- Teismas
- Kauno apylinkės teismas
- Dokumentas
- Nutartis
- Data
- 2016-10-18
- Bylos Nr.
- II-239-540/2016
- Teisminio proceso Nr.
- 4-69-3-07521-2016-6
- Bylos rūšis
- administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
- Teisėjas
- Violeta Miceikienė
- Pareiškėjas
- Z. B.
- Kategorijos
- 3.10.3pavadinimo nepavyko patikrinti
- 3.20pavadinimo nepavyko patikrinti
Kauno apylinkės teismo teisėja Violeta Miceikienė, susipažinusi su pareiškėjo Z. B. skundu dėl nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje Nr. 20NT-71319700-16,
Aprašomoji dalis
nustatė:
2016 m. spalio 13 d. Kauno apylinkės teisme gautas Z. B. skundas dėl 2016 m. rugsėjo 10 d. Kauno apskrities VPK Kelių policijos valdybos Eismo įvykių registravimo skyriaus nutarimo nutraukti (nepradėti) administracinio teisės pažeidimo bylos teiseną Nr. 20NT-71319700-16 panaikinimo.
Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 293 straipsnyje nurodyta, kad skundas dėl organo (pareigūno) nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje gali būti paduotas per dvidešimt dienų nuo nutarimo priėmimo dienos. Jeigu šis terminas praleistas dėl svarbių priežasčių, jį pareiškėjo prašymu rašytinio proceso tvarka gali atnaujinti apylinkės teismas.
Kaip matyti iš Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos spaudo, Z. B. skundas dėl Institucijos nutarimo gautas 2016 m. spalio 10 d. Skundas išsiųstas paštu 2016 m. spalio 6 d. Nutarimas administracinio teisės pažeidimo byloje Nr. 20NT-71319700-16 priimtas 2016 m. rugsėjo 10 d., skundas turėjo būti paduotas per 20 dienų, t. y. paskutinė skundo padavimo diena 2016 m. rugsėjo 30 d. Pareiškėjas neprašo atnaujinti termino skundui paduoti, nenurodo priežasčių, kodėl skundą pateikė praleidęs įstatymo nustatytą terminą.
Lietuvos Respublikos administracinių teisės kodekso 296 straipsnio 3 dalies 2 punkte numatyta, kad teismas motyvuota nutartimi atsisako priimti skundą dėl nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje, jeigu skundas paduotas praleidus nustatytą skundo padavimo terminą ir neprašoma šio termino atnaujinti arba prašymas atnaujinti nustatytą skundo padavimo terminą nebuvo patenkintas.
Esant nurodytoms aplinkybėms, Z. B. skundą dėl 2016 m. rugsėjo 10 d. nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje Nr. 20NT-71319700-16 atsisakytina priimti.
Rezoliucinė dalis
Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 293 straipsniu, 296 straipsniu,
nutaria:
pareiškėjo Z. B., a. k. (duomenys neskelbtini) skundą dėl 2016 m. rugsėjo 10 d. nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje Nr. 20NT-71319700-16 atsisakyti priimti.
Nutartis per 7 dienas nuo jos nuorašo įteikimo dienos atskiruoju skundu gali būti skundžiama Kauno apygardos teismui per Kauno apylinkės teismą.