- Teismas
- Šiaulių apygardos teismas
- Dokumentas
- Nutartis
- Data
- 2012-04-20
- Bylos Nr.
- 1S-482-152/2012
- Teisminio proceso Nr.
- 1-42-1-703-08
- Bylos rūšis
- baudžiamoji byla
- Pareiškėjas
- A. K.
Įžanginė dalis
Šiaulių apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininkė Irena Ivanovienė, susipažinusi su pareiškėjos A. K. skundu bei medžiaga,
Aprašomoji dalis
nustatė:
Šiaulių apygardos teisme buvo gautas A. K. skundas dėl 2012-03-30 Radviliškio rajono apylinkės teismo nutarties, kuria buvo atmestas jos skundas dėl Radviliškio rajono apylinkės prokuratūros prokuroro nutarimo nutraukti ikiteisminį tyrimą baudžiamojoje byloje Nr. 42-1-703-08.
Skundas nepriimtinas ir grąžintinas pareiškėjai.
Vadovaujantis LR BPK 214 str., 440 str., skundai aukštesniesiems teismams dėl žemesniųjų teismų sprendimų paduodami per 7 dienas nuo nutarties gavimo dienos. Ši apskundimo tvarka buvo nurodyta ir skundžiamos nutarties revoliucinėje dalyje. Iš pateiktos medžiagos matyti, kad 2012-03-30 Radviliškio rajono apylinkės teismo nutarties nuorašas pareiškėjai buvo pasirašytinai įteiktas 2012-04-05 (pranešimas apie įteikimą), iš to seka, kad nutarties apskundimo terminas baigiasi 2012-04-12. Iš pašto spaudo ant voko matyti, kad pareiškėja skundą pašto įstaigai pateikė 2012-04-16, t.y. praleidus įstatyme numatytą septynių dienų apskundimo terminą, jo atnaujinti neprašo. Vadovaujantis teisės analogija bei LR BPK 313 str. 7 d., praleidus terminą paduotas skundas grąžintinas pareiškėjui.
Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekso 313 str., Baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininkė
Rezoliucinė dalis
nutaria:
nepriimti pareiškėjos A. K. skundo ir jį grąžinti pareiškėjai.