Vilniaus apygardos teismo nutartis

2015-03-16 · Byla Nr. ATP-262-190/2015

Originalas LITEKO ↗
Teismas
Vilniaus apygardos teismas
Dokumentas
Nutartis
Data
2015-03-16
Bylos Nr.
ATP-262-190/2015
Teisminio proceso Nr.
4-44-3-00028-2015-3
Bylos rūšis
administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
Teisėjas
Vladislavas Lenčikas
Kategorijos
  • 79.2pavadinimo nepavyko patikrinti
NUORAŠASAdm. byla Nr. ATP-262-190/2015
Teisminio proceso Nr. 4-44-3-00028-2015-3Procesinio sprendimo kategorija: 79.2 (S)
VILNIAUS APYGARDOS TEISMASNUTARTIS2015 m. kovo 16 d.Vilnius

Vilniaus apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjas Vladislavas Lenčikas, teismo posėdyje rašytinio proceso tvarka išnagrinėjęs administracinio teisės pažeidimo bylą pagal R. G. atskirąjį skundą dėl Šalčininkų rajono apylinkės teismo 2015 m. sausio 27 d. nutarties, kuria atsisakyta priimti R. G. skundą dėl Vilniaus apskrities VPK Širvintų rajono PK Viešosios policijos skyriaus Prevencijos poskyrio 2014 m. gruodžio 17 d. nutarimo nutraukti administracinio teisės pažeidimo bylos teiseną, panaikinimo

Aprašomoji dalis

nustatė:

Vilniaus apskrities VPK Širvintų rajono PK Viešosios policijos skyriaus Prevencijos poskyris 2014 m. gruodžio 17 d. nutarimu nutraukė administracinio teisės pažeidimo bylos teiseną pagal LR ATPK 186 str.

Širvintų rajono apylinkės teisme 2015-01-12 buvo gautas R. G. skundas, kuriuo jis prašė panaikinti Vilniaus apskrities VPK Širvintų rajono PK Viešosios policijos skyriaus Prevencijos poskyrio 2014 m. gruodžio 17 d. nutarimą Nr. 1095-AT1-643 nutraukti administracinio teisės pažeidimo bylos teiseną pagal LR ATPK 186 str.

Žemesnės instancijos teismas

Širvintų rajono apylinkės teismas 2015 m. sausio 27 d. nutartimi atsisakė priimti R. G. skundą dėl Vilniaus apskrities VPK Širvintų rajono PK Viešosios policijos skyriaus Prevencijos poskyrio 2014 m. gruodžio 17 d. nutarimo nutraukti administracinio teisės pažeidimo bylos teiseną, panaikinimo, motyvuodamas tuo, kad terminas skundui paduoti baigėsi 2015 m. sausio 6 d. R. G. skundas Širvintų rajono PK gautas 2015 m. sausio 12 d., t.y. praleidus įstatymo nustatytą terminą, o prašymas atnaujinti praleistą terminą nepateiktas.

Šalies argumentai

Atskiruoju skundu R. G. prašo panaikinti Širvintų rajono apylinkės teismo 2015 m. sausio 27 d. nutartį ir ir priimti nagrinėti jo skundą dėl Vilniaus apskrities VPK Širvintų rajono PK Viešosios policijos skyriaus Prevencijos poskyrio 2014 m. gruodžio 17 d. nutarimo.

Pažymi, jog Vilniaus apskrities VPK Širvintų rajono PK Viešosios policijos skyriaus Prevencijos poskyrio 2014 m. gruodžio 17 d. nutarimas jam buvo išsiųstas 2014-12-23, o jis gavo 2014-12-27. R. G. teigimu, jis 2015-01-12 dėl šio nutarimo pateikdamas skundą Širvintų rajono apylinkės teismui, skundo padavimo termino nepraleido, nes, anot pareiškėjo, pagal Lietuvos Respublikos ATPK 302¹⁵ str. skundo padavimo terminas yra skaičiuojamas nuo sprendimo gavimo dienos, todėl terminas skundui paduoti yra 2015-01-16, o ne 2015-01-06, kaip nustatė Širvintų rajono apylinkės teismas skundžiamoje nutartyje.

Atsiliepimas

Vilniaus apskrities VPK Širvintų rajono PK Viešosios policijos skyriaus Prevencijos poskyrio (toliu- institucijos) atsiliepime į R. G. atskirąjį skundą prašoma palikti Širvintų rajono apylinkės teismo 2015 m. sausio 27 d. nutartį nepakeistą ir R. G. skundo netenkinti.

