- Teismas
- Kauno apylinkės teismo Kauno rūmai
- Dokumentas
- Nutartis
- Data
- 2022-07-26
- Bylos Nr.
- II-535-1129/2022
- Teisminio proceso Nr.
- 4-69-3-00889-2022-3
- Bylos rūšis
- administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
- Instancija
- I-a instancija
- Rezultatas
- Atsisakyti priimti skundą
- Teisėjas
- Dominykas Rusonis (pirm.)
- Pareiškėjas
- F. M.
- Institucija
- Kauno miesto savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyrius
Kauno apylinkės teismo Kauno rūmų teisėjas Dominykas Rusonis
rašytinio proceso tvarka išsprendė pareiškėjo F. M. atstovo advokato T. V. skundo administracinio nusižengimo byloje ROIK: 22163857638 priėmimo klausimą.
Aprašomoji dalis
Teismas nustatė:
Kauno apylinkės teismo Kauno rūmuose 2022 m. liepos 22 d. gautas Kauno miesto savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus persiųstas pareiškėjo F. M. atstovo advokato T. V. skundas administracinio nusižengimo byloje ROIK: 22163857638. Skunde nurodoma, jog pareiškėjas nesutinka su Kauno miesto savivaldybės administracijos vyriausiojo specialisto Tomo Zybarto 2022 m. gegužės 9 d. nutarimu Nr. SAVAD-19-ANR_1557-2022 (toliau ir – nutarimas; skundžiamas nutarimas), kuriuo F. M., kaip UAB ,,(duomenys neskelbtini)“ direktorius, buvo nubaustas 370 Eur dydžio bauda. Skundu prašoma panaikinti minėtą nutarimą arba sumažinti paskirtos nuobaudos dydį bei atnaujinti skundo padavimo terminą.
Motyvuojamoji dalis
Prašymas atnaujinti praleistą terminą skundui paduoti netenkintinas, skundą atsisakytina priimti.
Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso (toliau – ANK) 623 straipsnyje numatyta, kad skundas dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje gali būti paduotas per dvidešimt kalendorinių dienų nuo nutarimo kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo dienos. Jeigu šis terminas praleistas dėl svarbių priežasčių, jį pareiškėjo prašymu rašytinio proceso tvarka gali atnaujinti apylinkės teismas.
Institucijos teismui pateiktais duomenimis nustatyta, kad 2022 m. gegužės 9 d. priimtas nutarimas pareiškėjui F. M. buvo išsiųstas el. paštu (duomenys neskelbtini) ir pristatytas 2022 m. gegužės 9 d. Įteikiant administracinio nusižengimo teisenoje dalyvaujančiam asmeniui procesinį dokumentą elektroniniu paštu arba kitomis elektroninių ryšių priemonėmis, procesinio dokumento įteikimo diena laikoma po procesinio dokumento išsiuntimo dienos einanti darbo diena (ANK 573 straipsnio 4 dalis), todėl įstatyme nustatytas dvidešimties kalendorinių dienų skundo dėl nutarimo padavimo terminas pasibaigė 2022 m. gegužės 30 d. Pareiškėjo F. M. atstovo advokato T. V. skundas Kauno miesto savivaldybės administracijai pateiktas 2022 m. liepos 15 d., t. y. skundas pateiktas ženkliai praleidus nutarimo apskundimo terminą.
Prašyme dėl termino skundui paduoti atnaujinimo nurodoma, jog pareiškėjas F. M. informaciją apie paskirtą nuobaudą gavo tik 2022 m. birželio 23 d., o visą informaciją, susijusią su byla, jo atstovas gavo tik 2022 m. liepos 7 d. Nurodoma, jog pareiškėjas yra užsienietis ir korespondencija jam siunčiama ne jo registruotu adresu, todėl jis negauna korespondencijos ir negali laiku reaguoti į institucijų veiksmus. Tačiau atkreiptinas dėmesys į tai, kad Kauno miesto savivaldybės administracijos pateiktais duomenimis, pranešimas su nutarimu buvo išsiųstas ne pareiškėjo registruotu adresu, o jo nurodytu el. paštu, ir buvo pristatytas 2022 m. gegužės 9 d. Pareiškėjas nepateikė jokių duomenų, kurie patvirtintų, kad minėto el. laiško jis negavo ar kad jis buvo siunčiamas ne jo nurodytu el. pašto adresu.
Sprendžiant nutarimo administracinio nusižengimo byloje apskundimo termino atnaujinimo klausimą, reikšmingomis ir sudarančiomis pagrindą atnaujinti nutarimo administracinio nusižengimo byloje apskundimo terminą gali būti pripažįstamos tik tos aplinkybės, kurios egzistavo nutarimo apskundimo termino metu (t. y. per dvidešimties kalendorinių dienų laikotarpį nuo nutarimo kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo pareiškėjui dienos) ir dėl kurių pareiškėjas objektyviai tuo laikotarpiu dėl nuo jo valios nepriklausančių priežasčių negalėjo paduoti skundo. Pareiškėjo atstovo prašyme dėl termino skundui paduoti atnaujinimo nenurodoma jokių aplinkybių, dėl kurių pareiškėjas nebūtų galėjęs skundo pateikti per įstatymo nustatytą terminą. Nenustačius, kad terminas skundui dėl nutarimo paduoti praleistas dėl svarbių, objektyvių priežasčių, realiai sutrukdžiusių laiku pasinaudoti teise paduoti skundą, prašymas atnaujinti terminą skundui paduoti netenkintinas.
Teismui netenkinus pareiškėjo F. M. atstovo advokato T. V. prašymo atnaujinti nustatytą skundo dėl nutarimo padavimo terminą, pareiškėjo F. M. atstovo advokato T. V. skundą atsisakytina priimti (ANK 626 straipsnio 3 dalies 2 punktas).
Rezoliucinė dalis
Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 626 straipsnio 3 dalies 2 punktu, 5 dalimi,
nutaria:
netenkinti pareiškėjo F. M. atstovo advokato T. V. prašymo atnaujinti praleistą terminą skundui administracinio nusižengimo byloje ROIK: 22163857638 paduoti ir atsisakyti priimti pareiškėjo F. M. atstovo advokato T. V. skundą.
Nutartis per dvidešimt kalendorinių dienų nuo nutarties kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo gali būti skundžiama atskiruoju skundu Kauno apygardos teismui per Kauno apylinkės teismo Kauno rūmus.