- Teismas
- Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas
- Dokumentas
- Nutartis
- Data
- 2010-08-30
- Bylos Nr.
- N-575-6423-10
- Bylos rūšis
- administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
- Teisėjai
- Virgilijus Valančius (pirm.), Antanas Ablingis, Ričardas Piličiauskas (pran.)
- Kategorijos
- 52.4pavadinimo nepavyko patikrinti
Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo teisėjų kolegija, susidedanti iš teisėjų Antano Ablingio, Ričardo Piličiausko (pranešėjas) ir Virgilijaus Valančiaus (kolegijos pirmininkas), teismo posėdyje rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo O. T. (O. T.) atskirąjį skundą dėl Panevėžio apygardos administracinio teismo 2010 m. gegužės 21 d. nutarties O. T. administracinio teisės pažeidimo byloje.
Aprašomoji dalis
Teisėjų kolegija nustatė : I.
Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Anykščių rajono policijos komisariato 2010 m. vasario 22 d. nutarimu (toliau – ir Nutarimas) O. T. už Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso (toliau – ir ATPK) 194 straipsnio 1 dalyje numatyto pažeidimo padarymą buvo skirta 300 Lt bauda.
Administracinėn atsakomybėn patrauktas O. T. (toliau – ir pareiškėjas) 2010 m. kovo 4 d. (pagal pašto spaudą ant voko, b. l. 7) Panevėžio apygardos administraciniam teismui išsiuntė skundą dėl Nutarimo panaikinimo. Tačiau Panevėžio apygardos administracinis teismas 2010 m. gegužės 6 d. nutartimi O. T. skundo netenkino ir Nutarimą paliko nepakeistą.
O. T. 2010 m. gegužės 19 d. (pagal pašto spaudą ant voko, b. l. 50) išsiuntė teismui apeliacinį skundą, kuriame prašė panaikinti Panevėžio apygardos administracinio teismo 2010 m. gegužės 6 d. nutartį bei Nutarimą ir bylą nutraukti.
Žemesnės instancijos teismas
Panevėžio apygardos administracinis teismas 2010 m. gegužės 21 d. nutartimi atsisakė priimti O. T. apeliacinį skundą, kadangi praleistas terminas skundui paduoti ir pareiškėjas neprašė jo atnaujinti.
O. T. 2010 m. liepos 2 d. (pagal pašto spaudą ant voko, b. l. 68) išsiuntė teismui atskirąjį skundą dėl Panevėžio apygardos administracinio teismo 2010 m. gegužės 21 d. nutarties panaikinimo, kartu su prašymu atnaujinti praleistą apeliacinio skundo padavimo terminą dėl Panevėžio apygardos administracinio teismo 2010 m. gegužės 6 d. nutarties. Pareiškėjas nurodo, kad suklydo manydamas, jog Panevėžio apygardos administracinio teismo 2010 m. gegužės 6 d. nutartis gali būti skundžiama Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui per 10 dienų nuo jos nuorašo gavimo dienos. Pažymi, jog skundžiamos nutarties nuorašą gavo 2010 m. gegužės 10 d., todėl apeliacinio skundo padavimo dešimties dienų terminą skaičiavo būtent nuo paminėtos datos.
Motyvuojamoji dalis
Teisėjų kolegija konstatuoja : II.
Atskirasis skundas atmestinas.
Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo (toliau – ir ABTĮ) 128 straipsnis numato, kad apylinkių teismų ir apygardų administracinių teismų nutarimai ir nutartys, priimti nagrinėjant administracinių teisės pažeidimų bylas pirmąja instancija, apeliacine tvarka per dešimt dienų nuo nutarimo (nutarties) paskelbimo gali būti skundžiami Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.
Nagrinėjamu atveju nustatyta, kad skundžiama Panevėžio apygardos administracinio teismo nutartis priimta 2010 m. gegužės 6 d., taigi vadovaujantis ABTĮ 128 straipsniu, paskutinė termino diena apeliaciniam skundui paduoti buvo 2010 m. gegužės 17 d., (2010 m. gegužės 16 d. buvo nedarbo diena; ABTĮ 66 str. 4 d.). Tačiau O. T. apeliacinį skundą teismui išsiuntė 2010 m. gegužės 19 d. (pagal pašto spaudą ant voko), t. y. praleidęs įstatymo numatytą terminą.
Pažymėtina, kad faktą, jog terminą apeliaciniam skundui pateikti praleido, pripažįsta pats O. T., tačiau kaip numato ABTĮ 127 straipsnio 2 dalis, praleistas apeliacinio skundo padavimo terminas gali būti atnaujintas tik esant atitinkamam apelianto prašymui. Nepateikus prašymo atnaujinti praleistą skundo padavimo terminą, teismas neturėjo pagrindo svarstyti administracinėn atsakomybėn patraukto O. T. nurodomų termino praleidimo priežasčių. ABTĮ 134 straipsnio 3 dalies 1 punktas numato, kad skundo padavimas praleidus jam paduoti nustatytą terminą, neprašant termino atnaujinti, yra pagrindas apeliacinio skundo nepriimti ir grąžinti jį padavusiam asmeniui. Esant šioms aplinkybėms pirmosios instancijos teismo nutartis, kuria skundą atsisakyta priimti, vertintina kaip teisėta ir pagrįsta, tenkinti administracinėn atsakomybėn patraukto asmens atskirąjį skundą nėra pagrindo.
Rezoliucinė dalis
Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo 151 straipsnio 1 punktu, teisėjų kolegija
nutaria:
O. T. atskirąjį skundą atmesti.
Panevėžio apygardos administracinio teismo 2010 m. gegužės 21 d. nutartį palikti nepakeistą.
Nutartis neskundžiama.