Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo nutartis

2008-02-01 · Byla Nr. N-575-1293-08

Originalas LITEKO ↗
Teismas
Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas
Dokumentas
Nutartis
Data
2008-02-01
Bylos Nr.
N-575-1293-08
Bylos rūšis
administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
Teisėjai
Virgilijus Valančius (pirm.), Ričardas Piličiauskas (pran.), Antanas Ablingis
Administracinė byla Nr. N575-1293-08Procesinio sprendimo kategorija 32.; 39.4. (S)
LIETUVOS VYRIAUSIASIS ADMINISTRACINIS TEISMASNUTARTISLIETUVOS RESPUBLIKOS VARDU2008 m. vasario 1 d. Vilnius

Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo teisėjų kolegija, susidedanti iš teisėjų Antano Ablingio, Ričardo Piličiausko (pranešėjas) ir Virgilijaus Valančiaus (kolegijos pirmininkas) rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo Lietuvos Respublikos valstybinės darbo inspekcijos Vilniaus skyriaus prašymą atnaujinti apeliacinio skundo padavimo terminą dėl Vilniaus apygardos administracinio teismo 2007 m. lapkričio 13 d. nutarties V. Ž. administracinio teisės pažeidimo byloje.

Aprašomoji dalis

Teisėjų kolegija nustatė:

Žemesnės instancijos teismas

Valstybinės darbo inspekcijos Vilniaus skyriaus 2007 m. rugpjūčio 30 d. nutarimu V. Ž. pagal ATPK 41 str. 1 d. paskirta 1250 Lt bauda, pagal ATPK 41⁵ str. 1 d. paskirta 500 Lt bauda, nuobaudas subendrinus paskirta 1250 Lt bauda.

Administracinėn atsakomybėn patraukta V. Ž. kreipėsi į administracinį teismą prašydama sušvelninti paskirtą nuobaudą.

Žemesnės instancijos teismas

Vilniaus apygardos administracinis teismas 2007 m. lapkričio 13 d. nutartimi nutarė skundą tenkinti, Valstybinės darbo inspekcijos Vilniaus skyriaus 2007 m. rugpjūčio 30 d. nutarimą pakeisti ir paskirti V. Ž. galutinę 500 Lt baudą.

Valstybinės darbo inspekcijos Vilniaus skyrius 2007 m. gruodžio 14 d. padavė apeliacinį skundą dėl Vilniaus apygardos administracinio teismo 2007 m. lapkričio 13 d. nutarties. Institucija taip pat prašo atnaujinti apeliacinio skundo padavimo terminą. Paaiškina, kad skundžiamą teismo nutartį gavo 2007 m. gruodžio 11 d. Be to, pareiškėja teisme buvo nurodžiusi, kad jos turtinė padėtis sunki, kad ji samdo auklę. Buvo tikrinama, ar ji samdo auklę ir ši aplinkybė nepasitvirtino.

Motyvuojamoji dalis

Teisėjų kolegija konstatuoja:

Prašymas atnaujinti terminą netenkinamas, apeliacinį skundą priimti atsisakoma.

Administracinių bylų teisenos įstatymo 128 straipsnis nustato, kad apylinkių teismų ir apygardų administracinių teismų nutarimai ir nutartys, priimti nagrinėjant administracinių teisės pažeidimų bylas pirmąja instancija, apeliacine tvarka per dešimt dienų nuo nutarimo (nutarties) paskelbimo gali būti skundžiami Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui. To paties įstatymo 127 straipsnio 2 dalis nustato, kad praleidus terminą apeliaciniam skundui paduoti, apelianto prašymu apeliacinis teismas skundo padavimo terminą gali atnaujinti, jeigu bus pripažinta, kad terminas praleistas dėl svarbios priežasties.

Administracinio teisės pažeidimo protokolą surašiusi institucija apeliacinį skundą dėl Vilniaus apygardos administracinio teismo 2007 m. lapkričio 13 d. nutarimo padavė 2007 m. gruodžio 14 d. (pagal pašto spaudą), tuo tarpu paskutinė skundo padavimo diena buvo 2007 m. lapkričio 23 d.

Kaip matyti iš bylos medžiagos, Valstybinės darbo inspekcijos įgaliotas atstovas Mindaugas Išoras dalyvavo 2007 m. lapkričio 13 d. teismo posėdyje, jam buvo paskelbta teismo nutartis, išaiškinta jos apskundimo tvarka (b.l. 29, 30). Todėl apelianto argumentai, kad apie skundžiamą teismo nutartį Valstybinei darbo inspekcijai tapo žinoma tik 2007 m. gruodžio 11 d., yra nepagrįsti. Tai, kad institucija atliko patikrinimą po teismo sprendimo paskelbimo, taip pat nėra reikšminga aplinkybė, dėl ko praleistas terminas galėtų būti atnaujintas.

Teisėjų kolegija vertina, kad Valstybinė darbo inspekcija turėjo galimybę apeliacinį skundą paduoti laiku, o įstatymo nustatytą terminą praleido nesant svarbių priežasčių.

Kadangi teisė paduoti apeliacinį skundą įstatymo nustatyta tvarka tinkamai nerealizuota, apeliacinis skundas nepriimamas ir grąžinamas apeliantui.

Rezoliucinė dalis

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo 122 straipsnio 5 dalimi, 34 straipsniu, ir 134 straipsnio 3 dalies 1 punktu, teisėjų kolegija

nutaria:

Lietuvos Respublikos valstybinės darbo inspekcijos Vilniaus skyriaus prašymo atnaujinti apeliacinio skundo padavimo terminą dėl Vilniaus apygardos administracinio teismo 2007 m. lapkričio 13 d. nutarties netenkinti.

Apeliacinį skundą atsisakyti priimti ir grąžinti jį skundą padavusiam asmeniui.

Nutartis neskundžiama.

Teisėjai Antanas AblingisRičardas PiličiauskasVirgilijus Valančius