Vilniaus apygardos teismo nutartis

2017-08-07 · Administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla Nr. AN2-96-870/2017

Originalas LITEKO ↗
Teismas
Vilniaus apygardos teismas
Dokumentas
Nutartis
Data
2017-08-07
Bylos Nr.
AN2-96-870/2017
Teisminio proceso Nr.
4-52-3-00409-2017-7
Bylos rūšis
administracinių teisės pažeidimų/administracinių nusižengimų byla
Teisėjas
Virginija Liudvinavičienė
Nukentėjusysis
L. P.
Kategorijos

Įžanginė dalis

Administracinė byla Nr. AN2-96-870/2017Teisminio proceso Nr. 4-52-3-00409-2017-7Procesinio sprendimo kategorija: 21.11.(S)
VILNIAUS APYGARDOS TEISMASNUTARTIS2017 m. rugpjūčio 7 d.Vilnius

Vilniaus apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėja Virginija Liudvinavičienė, teismo posėdyje rašytinio proceso tvarka išnagrinėjusi nukentėjusios L. P. atskirąjį skundą dėl 2017 m. liepos 5 d. Vilniaus rajono apylinkės teismo nutarties, kuria atsisakyta priimti L. P. įgaliotos atstovės advokato padėjėjos E. N. 2017 m. birželio 22 d. skundą dėl Vilniaus apskrities VPK Vilniaus rajono policijos komisariato nutarimo administracinio nusižengimo byloje Nr. ROIK: 17068537632, panaikinimo,

Aprašomoji dalis

nustatė:

Vilniaus rajono apylinkės teisme 2017 m. birželio 26 d. gautas nukentėjusios L. P. įgaliotos atstovės advokato padėjėjos E. N. 2017 m. birželio 22 d. skundas, kuriame prašoma panaikinti 2017 m. birželio 6 d. ne teismo tvarka priimtą nutarimą administracinio nusižengimo byloje Nr. ROIK: 17068537632. Išnagrinėjęs paduotą skundą, Vilniaus rajono apylinkės teismas atsisakė priimti nukentėjusios L. P. įgaliotos atstovės advokato padėjėjos E. N. 2017 m. birželio 22 d. skundą, kadangi remiantis Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodeksu (toliau – ANK) 623 straipsniu, nuo skundžiamo nutarimo, kurio priėmimo data skunde nenurodyta iki skundo padavimo, kuris priimtas Vilniaus apskrities VPK Vilniaus r. PK, 2017 m. birželio 26 suėjo daugiau nei 20 dienų, t. y. jis paduotas praleidus minėtą terminą ir pareiškėjas neprašo jo atnaujinti.

Nesutikdama su Vilniaus rajono apylinkės teismo 2017 m. liepos 5 d. nutartimi, nukentėjusioji L. P., 2017 m. liepos 12 d. atskiruoju skundu prašo panaikinti Vilniaus rajono apylinkės teismo nutartį administracinio nusižengimo byloje Nr. II-37-269/2017 ir klausimą spręsti iš esmės.

Skunde pažymima, kad Vilniaus rajono apylinkės teismo 2017 m. liepos 5 d. nutartyje nurodo, kad nutartis atskiruoju skundu gali būti skundžiama per 7 kalendorines dienas nuo nutarties kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo dienos. Tačiau, vadovaujantis ANK 626 straipsnio 5 dalimi, dėl apylinkės teismo nutarties atsisakyti priimti skundą dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje per dvidešimt kalendorinių dienų nuo nutarties kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo gali būti paduotas atskirasis skundas.

Skunde nurodoma, kad 2017 m. birželio 7 d. ji iš policijos įstaigos gavo ne pranešimą dėl pareiškimo nagrinėjimo rezultatų, o ne nutarimo nuorašą, kaip to reikalauja ANK 620 straipsnio nuostatos. Siekdama susipažinti su 2017 m. birželio 6 d. nutarimu, pareiškėja 2017 m. birželio 13 d. kreipėsi į Vilniaus rajono policijos komisariatą, taigi laiko, kad nutarimo nuorašas pareiškėjai buvo išduotas tik 2017 m. birželio 13 d. 20 kalendorinių dienų terminas skundui paduoti, tokiu atveju, baigiasi 2017 m. liepos 3 d., o skundas, tuo tarpu, buvo paduotas 2017 m. birželio 23 d. Skunde akcentuota, kad net ir tuo atveju, jei nutarimo išsiuntimo data buvo 2017 m. birželio 6 d., terminas skundui paduoti būtų pasibaigęs 2017 m. birželio 26 d. Taigi ir šiuo atveju terminas skundui paduoti praleistas nebuvo.

