos administracinio teismo teisėja Milda Vainienė, susipažinusi su administracinėn atsakomybėn patraukto asmens J. B. skundu dėl nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje panaikinimo,

Aprašomoji dalis

n ustatė:

Šalies argumentai

administracinėn atsakomybėn patrauktas asmuo – J. B.– 2011 m. sausio 11 d. pateikė teismui skundą, kuriame prašo: 1) panaikinti Vilniaus miesto savivaldybės tarybos Administracinės komisijos (toliau – ir Komisija) 2010 m. gruodžio 28 d. nutarimą administracinio teisės pažeidimo byloje Nr. A11-7535 (toliau – ir nutarimas Nr. A11-7535); 2) priteisti J. B. bylinėjimosi išlaidas pagal teismui pateiktus dokumentus.

J. B. skunde nurodė, kad nutarimas Nr. A11-7535 jam įteiktas 2011 m. sausio 4 d., todėl terminas skundui paduoti nepraleistas. J. B. nepateikė teismui prašymo atnaujinti praleistą terminą skundui dėl nutarimo Nr. A11-7535 panaikinimo paduoti.

Motyvuojamoji dalis

Skundą atsisakytina priimti.

Pagal Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo (toliau – ir ABTĮ) 122 str. 1 d. (2000 m. rugsėjo 19 d. redakcija, įsigaliojusi 2001 m. sausio 1 d.) skundas dėl nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje gali būti paduotas per 10 dienų nuo nutarimo priėmimo dienos. Jeigu skundas paduotas praleidus skundo padavimo terminą, pareiškėjo prašymu administracinis teismas skundo padavimo terminą gali atnaujinti, pripažinęs, kad terminas praleistas dėl svarbios priežasties ir nėra aplinkybių, nurodytų ABTĮ 37 str. 2 d. 1-7 p. (ABTĮ 122 str. 5 d., 34 str. 1 d.). Svarbiomis priežastimis gali būti pripažintos tik objektyvios, nuo praleidusio terminą asmens valios nepriklausančios aplinkybės, kurios kliudė nustatytu terminu kreiptis į teismą. Pažymėtina, kad įstatyme numatytas trumpas, vos 10 dienų terminas skundui paduoti įpareigoja asmenis, turinčius teisę skųsti byloje priimtą nutarimą, šia savo procesine teise naudotis itin operatyviai, atidžiai, rūpestingai bei sąžiningai, nes priešingu atveju jų procesinė teisė teikti byloje skundą nebus ginama (žr., pavyzdžiui, Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo 2011 m. sausio 14 d. nutartį administracinėje byloje Nr. N575-2962/2011).

Vilniaus apygardos administracinis teismas 2011 m. vasario 7 d. pateikė paklausimą Komisijai pateikti įrodymus, kada ir kaip J. B. pranešta apie Komisijos 2010 m. gruodžio 28 d. nutarimą Nr. A11-7535, taip pat, ar J. B. dalyvavo Komisijos posėdyje. Komisija 2011 m. vasario 10 d. rašte Nr. A51-2904(1.1.47-T1) „Dėl įrodymų pateikimo“ informavo teismą, jog J. B. Komisijos 2010 m. gruodžio 28 d. posėdyje dalyvavo, teikė paaiškinimus, po bylos medžiagos pristatymo J. B. paprašyta palaukti koridoriuje, kol Komisija pasitars, tačiau po keleto minučių J. B. pasišalino, neinformavęs Komisijos ir nepasirašęs posėdžio protokole, taip pat informavo, jog J. B. nutarimas Nr. A11-7535 išsiųstas 2010 m. gruodžio 29 d. registruotu laišku, kuris 2010 m. gruodžio 30 d. pasirašytinai įteiktas J. B. dukrai K. B.

Vilniaus apygardos administracinis teismas 2011 m. vasario 7 d. bei 2011 m. vasario 15 d. pateikė paklausimus AB Lietuvos paštui pateikti įrodymus, kada, kaip bei kokiam asmeniui įteikta Komisijos 2010 m. gruodžio 29 d. siųsta pašto korespondencijos siunta, siuntos brūkšninio kodo Nr. (duomenys neskelbtini) (pirmenybinė, su įteikimo pranešimu). AB Lietuvos paštas 2011 m. vasario 15 d. rašte Nr. 3-1460 „Dėl informacijos pateikimo“ bei 2011 m. vasario 17 d. rašte Nr. 3-1516 „Dėl informacijos pateikimo“ nurodė, jog registruotoji pirmenybinė pašto korespondencijos siunta su įteikimo pranešimu Nr. (duomenys neskelbtini), siųsta 2010 m. gruodžio 29 d., adresuota J. B., (duomenys neskelbtini), Vilnius, 2010 m. gruodžio 30 d. įteikta gavėjo dukrai K. B. pasirašytinai.

Komisijos 2010 m. gruodžio 28 d. nutarime Nr. A11-7535 nurodyta, kad nutarimas per 10 dienų nuo priėmimo dienos gali būti apskųstas Vilniaus apygardos administraciniam teismui, t. y. paskutinė diena skundui dėl minėto nutarimo paduoti buvo 2011 m. sausio 7 d. (darbo diena, penktadienis), tačiau J. B. skundą teismui padavė praleidęs nurodytą terminą – 2011 m. sausio 11 d. Teismas pažymi, kad net atsižvelgus į nutarimo Nr. A11-7535 įteikimo datą (2010 m. gruodžio 30 d. nutarimas įteiktas J. B. dukrai ir laikytina, kad ši data yra nutarimo įteikimo J. B. diena, nors J. B. ant voko, pateikto teismui, yra užrašęs, jog gauta 2011 m. sausio 4 d.), 10 dienų terminas skundui paduoti vis tiek yra praleistas.

Pagal ABTĮ 37 str. 2 d. 8 p. skundą atsisakoma priimti, jeigu praleistas skundo padavimo terminas ir neprašoma jo atnaujinti. Konstatavus, jog J. B. praleido nustatytą terminą skundui dėl nutarimo Nr. A11-7535 panaikinimo paduoti bei neprašė šio termino atnaujinti, konstatuotina ir tai, kad J. B. skundą dėl nutarimo Nr. A11-7535 panaikinimo atsisakytina priimti.

Rezoliucinė dalis

Teisėja, vadovaudamasi Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo 37 str. 2 d. 8 p., 149 str. 1 d. 1 p., 3 d.,

nutaria:

atsisakyti priimti J. B. skundą dėl Vilniaus miesto savivaldybės tarybos Administracinės komisijos 2010 m. gruodžio 28 d. nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje Nr. A11-7535 panaikinimo ir bylinėjimosi išlaidų priteisimo.

Nutarčiai įsiteisėjus, skundą su priedais grąžinti jį padavusiam asmeniui.

Dėl nutarties per septynias dienas nuo jos nuorašo įteikimo dienos gali būti paduotas atskirasis skundas Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui, atskirąjį skundą paduodant per Vilniaus apygardos administracinį teismą.

Teisėja Milda Vainienė