Institucijos teigimu, nors apeliantas nurodo, kad skundo apskundimo terminas yra 2015-01-16, tačiau, vadovaujantis Lietuvos Respublikos ATPK 293 str., skundo pateikimo galutinis terminas yra 2015-01-06.

Motyvuojamoji dalis

Atskirasis skundas netenkintinas.

R. G. nepagrįstai teigia, kad jis 2015-01-12 dėl šio nutarimo pateikdamas skundą Širvintų rajono apylinkės teismui, skundo padavimo termino nepraleido, nes, anot pareiškėjo, pagal Lietuvos Respublikos ATPK 302¹⁵ str. skundo padavimo terminas yra skaičiuojamas nuo sprendimo gavimo dienos, todėl terminas skundui paduoti baigiasi 2015-01-16. Iš skundo Vilniaus apygardos teismui turinio matyti, jog R. G. painioja skundų padavimo tvarką reglamentuojančias procesines normas, numatytas Lietuvos Respublikos ATPK 293 str. ir 302¹⁵ str.

Lietuvos Respublikos ATPK 293 str. nustatyta, jog skundas dėl organo (pareigūno) nutarimo administracinio teisės pažeidimo byloje gali būti paduotas per dvidešimt dienų nuo nutarimo priėmimo dienos. Jeigu šis terminas praleistas dėl svarbių priežasčių, jį pareiškėjo prašymu rašytinio proceso tvarka gali atnaujinti apylinkės teismas.

Lietuvos Respublikos ATPK 302¹⁵ str. reglamentuota, jog atskirasis skundas dėl apylinkės teismo nutarties gali būti paduotas per septynias dienas nuo nutarties gavimo dienos.

Vilniaus apskrities VPK Širvintų rajono PK Viešosios policijos skyriaus Prevencijos poskyris 2014 m. gruodžio 17 d. nutarime nutraukti administracinio teisės pažeidimo bylos teiseną pagal LR ATPK 186 str. buvo teisingai nurodyta nutarimo apskundimo tvarka – skundas gali būti paduotas per dvidešimt dienų nuo nutarimo priėmimo dienos (Lietuvos Respublikos ATPK 293 str.). Atsižvelgiant į aukščiau išdėstytą, Širvintų rajono apylinkės teismas 2015 m. sausio 27 d. nutartimi pagrįstai atsisakė priimti R. G. skundą dėl Vilniaus apskrities VPK Širvintų rajono PK Viešosios policijos skyriaus Prevencijos poskyrio 2014 m. gruodžio 17 d. nutarimo nutraukti administracinio teisės pažeidimo bylos teiseną, panaikinimo, nurodydamas, kad terminas skundui paduoti baigėsi 2015 m. sausio 6 d., o ne 2015 m. sausio 16 d., kaip teigia apeliantas. Pažymėtina, jog R. G. nenurodė priežasčių ir neprašė apylinkės teismo atnaujinti skundo pateikimo terminą.

Lietuvos Respublikos ATPK 302¹⁵ str. numatyta tvarka dėl Širvintų rajono apylinkės teismo 2015 m. sausio 27 d. nutarties R. G. galėjo paduoti atskirąjį skundą per septynias dienas nuo nutarties gavimo dienos, ką jis ir padarė, nepažeisdamas minėtos normos reikalavimų.

Aukštesnės instancijos teismas sprendžia, jog nagrinėjamu atveju R. G. skundas (Širvintų rajono apylinkės teisme gautas 2015-01-12), kuriuo jis prašė panaikinti Vilniaus apskrities VPK Širvintų rajono PK Viešosios policijos skyriaus Prevencijos poskyrio 2014 m. gruodžio 17 d. nutarimą Nr. 1095-AT1-643 nutraukti administracinio teisės pažeidimo bylos teiseną pagal LR ATPK 186 str., buvo paduotas praleidus įstatymo nustatytą terminą. Širvintų rajono apylinkės teismo 2015 m. sausio 27 d. nutartis yra teisėta ir pagrįsta, ją naikinti atskirojo skundo argumentais nėra įstatyminio pagrindo.

Rezoliucinė dalis

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 302¹⁵ straipsnio 6 dalies 1 punktu, teisėjas

nutarė:

R. G. atskirąjį skundą atmesti ir palikti galioti Širvintų rajono apylinkės teismas 2015 m. sausio 27 d. nutartį.

Nutartis neskundžiama.

Teisėjas Vladislavas LenčikasNuorašas tikras