Nors teismas skundžiamoje nutartyje pasisakė, kad nebuvo nurodyta administracinio nusižengimo nutarimo priėmimo diena, skunde pažymėta, jog, vadovaujantis ANK nuostatomis, teismui turėjo būti pateikta visa administracinio nusižengimo byla, taigi turėjo būti žinoma ir nutarimo priėmimo data.

Atskirasis skundas tenkinamas.

Vilniaus rajono apylinkės teismo 2017 m. liepos 5 d. nutartis yra neteisėta ir nepagrįsta, todėl naikintina.

Visų pirma, kaip pagrįstai pažymėjo pareiškėjos atstovė skunde Vilniaus apygardos teismui, neteisingai nurodytas teismo nutarties apskundimo terminas. Vadovaujantis ANK 626 straipsnio 5 dalimi, dėl apylinkės teismo nutarties atsisakyti priimti skundą dėl ne teismo tvarka priimto nutarimo administracinio nusižengimo byloje per 20 kalendorinių dienų nuo nutarties kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo gali būti paduotas atskirasis skundas.

Kaip matyti iš byloje pateiktų duomenų, L. P. 2017 m. birželio 7 d. iš Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Vilniaus rajono policijos komisariato 1 – ojo veiklos skyriaus buvo atsiųstas ne nutarimo administracinio nusižengimo byloje nuorašas, o dokumentas, įvardintas pranešimu dėl pareiškimo nagrinėjimo rezultatų (b. l. 16). Norėdama susipažinti su priimtu nutarimu, nukentėjusioji 2017 m. birželio 13 d. kreipėsi į Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Vilniaus rajono policijos komisariatą su prašymu, kad būtų išduota administracinio nusižengimo bylos kopija (b. l. 18). Su pateikta medžiaga kartu buvo pateiktas ir 2016 m. birželio 6 d. priimtas nutarimas administracinio nusižengimo byloje. Darytina išvada, kad remiantis ANK 623 straipsniu, nutarimo nuorašas buvo išduotas tik 2017 m. birželio 13 d., todėl 20 kalendorinių dienų nuo nutarimo kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo dienos terminas skundui paduoti, kaip ir nurodo pati pareiškėja, baigėsi 2017 m. liepos 3 d. Pareiškėja skundą padavė 2017 m. birželio 23 d. (b. l. 13). Pritartina pareiškėjos teiginiui, kad net jeigu ir būtų laikoma, kad 2017 m. birželio 6 d. priimtas nutarimas (b. l. 19) administracinio nusižengimo byloje nukentėjusiajai pagal ANK 620 straipsnio tvarką buvo išsiųstas tą pačią, t. y. 2017 m. birželio 6 d., 20 kalendorinių dienų nuo nutarimo kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo dienos terminas skundui paduoti būtų pasibaigęs 2017 m. birželio 26 d. Kaip minėta, pareiškėja skundą padavė 2017 m. birželio 23 d. (b. l. 13), taigi nepraleidusi įstatyme numatyto 20 kalendorinių dienų termino.

Atsižvelgiant į aukščiau išdėstytas aplinkybes, nesutiktina su pirmosios instancijos teismo išvada, jog remiantis ANK 623 straipsniu nagrinėjamu atveju praleistas 20 kalendorinių dienų nuo nutarimo kopijos (nuorašo) išsiuntimo ar išdavimo dienos, terminas. Ši išvada laikytina kaip neteisinga ir nepagrįsta, kadangi teismas tai įvertino neturėdamas duomenų apie nutarimo administracinio nusižengimo byloje datą ir šių duomenų nepatikslindamas.

Teismas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos ANK 656 straipsnio 6 dalies 3 punktu,

Rezoliucinė dalis

nutaria:

panaikinti Vilniaus rajono apylinkės teismo 2017 m. liepos 5 d. nutartį ir išspręsti klausimą iš esmės - skundą dėl administracinio nusižengimo byloje Nr. ROIK: 17068537632 perduoti nagrinėti Vilniaus rajono apylinkės teismui.

Teisėja Virginija Liudvinavičienė