- Teismas
- Vilniaus miesto apylinkės teismas
- Dokumentas
- Nutartis
- Data
- 2023-03-13
- Bylos Nr.
- II-290-1181/2023
- Teisminio proceso Nr.
- 4-68-3-00244-2023-8
- Bylos rūšis
- administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
- Instancija
- I-a instancija
- Rezultatas
- Atsisakyti priimti skundą
- Teisėjas
- Zina Vilnienė (pirm.)
- Pažeidėjas
- L. L.
- Institucija
- Valstybės įmonės Registrų centras
susipažinusi su administracinėn atsakomybėn traukiamo L. L. skundu dėl Valstybės įmonės (toliau – VĮ) Registrų centro nutarimo administracinio nusižengimo byloje administracinio nusižengimo byloje Nr. RC-ANRN-148-2023 (ROIK Nr. 23195707734),
Aprašomoji dalis
nustatė:
Žemesnės instancijos teismas
1. Vilniaus miesto apylinkės teisme 2023 m. vasario 27 d. gautas VĮ Registrų centro (toliau – ir Institucija) persiųstas administracinėn atsakomybėn traukiamo L. L. (toliau – ir pareiškėjas) skundas dėl Institucijos nutarimo, kuriuo pareiškėjas už Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso (toliau – ANK) 223 straipsnio 2 dalyje numatyto administracinio nusižengimo padarymą nubaustas 250 Eur bauda. Pažeidimo esmė – Juridinių asmens registro duomenimis, uždarosios akcinės bendrovės (toliau – UAB) „(duomenys neskelbtini)“ (kodas (duomenys neskelbtini)) (buvęs pavadinimas UAB „(duomenys neskelbtini)“) (toliau – ir Bendrovė) (duomenys neskelbtini) L. L. per nustatytą laikotarpį nepateikė Juridinių asmenų registro tvarkytojui 2020 ir 2021 m. Bendrovės metinių finansinių ataskaitų rinkinių, kaip numatyta Lietuvos Respublikos civilinio kodekso (toliau – CK) 2.66 straipsnio 4 dalyje ir Lietuvos Respublikos akcinių bendrovių įstatymo ( toliau – ABĮ) 58 straipsnio 3 dalyje. Vadovaujantis CK 2.66 straipsnio 4 dalimi, ABĮ 58 straipsnio 3 dalimi ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2003 m. lapkričio 12 d. nutarimu Nr. 1407 „Dėl Juridinių asmenų registro nuostatų patvirtinimo“ patvirtintų Juridinių asmenų registro nuostatų (toliau – Nuostatai) 120.2, 123 ir 127.1 punktais, juridinio asmens metinių finansinių ataskaitų rinkinys (metinių konsoliduotųjų finansinių ataskaitų rinkinys) ir (arba) metinis pranešimas (konsoliduotasis metinis pranešimas) ar veiklos ataskaita arba metinė ataskaita kiekvienais metais per 30 dienų nuo jų patvirtinimo momento turi būti pateikti Juridinių asmenų registrui. Pagal ABĮ 20 straipsnio 1 dalies 11 punktą, bendrovės metinių finansinių ataskaitų rinkinį tvirtina visuotinis akcininkų susirinkimas, kuris, pagal šio įstatymo 24 straipsnio 1 dalį, turi įvykti ne vėliau kaip per 4 mėnesius nuo finansinių metų pabaigos. Pagal CK 2.52 straipsnio 1 dalį ir Bendrovės steigimo dokumentus (įstatus), Bendrovės finansiniai metai sutampa su kalendoriniais metais, todėl 2020 m. finansinių ataskaitų rinkinys privalėjo būti pateikti Juridinių asmenų registro tvarkytojui ne vėliau kaip iki 2021 m. birželio 1 d., o 2021 m. – ne vėliau kaip iki 2022 m. birželio 1 d. Vadovaujantis CK 2.67 straipsniu, ABĮ 37 straipsnio 12 dalies 10 punktu ir Nuostatų 38.2 ir 41 punktais, už dokumentų ir duomenų pateikimą Juridinių asmenų registro tvarkytojui atsako juridinio asmens vadovas. Tokiais savo veiksmais L. L. pažeidė CK 2.66 straipsnio 4 dalį, ABĮ 20 straipsnio 1 dalies 11 punktą, 24 straipsnio 1 dalį, 37 straipsnio 12 dalies 10 punktą, 58 straipsnio 3 dalį, Nuostatų 120.2, 123 ir 127.1 punktus.
2. Vilniaus miesto apylinkės teismas 2023 m. kovo 1 d. nutartimi nustatė pareiškėjui 7 dienų terminą, skaičiuojamą nuo nutarties kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo dienos, pašalinti teismo nutartyje nurodytus skundo trūkumus. Nutartis pareiškėjui išsiųsta 2023 m. kovo 2 d. pareiškėjo nurodytu el. pašto adresu.
Motyvuojamoji dalis
Skundas laikytinas nepaduotu ir grąžintinas jį padavusiam asmeniui.
3. ANK 626 straipsnio 7 dalyje nurodyta, kad jeigu skundą dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje padavęs šio kodekso 621 straipsnyje nurodytas asmuo pagal teismo nurodymus per nustatytą terminą trūkumus pašalina, laikoma, kad skundas paduotas šio skundo pateikimo teismui dieną; priešingu atveju laikoma, kad skundas nepaduotas, ir teismo nutartimi grąžinamas skundą padavusiam asmeniui.
4. Vilniaus miesto apylinkės teismo 2023 m. kovo 1 d. nutartis L. L. el. paštu buvo išsiųsta kitą dieną po nutarties priėmimo (2023 m. kovo 2 d.), todėl Vilniaus miesto apylinkės teismo 2023 m. kovo 1 d. nutartyje nustatytas septynių dienų terminas skundo trūkumams pašalinti baigėsi 2023 m. kovo 9 d. L. L. nepateikė teismui skundo, kuriame būtų pašalinti teismo nutartyje nustatyti trūkumai (nepateikė jokio skundo), todėl L. L. skundas laikomas nepaduotu ir grąžinamas L. L.
Rezoliucinė dalis
Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 626 straipsnio 7 dalimi, teismas
nutaria:
atsisakyti priimti (laikyti nepaduotu) L. L. skundą dėl Valstybės įmonės Registrų centro nutarimo administracinio nusižengimo byloje ir grąžinti šį skundą jį padavusiam asmeniui.
Nutartis per dvidešimt kalendorinių dienų nuo nutarties kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo dienos gali būti skundžiamas Vilniaus apygardos teismui per Vilniaus miesto apylinkės teismą.