- Teismas
- Regionų apygardos administracinis teismas
- Dokumentas
- Nutartis
- Data
- 2011-01-04
- Bylos Nr.
- II-137-423/2011
- Teisminio proceso Nr.
- 4-62-3-01014-2010-4
- Bylos rūšis
- administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
- Teisėjas
- Asta Urbonienė
Kauno apygardos administracinio teismo teisėja Asta Urbonienė, susipažinusi su V. V. skundu,
Aprašomoji dalis
nustatė:
V. V. Kauno apskrities VPK Centro PK 2010-12-14 nutarimu Nr. (duomenys neskelbtini) buvo paskirta administracinė nuobauda - 650 Lt. bauda - už administracinio teisės pažeidimo, numatyto ATPK 183 str. 2 d. padarymą, t.y. kad V. V. 2010-12-12 apie 15.00 val., būdamas neblaivus, A. Mackevičiaus g., Kaune, namo Nr. (duomenys neskelbtini) kieme garsiai rėkavo, šūkavo, tokiais savo veiksmais padarydamas administracinį teisės pažeidimą.
2010-12-30 (žyma ant voko) asmuo, kurio atžvilgiu priimtas nutarimas V. V., kreipėsi su skundu į Kauno apygardos administracinį teismą dėl Kauno apskrities VPK Centro PK 2010-12-14 nutarimo Nr. (duomenys neskelbtini) panaikinimo, prašydamas administracinę bylą nutraukti.
Motyvuojamoji dalis
Skundą atsisakytina priimti.
Skundas dėl nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje gali būti paduotas per dešimt dienų nuo nutarimo priėmimo dienos (ATPK 293 str.). Ginčijamas nutarimas priimtas 2010-12-14, paskutinė nutarimo apskundimo diena - 2010-12-24, buvo ne darbo diena, tad termino pabaigos diena laikoma po jos einanti darbo diena, t.y. 2010-12-27. V. V. skundą teismui pateikė 2010-12-30 dieną ( žyma ant voko). Nurodo, kad nėra praleidęs termino skundui paduoti, nes nutarimą gavo 2010-12-21 dieną, tačiau nepateikia tai patvirtinančių įrodymų. Atkreiptinas dėmesys, kad įstatyme nustatytas dešimties dienų terminas skundui paduoti skaičiuojamas nuo nutarimo priėmimo dienos (2010-12-14). Nutarimo gavimo dienos (2010-12-21) faktas teismui būtų svarbus vertinant pareiškėjo prašymą atnaujinti terminą skundui paduoti, tačiau V. V. tokio prašymo nėra pateikęs.
ABTĮ 34 str. reglamentuota, kad prašyme atnaujinti terminą skundui paduoti turi būti nurodomos termino praleidimo priežastys ir pateikiami praleidimo priežastis patvirtinantys įrodymai. Tokiu atveju, terminas skundui paduoti skaičiuojamas atsižvelgiant į prašymą terminui atnaujinti nuo nutarimo gavimo dienos. Iki 2010-12-27 datos V. V. nepateikė teismui skundo, praleido skundo padavimo teismui terminą ir neprašo jo atnaujinti, nepateikia praleidimo priežastis patvirtinančių įrodymų (pvz:. voko, kuriuo buvo atsiųstas ginčijamas nutarimas), todėl jo skundą atsisakoma priimti ( ABTĮ 37 str. 2 d. 8 p.).
Ši nutartis neužkerta kelio pareiškėjui V. V. pakartotinai paduoti naują skundą teismui, kartu su skundu pateikiant prašymą atnaujinti skundo padavimo terminą, nurodant jo praleidimo priežastis bei pateikiant šias priežastis patvirtinančius įrodymus (ABTĮ 34 str.).
Rezoliucinė dalis
Vadovaudamasi Administracinių bylų teisenos įstatymo 37 straipsnio 2 dalies 8 punktu, teisėja
n u taria:
Atsisakyti priimti V. V. skundą.
Nutartis per septynias dienas nuo jos nuorašo įteikimo dienos atskiruoju skundu gali būti skundžiama Lietuvos Vyriausiajam administraciniam teismui per Kauno apygardos administracinį teismą.