- Teismas
- Kauno apylinkės teismas
- Dokumentas
- Nutartis
- Data
- 2015-06-16
- Bylos Nr.
- II-188-888/2015
- Teisminio proceso Nr.
- 4-69-3-04575-2015-1
- Bylos rūšis
- administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
- Teisėjas
- Laima Šeputienė
- Kategorijos
- 63.3.8pavadinimo nepavyko patikrinti
Kauno apylinkės teismo teisėja Laima Šeputienė, rašytinio proceso tvarka spręsdama S. J. (toliau – Pareiškėjas) skundo priėmimo klausimą,
Aprašomoji dalis
nustatė:
Kauno apylinkės teisme 2015 m. birželio 12 d. buvo gautas pareiškėjo S. J. skundas, iš kurio turinio matyti, jog S. J. prašo panaikinti 2015 m. balandžio 29 d. Kauno apskrities VPK Kelių policijos valdybos Administracinės veiklos skyriaus specialistės J. J. nutarimą administracinio teisės pažeidimo byloje Nr. 07-15-9183163, kuriuo S. J. paskirta 35 Eur bauda.
Motyvuojamoji dalis
Skundą atsisakytina priimti.
Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 293 str. numatyta, kad skundas dėl organo (pareigūno) nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje gali būti paduotas per dvidešimt dienų nuo nutarimo priėmimo dienos. Jeigu šis terminas praleistas dėl svarbių priežasčių, jį pareiškėjo prašymu rašytinio proceso tvarka gali atnaujinti apylinkės teismas.
Iš administracinio teisės pažeidimo byloje Nr. II-188-888/2015 esančių duomenų matyti, kad skundžiamas Kauno apskrities VPK Kelių policijos valdybos Administracinės veiklos skyriaus specialistės J. J. nutarimas buvo priimtas 2015 m. balandžio 29 d. Paskutinė diena skundui dėl minėto nutarimo paduoti buvo 2015 m. gegužės 19 d. Skundas Kauno apskrities VPK Kelių policijos valdyboje buvo gautas ir užregistruotas 2015 m. birželio 10 d. Taigi akivaizdu, jog pareiškėjo skundas Kauno apylinkės teismui paduotas pasibaigus nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje apskundimo terminui.
Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 296 str. 3 d. 2 p. įtvirtinta nuostata, jog apylinkės teismas motyvuota nutartimi atsisako priimti skundą dėl nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje, jeigu skundas paduotas praleidus nustatytą skundo padavimo terminą ir neprašoma šio termino atnaujinti arba prašymas atnaujinti nustatytą skundo padavimo terminą nebuvo patenkintas.
Kadangi nagrinėjamu atveju nutarimo apskundimo terminas yra pasibaigęs, o pareiškėjas savo skunde neprašo šio termino atnaujinti, todėl atsižvelgiant į galiojantį teisinį reglamentavimą bei nustatytas faktines aplinkybes, siekiant garantuoti teisinių santykių stabilumą bei apibrėžtumą, pareiškėjo skundą atsisakytina priimti (Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 296 str. 3 d. 2 p.).
Rezoliucinė dalis
Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 293 str., 296 str., teismas
nutaria:
pareiškėjo S. J. skundą dėl 2015 m. balandžio 29 d. Kauno apskrities VPK Kelių policijos valdybos Administracinės veiklos skyriaus specialistės J. J. nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje Nr. 07-15-9183163 atsisakyti priimti.
Nutartis per 7 dienas nuo jos nuorašo įteikimo dienos gali būti skundžiama Kauno apygardos teismui per Kauno apylinkės teismą.